האם זהו סופו של עידן ה-ISOFIX ?

עקב אכילס של מושבי הבטיחות לאורך השנים היה הגורם האנושי בכלל והעגינה לרכב בפרט.

במדגמים רבים חוצי יבשות נמצא כי כ-70% מהמושבים אינם מעוגנים בצורה נכונה ו/או מוקפדת ובכך נפגמת מהותית האפקטיביות של המוצר, או במילים פשוטות, כשלושה מתוך ארבעה מושבי בטיחות לא מצליחים לצמצם בפועל את הפגיעה בילדיכם כפי שביקשתם לעשות, כאשר שילמתם את מיטב כספכם ברכישתם.

לפני כשני עשורים פותחה מערכת שנועדה לצמצם את טעויות האנוש הכואבות למינימום, מערכת האיזופיקס (ISOFIX).  מערכת זו הכוללת עיגונים ייעודיים ברכב ובהתקני הריסון השונים (סלקלים, מושבי בטיחות ואפילו בוסטרים), פותחה ע"י חברת בריטקס בשילוב פעולה עם קונצרן פולקסווגן, ובשנת 1997 הייתה זו הפולקסווגן גולף דור 4, שהציגה לראשונה אפשרות עיגון כזו ברכב עם מושב ייעודי עבור טכנולוגיה זו.  בדיקות מדגמיות של מערכת האיזופיקס (הקשיח) הראו שיפור דרמתי שצמצם את מספר הטעויות הקריטיות לסך 3% בלבד מכלל מושבי הבטיחות בטכנולוגיה זו.  מערכת עיגון זו הוכרזה כמערכת חובה בארה"ב תחת השם LATCH כבר בשלהי 2002 ורק מאוחר יותר ב-2011 באירופה.

לכאורה, היינו יכולים כיום להיות כולנו שמחים בטכנולוגיית האיזופיקס, אבל מעבר לעובדה שעדיין חלק נכבד מהרכבים כלל לא מצויד בישראל בעיגוני ISOFIX, מושבי הבטיחות המשיכו להשתפר ותקן האיזופיקס לא צפה את הבאות.

Britax ClickTight products
שלושה נציגים מהסדרת המוצרים בטכנולוגיית ClickTight המשנים את כללי המשחק …

אז מה לא בסדר באיזופיקס, האין מדובר בעיגונים ייעודיים לשלדת הרכב?

אכן, חגורות הבטיחות תוכננו לחגור גוף אדם ולא לעגן מושבי בטיחות, ולכן האיזופיקס שפותח כאמצעי אופטימלי לעיגון התקני ריסון תרם בהחלט לצמצום טעויות האנוש, אבל איש לא חזה לפני 20 שנה, שמושבי בטיחות ימשיכו להתפתח ועל פי ממצאים והמלצות בטיחות, ימצא יתרון מהותי ברתימה מעבר ל-18 ק"ג המקובלים (בתקינה האירופאית).

האיזופיקס עוצב ותוכנן כדי שיוכל לרתום מסה של עד 30 ק"ג נגד כיוון הנסיעה (יש מומנט גדול יותר מצד המשענת) ועד 33 ק"ג עם כיוון הנסיעה.  הנחת המוצא הייתה שהמשקל העצמי של מושבי בטיחות לא עולה על 15 ק"ג ולכן יוכלו לתת מענה של עד כ-15 ק"ג נגד כיוון הנסיעה (מעל 13 ק"ג שהיו מקובלים) ועד כ-18 ק"ג עם כיוון הנסיעה ללא קושי.   אך כבר באמצע שנות ה-2000 יצאו לשוק מוצרים בארה"ב שהעניקו פתרון לילדים שמשקלם עלה על 18 ק"ג אך טרם היו בשלים מבחינת הגיל לשבת ללא רתמות.

מוצרים פופולריים כמו הטריומף Advance של אוונפלו ב-2007 הושקו עם מגבלה של 23 ק"ג, שלא היוותה בעיה כי משקל המוצר היה נמוך מ-9 ק"ג, כך סה"כ לא נחצה המשקל המרבי של 33 ק"ג.
אך עם השקת ה-Boulevard הראשון של בריטקס ב-2008 המורשה לרתום ילדים עד משקל של כ-30 ק"ג נאלץ היצרן לראשונה להגביל את המשקל המרבי של הפעוט בשימוש עם איזופיקס ל-18 ק"ג בלבד, אך לא בשימוש בעיגון באמצעות חגורות הבטיחות.
אני משוכנע שהורים רבים מוצאים את עצמם כעת מופתעים, כי ברכבם מותקן מוצר המורשה עד 30 ק"ג וילדם שמזמן כבר חצה את משקל 18 ק"ג עדיין יושב במוצר המעוגן באיזופיקס לרכב, אולי בגלל שסיפרו להם בחנות שאיזופיקס עדיף כי הוא חזק יותר ומחובר ישירות לשלדת הרכב.

ראשית, הורים שקראו בעיון (אבל באמת) את חוברת המשתמש של מוצרים אלו אינם שומעים על כך בפעם הראשונה.
שנית, גם חגורות הבטיחות מחוברות היטב לשלדת הרכב, אלו תוכננו לרסן תחת המבחנים המחמירים יותר עבור בטיחות נוסעים (לעומת מבחני הריסוק של התקני ריסון) מסה גדולה פי כמה של מבוגר כבד משקל.

אבל לחזור ולעגן את המושב בחגורות הבטיחות שוב יוביל לריבוי טעויות אנוש?

אכן, זה בהחלט המצב לגבי הרוב המוחלט של מושבי הבטיחות בשטח.  והמצב בישראל חמור אף יותר מזה שבארה"ב.

בישראל אימצנו את התקינה האירופאית והאמריקאית להתקני ריסון, אבל הרכבים רובם ככולם מגיעים לכאן בתקינה אירופאית וחגורות הבטיחות השכיחות ביותר הן מסוג ELR.  חגורות בטיחות אלו ננעלות רק במשיכה מהירה ועזה, כאשר מושב הבטיחות זקוק לעיגון המתוח היטב שאינו מתרופף במהלך הנסיעה.   בארה"ב שכיח עיגון אחר בשם ALR, אשר מאפשר לנעול את חגורות הבטיחות באורך קבוע, כאשר מנגנון מובנה ברכב דואג לנעילה.
לכן ברוב הרכבים בישראל, נדרש מנגנון נעילה שימנע מהחגורה להתארך.   גם בארה"ב נמכרים רכבים יפנים ואירופאים ולכן הבעיה מטופלת בדרכים שונות:
1.  Locking Clip – לוחית מתכת המותקנת חיצונית למושב הבטיחות קרוב לאבזם חגורת הבטיחות ברכב ומונעת את התארכותה
2.  Lock off  – קליפ הננעל על החגורה העוברת בתוך מושב הבטיחות ומונע את החלקתה והתארכותה.

מדוע לא להעביר את הפעוט לשבת בבוסטר כאשר משקלו עולה על 18 ק"ג?

מגבלת ה-18 ק"ג בין אם נובעת ממערכת האיזופיקס ברכב או מתוקף שכיחותה במוצרים בתקינה אירופאית, גורמת להעברת ילדים לשלב הבוסטר כבר בגילאי 3 ו-4 שנים,  ראשית לרתמות (5 נקודות) יעילות רבה יותר בהגנה על הרתום בהם לעומת חגורות בטיחות קונבנציונליות (2 או 3 נקודות).  גם נהגים ברכבים המיועדים לנסיעה אתגרית או תחרותית משתמשים במערכת רתימה כזו, כדי לשפר את סיכויי ההישרדות שלהם.
מעבר לכך, ילדים בגיל גן אינם יושבים זקוף במהלך כל הנסיעה, הם משחקים בחגורות הבטיחות, מסירים את חגורת הכתף המציקה להם (בדומה להורים בלתי אחראיים שנותנים להם דוגמה רעה).
כל אלו הופכים את הבוסטר לפני גיל ביה"ס למוצר חוקי (מגיל 3) אבל בעל אפקטיביות מפוקפקת.   בארה"ב הרשות לבטיחות בדרכים (NHTSA) קבעה חד משמעית שמומלץ לעבור לבוסטר (ללא רתמות) בגיל 8 ובשום פנים ואופן לא לפני גיל 5.

הנה דוגמה לילדה בת 7 שנים בגובה 1.22 מ', שעדיין יושבת בנוחות רבה במושב הבטיחות Boulevard ClickTight המורשה עד כ-1.25 מ' ומשקל של כ-30 ק"ג.

אז חשבתם שבת 7 זה רק לבוסטר? אז חשבתם.

 

הילד חצה משקל של 18 ק"ג וחייבים לעגן את מושב הבטיחות בחגורות בטיחות, מה עושים?

יצרנים רבים הציעו שלל פתרונות כדי להקל את העגינה בחגורות בטיחות, אבל בשורה התחתונה תמיד נדרש מהמתקין (ההורה) למתוח בחוזקה את חגורות הבטיחות, לא פעם תוך כדי שהוא מפעיל את משקל גופו על המושב כדי להדק אותו כראוי, ואז לנעול את המנגנון.   להורה מיומן הדבר דורש מספר דקות, בד"כ התוצאה היא עגומה בגלל הקושי והמאמץ הכרוכים בכך.  המקרים המטרידים עוד יותר הוא ההתקנה ברכב הסבים, שנאלצים לא פעם לפרק ולהתקין מחדש את המושב לצורכיהם.

כאן חברת בריטקס מגיעה עם בשורה אמיתית עם מערכת חדשנית שאותה כינתה בשם ClickTight.
להורה שהתנסה בעבר בעיגון מושבי בטיחות קל מאוד להשתכנע שמדובר במהפכה של ממש, להורה לעתיד/הטרי שטרם התקין או התנסה בעיגון מושב בטיחות, די לבחור כל מושב בטיחות אחר ולהשוות את הזמן והמאמץ.

חשוב לזכור:  משקל פעוט מעל 18 ק"ג פוסל בדרך כלל שימוש באיזופיקס במושבי בטיחות.

 

מה הופך את ה-ClickTight למערכת שונה ממה שראינו עד כה?

בריטקס, אלו שהביאו לפני כמעט שני עשורים את איזופיקס לעולם, הגיעו למסקנה ששיטה זו מיצתה את עצמה עבור מושבי בטיחות ארוכי טווח.
נכון, בסלקלים ומושבי בטיחות עד משקל 18 ק"ג בד"כ לא תתגלה בעיה, אבל בכל הקשור לילדים שחצו משקל זה (גיל 3 ומעלה), יש לחפש מענה הולם שלא יגרום שוב לפגיעות מיותרות בנפש כתוצאה מטעויות אנוש.
בעוד יצרנים אחרים ממשיכים את המירוץ בשיפורים מתוחכמים לעיגון באיזופיקס, בריטקס עשתה תפנית אסטרטגית וחזרה לחגורות הבטיחות ולראשונה היא מציגה מערכת אשר קלה לתפעול המניבה תוצאות מרשימות.

מערכת הקליק-טייט מצליחה לבצע מתיחה ונעילה של חגורות הבטיחות וכל זאת במהלך בודד.   פותחים את המושב בסיבוב כפתור, מעבירים את חגורת הבטיחות בחריצים המתאימים ופשוט נועלים נמרצות את המושב ו…
זהו, המושב מעוגן היטב!

 

 

 

האם יש עוד יתרונות לעיגון בחגורות בטיחות לעומת איזופיקס?

בהחלט, הורים רבים חושבים שהתקנת מושבי בטיחות לצד הדלתות בטוחה יותר בזכות גב המושבים של הרכב הניצבים לפניהם, האחרונים לכאורה יכולים לבלום את תנועתם בעת תאונה.
ראשית, משענות הגב של המושבים ברכב לא תוכננו לרסן מעוף של ילדים או מושבים, סיכוייהם לשרוד מעוף כזה זעומים והסבירות גבוהה שהאשם בהתקנה או רתימה מרושלת.
שנית, התקנת המושב במרכז עדיין לא תאפשר לו לטוס ברווח בין המושבים, אבל בהחלט תרחיק אותו מהדלתות האחוריות המועדות לפורענות בתאונות צד.  המיקום במרכז המושב האחורי הוכח כבטוח ביותר ברכב.

המיקום במרכז עדיף עד כדי כך, שבריטקס עשו מאמץ בדגמים קודמים ואפילו אישרו שימוש לא קונבנציונלי באיזופיקס של עיגון מושב במרכז לשני העוגנים הפנימים המיועדים בכלל למושבים לצד הדלתות ובלבד שטווח המרחקים ינוע בין 28 ס"מ (המרווח התקני) לבין 50 ס"מ.   בכך שיש כעת מערכת המאפשרת עיגון קל ומהיר בחגורות הבטיחות, השימוש באיזופיקס ואלתורים מעין אלו הופך מיותר לחלוטין.

 

בכל מקרה חשוב לדעת כי מושבים אלו עדיין מצוידים במערכת LATCH מלאה (מערכת איזופיקס בתקינה האמריקאית).   המערכת כוללת שני עיגונים תחתונים, שמתיחתם נעשית ע"י אותה מערכת מבריקה וחיבור שלישי עליון בגב המשענת המכונה Tether, שבו יש לעשות שימוש תמיד (עם כיוון הנסיעה), אם קיים עיגון ייעודי ברכב עבורו, כדי לצמצם את תנועת המשענת קדימה בעת תאונה.

 

מה תוכל לספר לנו על שלושת המוצרים שבחנת בטכנולוגיה זו?

קיימים 5 דגמים אמריקאים עם מנגנון ייחודי זה, לישראל יגיעו ככל הנראה 4 מהם, כאשר בחרתי 3 שכבר נמצאים בחנויות מראשית שנת 2015.

Boulevard ClickTight – מושב בטיחות המורשה עד 18 ק"ג נגד כיוון הנסיעה (עד 16 ק"ג בלבד בעיגון באיזופיקס) הכולל את כל מערכות הבטיחות מלבד כריות חיצוניות שבדגם הבכיר
עם כיוון הנסיעה המושב מורשה עד כ-30 ק"ג (עד 18 ק"ג בלבד בעיגון באיזופיקס) וכל מקרה לא מעבר לגובה של כ-1.25 מ'

Advocate ClickTight – בכיר מושבי הבטיחות של בריטקס, זהה ל-Boulevard למעט תוספת כריות צד חיצוניות המתיימרות לשכך את המהלומה שעלולה להיווצר בתאונת צד מהדלת.
בגלל תוספת המשקל של כריות אלו, משקלו הכללי הנושק ל-14 ק"ג מקצין את עליבותו של תקן האיזופיקס והעיגון בו אפשרי עד 14 ק"ג נגד כיוון הנסיעה ו-16 ק"ג בלבד עם הכיוון.
בעיגון עם חגורות הבטיחות אין שום בעיה לשמור על 18 ק"ג וכ-30 ק"ג בהתאמה!

Frontier ClickTight –  בוסטר משולב רתמות, המאפשר שימוש ברתמות הפנימיות מגיל שנתיים עד משקל וגובה חסרי תקדים של 40 ק"ג ו-1.47 מ' בהתאמה.
כבוסטר גב המוצר מעניק אפשרות לחגור בו ילדים ממשקל 18 ק"ג וגובה 1.15 מ' לפחות עד משקל מרשים של 54 ק"ג וגובה 1.57 מ', יותר מכל חוק בעולם (יש מדינות הדורשות 1.50 מ').

ה-Frontier מסוגל לתת מענה לילדים שכבר אינם יכולים להיות רתומים באף מוצר מתחרה (הטובים שבהם מוגבלים לגובה של 1.32 מ'), כמו הילדה החביבה בת ה-11 שבתמונה.

גם ילדה בגיל 11 בגובה 1.35 מ' מסוגלת להירתם בבטחה ובנוחות ב-Frontier

 

אילו שיפורים מלבד מערכת ה-ClickTight נערכו במושבים אלו לעומת דגמים קודמים של בריטקס?

מעבר לעיגון יציב ברכב, זוויות התקנה נכונות תורמות לבריאות ולבטיחות של הפעוטות הישובים במושבי הבטיחות.

ככלל, הזווית הבטיחותית ביותר היא הזקופה ביותר, אבל מטעמים שונים יש להטות את המוצר כדי למנוע אי-נוחות במקרה הפשוט עד נזק בריאותי במקרה החמור.
הזווית השוכבת ביותר המומלצת נגד כיוון הנסיעה היא 135 מעלות (או 45 מעלות), זווית זו מאפשרת את המצב הקרוב ביותר לשכיבה התומכת את ראשו של התינוק, שמותר לספק במושבי בטיחות וסלקלים, כי זווית שכיבה יתר על המידה בעת תאונה תפעיל משיכה על ראש התינוק בעצמה שעלולה לקרוע את חוט השדרה ואף לגרום למוות.

כאשר התינוק כבר מסוגל להזדקף, ניתן כבר לעבור לזווית אנכית יותר, אך עדיין נגד כיוון הנסיעה בטווח בין 110 עד 120 מעלות.

עם כיוון הנסיעה כל זווית בטווח 110 עד 125 מעלות לכל היותר, היא לגיטימית עבור ילדים מעל גיל שנה לפחות, כאשר חשוב לזכור שמשנת 2011 ההמלצה/הנחייה הגורפת היא להושיב עד גיל שנתיים לפחות נגד כיוון הנסיעה.
מדוע לא לנסות להשכיב יותר עם כיוון הנסיעה?   אז עלולה להיווצר תופעה הקרויה "צלילה", שבה הגוף מחליק קדימה והעצם שבולם אותו הוא רתמת המפשעה.  מצב זה אותר כמסרס בנים ופוגע קשות באגן אצל בנות.

כן, כל התאוריה הסבוכה הזו צריכה להיות מובנת ע"י ההורה שאחראי לבחור את הזווית המותרת והאופטימלית עבור כל גיל וכיוון התקנה תואם.
במושבי הבטיחות מסדרת ה-ClickTight, יש פלס המציג בצורה ברורה את טווח השיבה של תינוק ופעוט נגד כיוון הנסיעה והטווח המותר להתקנה עם כיוון הנסיעה לבוגרים יותר.

תם משחק המדידות והניחושים. תצוגה ברורה של הזוויות המותרות לכל מצב וגיל.

הדגמים הקודמים העניקו 3 מצבי הטיה, מצב בודד בזווית 135 מעלות עבור התקנה נגד כיוון הנסיעה, ו-115 ו-120 מעלות עם כיוון הנסיעה.   על מדף החנויות הדבר נראה כפתרון מספק בהחלט, אז מדוע בריטקס בחרו להוסיף עוד 4 זוויות הטייה:  110, 125, 130 ו-140 מעלות?   האשם הוא במושב או ספסל הרכב שלכם!

זוויות המשבים שברכב מאתגרות את מושבי הבטיחות

ניסינו להתקין את המוצר על המושב הנטוי בפורד פוקוס (מודל 2012) והסתבר שרק שלוש זוויות קיצוניות (110, 115 ו-140 מעלות) ישימות בכלל, ומתקבלות זוויות של כ-120~125 מעלות עם כיוון הנסיעה וכמעט 125 מעלות נגד כיוון הנסיעה.  אפשר לראות כי גם במוצר המאפשר זווית הטיה מרשימה של 140 מעלות בדומה לסלקלים מובילים, קיזוז יותר מ-15 מעלות בגלל זווית מושב הרכב, מביאה אותו כמעט לטווח האסור לתינוק נגד כיוון הנסיעה.
גם במושב זה, אם תרצו להגיע לזווית שכיבה של 135 מעלות (45 מעלות) ברכב זה או דומה לו בעיצוב המושבים, תאלצו לגלגל מגבת מתחת לבסיס בצד משענת הרכב.

הסיפור שונה לגמרי ברכב המיניוואן של פולקסווגן, הטוראן (מודל 2009).  כאן זווית המושב כמעט זניחה (כ-5 מעלות) וניתן להשתמש כמעט בכל טווח הזוויות, כאשר הזווית המרבית של המושב נגד כיוון הנסיעה מביאה אותו בדיוק ל-135 מעלות תקניות לתינוק, וזווית התקנה הזקופה ביותר מציבה את המשענת בזווית 115 מעלות, זווית מעולה לפעוט עם כיוון הנסיעה.

זו אחת הסיבות לכך שאני תמיד מבקש להימנע מלרכוש התקן ריסון מבלי לבחון אותו ברכב הספציפי שלכם המעמד הרכישה.  לעתים משהו שם יכול למנוע מההתקנה להיות בטיחותית.

 

ניסיון להתקין עם כיוון הנסיעה במצב הטיה שלישי, מוביל לזווית 130 מעלות שאסורה בכיוון הנסיעה וגלישת הבסיס מעבר ל-7.5 ס"מ המותרים מחוץ למושב

 

בשורה התחתונה, עדיין רק זווית או שתיים יהיו ישימות לכל כיוון התקנה, אבל טווח הזוויות המוגדל משפר את הסיכוי להתקין את המושב בזווית האופטימלית בכל רכב, ללא הכרח להשתמש במגבת מגולגלת, בהתקנה נגד כיוון הנסיעה.

האם בריטקס הצליחו לפתח ולייצר מוצר מושלם?

כמעט, אבל לא ממש.   מי שינסה לרתום ילדים גבוהים ו/או כבדי משקל במוצר זה, יגלה שהרתמות קצרות מדי.

עם הגדלת טווח הגבהים של הרתמות ככל הנראה לא תוכנן כשורה טווח הפעולה של אורכן של הרתמות, ולכן בריטקס מורה על ההורה על שני מצבי עיגון של הרתמות בחלקן התחתון, מצב אחד קצר יותר שבו חובה להשתמש עד גיל שנתיים, וכזה המאריך את הרתמות בכ-10 ס"מ מרשימים, אך המתאים רק מגיל שנתיים לפחות (אסור לשימוש לגילאים נמוכים יותר).

התעסקות מיותרת זו בחיבורי הרתמות לשלדת המושב, עלולה לגרום לכשל כתוצאה מטעות אנוש.   בנוסף, בנובמבר 2014 ה-Consumer Reports הוציא אזהרה על כך שבמושבים שהוא רכש מסוג:
Boulevard ClickTight  ,Britax Marathon ו-Advocate ClickTight, בחנויות לצורך ביצוע מבחנים, נמצא כי לולאות אלו היו מקובעות בצורה בלתי נכונה עד רופפת, מה שעלול לגרום לכשל בעת תאונה.   התשובה הרשמית של בריטקס לארגון הצרכנות הייתה בציטוט הוראה מפורשת לבחון זאת ע"י הרוכשים.   לצערי, אינני בונה על כך שהורים יקראו בעיון ויפעלו על פי הנחייה זו, ואני מקווה שבגרסה הבאה של המושב תיחסך התעסקות בעייתית זו ברתמות, פעולה שאינה מומלצת רשמית ע"י היצרן גם אם עולה למשל צורך לכבס את הרתמות עם הריפוד.    ואם כבר הזכרנו את ה-Consumer Reports, מסקרן יהיה לראות את תוצאות מבחני הריסוק של המוצרים החדשים, כאשר ייבחנו.

לסיכום, האם לדעתך ה-ClickTight יחליף כליל את ה-ISOFIX וה-LATCH ?

כן ולא.  תלוי על איזה שוק מסתכלים.
השוק האירופאי התחיל כבר לייצר ולשווק מוצרים בתקן האירופאי החדש, ה-iSize.  תקן זה שם כמטרה להפחית דרמתית את מקרי הפגיעה מטעויות אנוש בהתקנה ולכן מאשר מוצרים עם עיגון בלעדי ב-ISOFIX, כך שסביר שנראה פחות ופחות מושבי בטיחות חדשים הניתנים לעיגון באמצעות חגורות בטיחות המגיעים מהשוק האירופאי.  החיסרון הברור שלא נראה מוצרים המאפשרים רתימה מעל 18 ק"ג או קצת מעבר לכך, מגבלה הגוררת הורים לעבור כבר בגיל 3~4 שנים לבוסטר נטול רתמות, עם כל הפשרה הבטיחותית בכך.
לעומת זאת, היצרנים האמריקאים נמצאים תחת ההנחיה הרשמית שיש לרתום עד גיל 8, ותחת אילוץ זה שבו יותר ממחצית הילדים כבר בגיל 5 עוברים את המשקל המרבי בעיגון באמצעות LATCH (ה-ISOFIX האמריקאי),   חשוב להזכיר שגם בשימוש בחגורות בטיחות היצרנים האמריקאים ממליצים להמשיך ולהשתמש ב-Tether, רצועת העגינה העליונה האוחזת מאחור במשענת הגב.  רצועה זו נכנסה בארה"ב כחובה כבר במוצרים משנת 1999 לפני ש-LATCH הפך להיות חובה בשלהי 2002.

ישראל היא אחת המדינות הבודדות המכירות בשני התקנים, האמריקאי והאירופאי, כך שמעניין יהיה לראות את המאבק הבין-יבשתי  שיתרחש כאן.
אני צופה שבשוק הסלקלים לא נראה שינוי מהותי, אבל בזירת מושבי הבטיחות נראה בשנים הקרובות שינויים מרחיקי לכת.
סביר שנראה כעת את כל היצרנים מכוונים את כל מאמציהם לפתרון דומה ל-ClickTight.  טכנולוגיה ששינתה את כללי המשחק.

אמנם משקל הילדה בת ה-7 גבוה מהמורשה נגד כיוון הנסיעה אבל למרות גובהה (1.22 מ') עדיין אפשר לשבת כך (לכל הסקפטיים)
אותה ילדה בעודה בת 3.5 ישבה נגד כיוון הנסיעה בדור השני של ה-Advocate

 

 

364 תגובות

 1. ליאור מיטלמן הגב

  היי אבי, תודה רבה על הכתבה המפורטת. בעיקרון בחנות בה אני קונה את המושב יודעים להתקין את זה ברכב ולכוון את הזווית המתאימה או שאנחנו צריכים לעשות את זה?
  תודה.

  • אבי ורון הגב

   שלום ליאור,
   אם תקרא בעיון את המדריך למשתמש של המוצר, רצוי בשפת המקור אם התרגום לעברית הוא "מקוצר", גם אתה תדע להתקין. חשובה מאוד ההקפדה.
   בחנויות בדומה להורים הידע נע בין בורות לבין מקצועיות (בעיקר שמדובר באדם שהוסמך רשמית כמתקין מושבי בטיחות מוסמך).
   לצערי, גם הבורים מדברים לא פעם בביטחון המשלה את הרוכש, במקום להודות שהם לא למדו את הנושא בצורה המכבדת חיי אדם.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

   • אורי הגב

    היי אבי,
    הייתי היום במספר חנויות ואני פשוט חייב לציין את הרמה הירודה וחוסר המקצועיות של המוכרים.
    ברוב החנויות הם פשוט לא מכירים את העובדות הבסיסיות.
    אני עומד לרכוש בוסטר לביתי בת ה 3 עקב הגעתה למגבלת המשקל של מושב הבטיחות שלה – אני מחפש בוסטר איכותי אך בטווח מחירים מתחת ל 1000 ש"ח- כרגע ההתלבטות היא בין מקסי קוזי איירפרוטקט (ללא איזופיקס, במבצע בשילב ב 900 שח כרגע) לבין סייבקס M-fix (עם איזופיקס, אזור ה 780 ש"ח) – הדגמים מופיעים ברשימות שלך – האם יש דגם אחר טוב יותר בטווח המחירים הנ"ל ?
    תודה רבה,
    אורי

    • אבי ורון הגב

     שלום אורי,

     מדוע לגזול מבתך את רמת הבטיחות הגבוהה יותר ברתימה בסגנון של מושב הבטיחות?
     קיימים מוצרים עדיפים פי כמה, הנה ההסבר ורשימת המומלצים.

     בוסטר גב ללא רתמות ראוי לגילאי ביה"ס בלבד, ובוודאי לא לפני גיל 5.

     בהצלחה!

     * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

     • הילה מרסיאנו

      היי אורי,

      יש לי 2 ילדים בני 3 וחצי ובני 5 וחצי, היינו מעוניינים לרכוש בוסטר איכותי וטוב עם איזופליקס,
      אנחנו לא מבינים בעניין וכבר יש לי כאב ראש מרוב הבלבול של העניין, יש לנו טויוטה 2009 ובהרגשה שלי המוכרים רק מנסים למכור ולא לתת לי מענה בטיחותי וטוב.

      ראינו עד כה כה את דגם קונקורד X-bag ודגם maxi cosi rodi airprotect,ולא ממש ידעתי מה טוב יותר.

      נכנסתי גם לרשימה המפורטת שלך שגם היא בילבלה אותי והייתה עמוסה בפרטים.

      אפשר שורה תחתונה וברורה יותר שתתאים לנו?

      בעזרתך הרבה אודה מאוד…
      כבר הותשתי מהעניין וזה חשוב לי לאין ערוך!

     • אבי ורון

      שלום הילה מרסיאנו,

      במאמר של מבחני ריסוק 2017, תמצאי פסקה המסכמת את הושא לרשימה קצרה.

      כפי שהכרזתי בדף הפייסבוק שלי, יצאתי לחופשה משפחתית במהלך אוגוסט וכעת, עם חזרתי, מצאתי כי האתר והדף מוצפים במאות שאלות, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן בצורה פרטנית.
      המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.

      רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם עדיין נותרה שאלתך בלתי פתורה,
      נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר, או כשאלה חדשה (פוסט חדש ולא שרשור לקיים) בדף הפייסבוק.
      ואגיע אליה תחת אילוצי העומס שנוצר.

      התקן ריסון, שאינו מופיע ברשימות במאמר לעיל, ככל הנראה לא/טרם נבחן או נבחן במבחנים ישנים יותר, פחות מחמירים ולכן אין טעם להשוות אותם לציונים החדשים.

      שאלות שכיחות:

      אם השאלה נוגעת לעיגון באיזופיקס, לא משנה באיזה שיטה, חשוב לזכור כי עיגון זה מעולם לא תוכנן למשקל ברוטו של למעלה מ-30 ק"ג (מושב+ילד), אם היצרן מציע מושב המורשה מעל 18 ק"ג ברתימה פנימית, או שמשקל המושב נטו עולה על 12 ק"ג, חשוב לחפש את המגבלה של משקל הילד ברתימה פנימית, כאשר המוצר מעוגן באיזופיקס.
      אין אף מוצר המורשה עד 30 ק"ג ברתימה פנימית, שיאפשר לכם לוותר על העיגון בחגורות הבטיחות, במקום (אסור במקביל!) לאיזופיקס, אם ברצונכם למצות את כל טווח המשקל המורשה.

      הרוב המוחלט של מושבי הבטיחות האמריקאים אינם מתאימים לעיגון בחגורות בטיחות ELR, הננעלות רק במשיכה מהירה. קיים אביזר (מ-2015 נרכש רק בנפרד) בשם Locking Clip להתאמה, אבל השימוש בו רחוק מלהיות קל ונוח.

      אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

      תודה על הסבלנות וההבנה, אבי.

  • Ella Zaslavsky הגב

   אבי שלום,
   יש לי סלקל של maxi cosi pebble. לפי מה שהבנתי ברובליקה של המומלצים, ניתנו לו 4 כוכבי בטיחות עם או בלי הבסיס.
   השאלה היא האם הבנתי נכון והאם יש צורך בבסיס? האם זה בטיחותי יותר עם בסיס? כי שמעתי דעות של אמאות אשר טוענות שלא משתמשות בבסיס כי אז הסל קל גבוה מדי או משהו בסגנון.
   תודה רבה
   אלה

  • יערה הגב

   היי אבי,
   אני שוקלת לרכוש את כסא הבטיחות kipplan kiss 2.
   יש לי ילד בן שנה וחודשיים ששוקל 10 קילו וחשוב לי להושיבו נגד כיוון הנסיעה כמה שיותר זמן.
   מה דעתך על הדגם הזה?

   תודה,
   יערה

   • אבי ורון הגב

    שלום יערה,

    איך הגעת לדגם הזה?
    המוצר נמכר גם תחת השם GRACO Duologic II, ציון מבחן ריסוק 4 כוכבים (משנת 2008).
    המוצרים במאמר לעיל מעניקים התקנה נגד כיוון הנסיעה עד 18 ק"ג גם כן ועדיפים עם כיוון הנסיעה.

    בהצלחה!

    * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

    • יערה הגב

     היי אבי,
     תודה רבה, לאחר קריאה של מה שכתבת ירדתי מהדגם הנ״ל ורכשתי לבני את הבריטקס קליק טייט אדבוקאט. באמת כיסא מרשים. התקנו אותו נגד כיוון הנסיעה והמתקין בחנות אמר שכשזה נגד הכיוון חייבים להשכיב את הכיסא כלומר לא ניתן לשחק עם זויות ההטיה של המושב. האם אכן כך?? אחדד את השאלה:
     1) לא הצלחתי להבין את הגולה שמראה את מצבי הטיית הכיסא- האם היא תמיד צריכה להיות במרכז?
     הכיסא נגד כיוון הנסיעה, הילד שוקל 11 קילו בן שנה ו-3.
     2) האם יותר בטיחותי למקם את הכיסא במרכז המושב האחורי (עם חגורת כתף), או מאחורי הנהג? (בשניהם נגד כיוון הנסיעה)

     המון תודה

     • יערה

      דבר נוסף, המתקיף עיגן את הכיסא גם באיזו פיקס וגם בחגורת הבטיחות נגד כיוון הנסיעה, האם זה בסדר?
      תודה

     • אבי ורון

      שלום יערה,

      חמור ביותר! אסור בהחלט!
      מי אותו "מתקין" המעמיד את ילדכם בסכנה של שימוש בלתי נאות במוצר?
      באיזו חנות מדובר?

      בהצלחה!

      * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

     • אבי ורון

      שלום יערה,

      חשוב לקרוא בעיון את חוברת היצרן ולא להסתמך על דברי מתקין (בוודאי אם אינו מתקין מורשה בכלל).
      הגולה מציגה טווח מותר של זוויות נגד ועם כיוון הנסיעה בצבעים שונים.
      בפועל הטווח המותר הוא בין 120 ל-135 מעלות נגד כיוון הנסיעה, כאשר בגיל שנה שהילד כבר בשלב התפתחותי של הזדקפות והליכה עצמאית,
      בהחלט אפשר להטות את המושב לזווית השואפת יותר לכיוון ה-120 מעלות ולא 135 מעלות, המוצר יהיה יותר אפקטיבי בטיחותית כך.

      המיקום הבטיחותי ביותר ברכב הוא מרכז המושב האחורי.

      בהצלחה!

      * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

     • נועה

      אבי שלום,
      ראיתי שכתבת ליערה שזה חמור ביותר לעגן את הכיסא גם עם איזופיקס וגם עם החגורה של הרכב.
      האם זה לכלל המושבים והגילאים או רק בגלל שמדובר בכיסא נגד כיוון הנסיעה בזווית?
      תודה מראש וחג שמח

     • אבי ורון

      שלום רב,

      האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
      המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
      רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

      אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

      תודה על ההבנה, אבי.

 2. lilach הגב

  אבי שלום,
  האם ניתן בארץ לרתום את כיסא הבטיחות במרכז המושב האחורי ?
  למיטב ידעתי בארהב המושב האחורי שטוח ולכן זה אפשרי לעומת זאת בארץ כמו בכל הרכבים האירופיים מרכז המושב האחורי גבוה יותר ולכן מהווה בעיה, נכון?

  • אבי ורון הגב

   שלום לילך,

   כל מקרה לגופו. מכיר רכבים אירופאי/יפניים בישראל שטוחים לגמרי מאחור או "בעייתיים" יותר.
   טרם רכשתי רכב שבו לא הצלחתי להתקין מושב בטיחות אמריקאי במרכז בצורה יציבה, בלחץ ההתקנה כל הבסיס נח על המושב והמושבים לצידו.
   בכל מקרה הבעייתיות היא בד"כ של מוצרים אירופאים המחייבים לא פעם רגלית אל כיוון הרצפה ואם הרצפה אינה ישרה שם, יש בעיה.
   למעשה, הרגלית בעייתית גם במקומות אחרים בגלל העדר תקינה עד כה ברכבים לגבי חוזק הרצפה (ברכב שלי למשל אסור להתקין מושב עם רגלית לצד הדלתות ללא חיזוק ייעודי לרצפה).

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 3. נגה הגב

  אבי שלום,
  אתה אמנם שומע את זה הרבה, אבל…. תודה רבה על ריכוז המידע והסקירות בנושא כל כך חשוב. בעידן האינטרנט והשיווק די קשה להתמצא לבד בסבך הזה.
  אני מעוניינת לרכוש כסא בטיחות לילד בן שנה. ברשימת המומלצים ראיתי את האוונפלו טריומף 65 כשאני מחפשת חנויות שמוכרות אותו הוא מגיע בשלל שמות נוספים כמו harper, LX, DLX, ולא ברור לי האם מדובר בדגם המומלץ או בדגמים שונים?

  תודה מראש
  נגה

  • אבי ורון הגב

   שלום נוגה,

   מזה מספר שנה לא נערכו בטריומף שינויים טכניים המשפיעים על בטיחותו.
   יש לבחון כי תאריך הייצור הוא לפחות משנת 2014 וכי המושב מורשה עד 18 ק"ג נגד ועד כ-30 ק"ג עם כיוון הנסיעה.
   שלל תת-הדגמים נוגעים לרמת הפאר/צבע/ריפוד של המוצר.
   בכל מקרה, קיימים מומלצים נוספים.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 4. אסף הגב

  אבי שלום,
  כתבה מצוינת!
  האם כדאי לרכוש כבר כסא מסוג זה על אף שאין מבחני בטיחות עליהם?
  תודה רבה

  • אבי ורון הגב

   שלום אסף,

   השינויים בשלדת המוצר לעומת סדרת G4 המקבילה ללא ClickTight הם זעומים, כך שהסבירות שמשהו ישתבש נמוכה.
   לאור העובדה שכמעט כל המושבים יישרו קו ל-4 כוכבי בטיחות, הדבר שעשוי לקרות הוא שה-Consumer Reports יציבו את הרף שלהם במבחני הריסוק הבאים גבוה יותר ואז התוצאות עלולות להיות פחות מלבבות.
   ימים יגידו.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 5. אבי הגב

  היי אבי,
  אני פדנט בנושא הבטיחות , ואפילו מסביר להורים בחנויות כאשר אני שומע שהם הולכים לקנות כסא בטיחות מהטובים ביותר אך מתקינים אותו במושב הקדמי.
  אני לא מבין למה רוב הכסאות לא מגיעים עם ה locking clip למשל בכיסא טריומף סימפוני שקניתי לפני כשלושה חודשים. וכשחזרתי לשאול בחנות למה לא קיבלתי או האם ניתן לרכוש המוכר אפילו אמר לי שזה לא חובה ואפשר גם בלי .
  לאחר מכן הקראתי לו את חוברת ההוראות שמסבירה באילו סוגי חגורות בטיחות אין צורך ובאילו זה חובה!
  בנוסף בחוברת המגיעה עם הכסא מצויין שיש לרכוש בנפרד את נועל הבטיחות דרך היבואן של הכסא ד"ר בייבי . אך שהתקשרתי הם טענו שאין להם ואפילו שהרבה זמן הם כבר לא מוכרים את זה כי רוב הלקוחות משתמשים באיזו פיקס…

  בקיצור לאחר שראיתי אין ספור סרטונים להתקנת כסא בטיחות וגם מתקינים מוסמכים אני מבין שאני יכול בבטחה להמשיך לרתום את הכסא בעזרת חגורות הבטיחות עד משקל של 30 קילו בסימפוני עם כיוון הנסיעה ללא חשש?

  שאלה נוספת היא בנוגע לתוקף הרשום על ה locking clip אשר קיבלתי.

  • אבי ורון הגב

   שלום אבי,

   אכן, אין מניעה לעגן את הסימפוני עד 30 ק"ג בחגורות הבטיחות לרכב.
   מצער שמשווקים מוסרים מידע שגוי שיכול להוביל לכשל בתאונה.
   בכל מקרה ייבוא אוונפלו מחליף כעת ידיים ואני מקווה שהיבואן החדש ינהג ביתר אחריות.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 6. שרה פקטה הגב

  אבי שלום,

  יש לנו נכד בן 7 חודשים וקנינו עבורו כסא בטיחות של evenflo symphony 65 dlx/lx . ברצוננו לדעת האם יש צורך לעגון את הכיסא גם עם הרצועות של האוטו? יש לנו תחושה שעם האיזופיקס הכסא לא תפוס מספיק חזק? והאם בכלל אתה חושב שמדובר בכיסא מספיק בטיחותי או שעדיף לקחת משהו אחר?

  תודה

  שרה ומיכאל

  • אבי ורון הגב

   שלום שרה ומיכאל,

   אסור בשום פנים ואופן להשתמש בשתי המערכות, חגורות הבטיחות והאיזופיקס, בו זמנית!
   עיגון נכון ומוקפד בחגורות הבטיחות הוא האופציה היחידה כאשר משקל הפעוט עולה על 21 ק"ג במוצר זה.
   תחושתך שהמוצר אינו יציב מדאיגה, למוצר אסור לזוז בבסיסו ימינה/שמאלה/קדימה/אחורה יותר מ-2.5 ס"מ תחת כוח מהותי.
   הסימפוני 65 ללא מערכת e3 אינו מוצר מוצלח בכל הקשור לתאונות צד.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 7. שרה פקטה הגב

  אבי שלום,

  אנחנו רוצים להודות לך על התשובה המהירה והמקצועית ובעצם גילינו אותך רק אחרי הקניה וחבל, אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם. כך שכמובן קראנו בעיון את כל מה שאתה כותב. ונושא הבטיחות זה הדבר הכי חשוב מבחינתנו.
  מסתבר שמה שקנינו זה אכן e3 ,ושאלתנו ,האם רצועות העגינה האיזופיקס נגד כיוון התנועה, ולכאורה זה נראה מעט רפוי, נותנות מענה מספק במקרה של תאונה חס וחלילה ומתנהגות כמו חגורת בטיחות?

  • אבי ורון הגב

   שלום שרה,

   איזופיקס מתוכנן לפעול כראוי כל עוד לא הילד במשקל המורשה עבור עיגון זה (עד כ-22 ק"ג במושב ספציפי זה).
   מוצר זה מצויד בדגמים מסוימים במנגנון מתיחה מבריק לרצועות האיזופיקס בשם SureLatch, כל מה שצריך לעשות הוא להפעיל כוח ולהדק את המושב למושב הרכב והמנגנון ימתח את הרצועות אוטומטית.
   בדגמים היותר פשוטים מתיחת הרצועות היא ידנית ומצריכה כוח בידיים.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

   • אילן הגב

    בהוראות אני רואה שמצויין ששימוש באיסופיקס הוא עד 18 ק"ג ולא 22, היכן ראית שזה מצוין?

    • אבי ורון הגב

     שלום אילן,

     מגבלת המשקל של האיזופיקס מתייחסת למשקל ברוטו של המושב, קרי המושב + הילד.
     לפי משקל המושב וכיוון ההתקנה שלו הנתון של משקל הילד נע בפועל (תלוי בדגם הספציפי משלל המותגים בשוק) בין 11 ק"ג בלבד בכבד ביותר שנתקלתי בו, עד כ-22 ק"ג למושבים "הקלילים" ביותר.
     גם בין דגמי ה-ClickTight יש הבדלים במגבלת המשקל בעיגון באמצעות איזופיקס, כאשר ה-Advocate הוא הכבד שבחבורה.

     בהצלחה!

     * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 8. שרה פקטה הגב

  תודה רבה רבה על התשובה.

 9. נדיה הגב

  אבי שלום,

  רכשנו לפני כשנה סלקל ATON S3 CYBEX +בסיס ISOFIX
  והינה הילדה אוטוטו בת שנה וצריך להחליף למושב בטיחות
  השאלה היא האם ישנו כעת שימוש כלשהו באיזופיקס הקיים אצלנו?
  הישנם מושבי בטיחות שמתאימים לבסיס הזה או שצריך לרכוש אחד אחר?
  או אולי לקנות מושב שאינו מצריך בסיס כמו Britax החדש click tight

  תודה,

  נדיה

  • אבי ורון הגב

   שלום נדיה,

   הרוב המוחלט של מושבי הבטיחות לא עושה שימוש בבסיס נפרד, כי אין טעם בניסיון לנייד מוצרים גדולים וכבדים כאלו בין רכבים או בין הרכב לבית.
   הבסיס שלכם מתאים בכל מקרה רק לסלקלים של סייבקס ולא למושבים שלהם או מותג אחר.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 10. מעין הגב

  הי אבי,
  הבן שלנו בן ארבע. גובהו 110 ס"מ ומשקלו 19 קג.
  לפני מס' ימים קנינו לו בוסטר מסוג אוונפלו סקיורקיד 400.
  בחנות טען שהמושב נוח לו, אך לאחר מספר נסיעות החל להתלונן שצפוף לו.
  אנו מחפשים כעת דגם בטיחותי אך מרווח.
  על מה תוכל להמליץ לנו?
  תודה!
  מעין

  • אבי ורון הגב

   שלום מעין,

   מוצר שמורשה עד גובה 1.27 מ' וכ-30 ק"ג ברתמות ומורשה כבוסטר גב עד משקל 45 ק"ג וגובה 1.45 מ' לא אמור להיות צפוף לילד בן 4 בממדים של בנך.
   הייתי בודק היטב מה גורם לו את התחושה הזו (מיקום רתמות קצת מעל הכתפיים, אבזם מפשעה שלא יכאיב וכו').
   רוב המוצרים המומלצים בקטגוריה מתוכננים לטווח זה, גרקו נאוטילוס/ארגוס מאפשרים תוספת גובה של 5 ס"מ, אבל שינוי באמת מהותי יהיה רק במעבר ל-
   Frontier ClickTight של בריטקס, המורשה עד 40 ק"ג / 1.47 מ' ברתמות.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 11. יעל הגב

  שלום אבי,
  תודה על המידע הרב!
  אתה מציל נפשות!
  בתי בת 15 חודשים, ואני מעוניינת לקנות כיסא משולב שיאפשר ישיבה נגד כיוון הנסיעה עד גיל מבוגר ככל האפשר.
  אין לנו רכב, ואנחנו שוכרים על פי הצורך, ולעיתים נוסעים במוניות/ מוניות שירות.
  על איזה כיסא אתה ממליץ?
  שיהיה קל להתקנה (ואם אפשר גם קל משקל…)
  תודה רבה רבה,
  יעל

  • אבי ורון הגב

   שלום יעל,

   בכל מקרה מוצר המתאים נגד ועם כיוון הנסיעה עד גיל ביה"ס לא יהיה קל משקל. בד"כ המשקל דו-סיפרתי.
   ה-Marathon/Boulevard ClickTight בכתבה לעיל הוא ללא ספק הפתרון האולטימטיבי להתקנות מזדמנות.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 12. אליאל הגב

  שלום אבי,
  1.תחילה רציתי להודות לך על פועלך- הדבר תורם רבות לידע של הורים, שאילולא האתר היו נמצאים באפלה לגבי התחומים המוצגים.
  2.עשיתי לייק לדף הפייסבוק שלך.
  3.אני ואישתי שתחיה עתידים להיות הורים בקרוב, רציתי לדעת על איזה כסא בטיחות אתה ממליץ מבין הכיסאות הבאים(לאחר עבודת מחקר ארוכה שעשיתי): britax king ii ATS או britax Advocate Clicktight או britax Boulevard Clicktight?
  ומהו ההבדל העיקרי ביניהם?
  תודה לך.

  • אבי ורון הגב

   שלום אליאל,

   1. בשמחה.
   2. מעריך זאת.
   3. ה-King II ATS אינו מורשה מגיל 0, אלא חוקי מגיל שנה בלבד. הואיל ולא ניתן להתקינו נגד כיוון הנסיעה.
   למעשה מומלץ כיום להושיב עם כיוון הנסיעה רק מגיל שנתיים.
   לגבי ה-Advocate ClickTight הוא זהה ל-Boulevard ClickTight למעט כריות אוויר פסיביות המותקנות בצידיו.
   הייתי שוקל את ה-Advocate רק אם הכוונה להתקינו לצד דלת אשר בה אין כרית וילון (כרית מתנפחת של הרכב), כי רוחבו הגדול ביותר ב-5~6 ס"מ עלול להציק או למנוע התקנת מושב לצידו.
   (תלוי ברוחב המושב האחורי ברכב שלכם).

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 13. טל הגב

  שלום אבי,
  ראשית ברצוני להודות לך על הבדיקות וההסברים המפורטים והמדוייקים שאתה מספק. נדיר לפגוש מישהו כל כך מקצועי, שבודק הכל לפרטי פרטים ויודע איך להעביר את המסר הלאה. בזמן האחרון אני עוקבת אחרי הבלוג שלך באופן שוטף ותמיד לומדת משהו. ישר כח!

  יש לי מספר שאלות ברשותך. אני מחפשת כיסא בטיחות מגיל לידה (עדיין בהריון). האמת שעד לפני כשבוע חשבתי לבדוק האם האוונפלו טריומף יכנס לרכבים שלי ושל בן זוגי (פולקסווגן פולו וקיא סול), כשאתמול נתקלתי בכתבה על ה clicktight של ברייטקס.

  ההתרשמות שלי היא שיתכן שהיתרון בעיגון קל ונוח באמצעות חגורות בטיחות, כשמשקל הילד כבר גבוה מדי ל isofix עולה על כך שטרם פורסמו תוצאות מבחני ריסוק רשמיים עם הכיסא הזה. מה גם שנראה כאילו יש כאן אפשרויות טובות יותר להתאמת הכיסא לזווית הרכב, ללא שימוש באילתורים דוגמת מגבת. מה דעתך?

  לגבי ההסתייגות בנושא "חיבורי הרתמה למושב", בהנחה שההורה מודע לעניין, האם התרשמותך שזאת התעסקות מסובכת? נשמע כמו משהו שמתאימים כאשר קונים את הכיסא, ואח"כ שוב כאשר הילד כבר גדול מדי לתצורה הראשונה (בהנחה כמובן שהכיסא לא משמש שני ילדים בגדלים שונים).

  שאלה אחרונה – הרכבים שלי קטנים. האם בכלל יש סיכוי להכניס כיסא שכזה למושב האחרוי שלהם? האם יש כסאות לרכבים קומפקטיים שאתה ממליץ עליהם? כפי שציינתי, שקלתי את האוונפלו, אבל אני חושדת שהוא רכב מדי. אני צריכה כיסא בטיחות אחד, אבל לוקחת בחשבון שמדי פעם ישבו שני ילדים בוגרים על המושב האחורי.

  תודה
  טל

  • אבי ורון הגב

   שלום טל,

   מילותייך מחממות את הלב.
   בד"כ אינני ממליץ לרכוש מוצר לפני שעבר מבחני ריסוק השוואתיים. במקרה הספציפי סדרת ה-ClickTight הכניסה מנגנון עיגון מבלי לשנות את השלדה מסדרה G4 המוצלחת במבחנים אלו, אז אני פחות מוטרד מהיבט זה, אם כי תמיד קיים סיכוי קטן שמשהו יתגלה, בעיקר אם ה-CR יחליטו להחמיר את המבחן גם לגבי מושבי הבטיחות.
   אם ההורה מודע ואין שימוש קבוע במושב לשני ילדים (פעם תינוק ופעם ילד מגודל) שידרוש התעסקות יומיומית כמעט, הנושא בהחלט שולי לעומת יתרונות המוצר בכלל.
   חושב לציין, שפי שהודגם בכתבה, ששימוש במגבת אינו נדרש גם במושב מאתגר מאוד, אבל עדיין כדי להגיע לזווית שכיבה טובה יותר (שואפת ל-135 מעלות) בחלק מהרכבים, עדיין תזקקי למגבת.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 14. שובל הגב

  שלום אבי,
  מה הסיבה שאסור לקבע כסא בטיחות עם חגורה ביחד עם איזופיקס?

  • אבי ורון הגב

   שלום שובל,
   יש סיבות רבות לכך שאין להשתמש בו זמנית במערכת האיזופיקס וגם חגורות הבטיחות לעגן את מושב הבטיחות (בבוסטר משתמשים בו-זמנית בשתי המערכות אבל למטרות שונות):
   1. מערכת אחת יכולה להפעיל לחץ על מקומות קריטיים במערכת השנייה ולגרום לכשל כמו שבירת אבזם ובכך לגרום לכשל.
   2. שתי המערכות עלולות להפעיל לחצים בכיוונים מנוגדים או מרוכזים מדי ולגרום לבר בשלדת המוצר ושוב כשל.
   3. גם אם שני המקרים לעיל לא מתרחשים, כל מערכת מאפשרת גמישות מסוימת כולל מערכות לשחרור מבוקר של אנרגיה, הקשחה עלולה לתרום לטראומה בעת תאונה.
   4. בזמן חילוץ מומלץ לשלוף את הילד הפגוע עם המושב כדי למנוע נזק לצוואר/עמוד השדרה, שימוש בשתי מערכות יעכב את שליפת המושב, ואם הרכב בוער או עומד לבעור ….
   5. היצרנים אינם בוחנים את המוצרים שלהם בשיטות עגינה מורכבות כאלו ולכן אם אין בכוונתך לבצע את הניסוי על בובות חיות (קרי ילדייך) טוב להימנע מקומבינות כאלו.
   יתכנו עוד סיבות שפרחו מזיכרוני …

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

   • שובל הגב

    שלום אבי,

    תודה על התשובה המקיפה – ביטלתי את העיגון הכפול ברכב.
    שאלה נוספת – האם מותר להתקין ברכב 3 כסאות בטיחות במושב האחורי (קוסקו סנרה , איבנפלו טריביוט , איבנפלו טיטאן) על בסיס עיגוני האיזופיקס בלבד (כלומר – הכסא האמצעי "משתתף" בעיגוני האיזופיקס של הכסאות בצדדים)?

    תודה!

    • אבי ורון הגב

     שלום שובל,

     בשום פנים ואופן לא. כל עיגון ברכב מחובר למושב בטיחות אחד בלבד!
     גם כך זוג עיגוני איזופיקס מורשים עד משקל ברוטו של כ-30 ק"ג (מושב+ילד) ושני מושבים מאוכלסים בילדים בני שנה בלבד הם מסה של כ-40 ק"ג ואף יותר,
     מעבר לכך המרחק בין שני העיגונים במרכז אינו תקני (צ"ל 28 ס"מ) ורק אם יצרן בדק ואישר מפורשות מרחקים אחרים מותר לבצע עיגון של מושב בודד במרכז ואז אסור להשתמש באיזופיקס בצדדים.

     בהצלחה!

     * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 15. טל הגב

  הי אבי
  תודה על התשובה. פחות או יותר מה שהנחתי, אבל תמיד נחמד לקבל חיזוק חיובי 🙂
  למקרה שהכיסא לא יכנס לרכב מאותגר המידות שלי, האם יש לך המלצה לכיסא מגיל לידה שמתאים לרכב קומפקטי – פולו. יש לי איזופיקס ברכב.
  טל

  • אבי ורון הגב

   שלום טל,
   בכל רכב שבו יכול לשבת בוגר בנוחות, הסיכויים גדולים שגם מושב בטיחות במידה זו יוכל להיות מותקן.
   האתגר הוא בד"כ התקנה נגד כיוון הנסיעה שבו מושב הרכב לפני מושב הבטיחות צריך להיות מוסט קדימה.
   Boulevard ClickTight הוא בהחלט אינו מושב מגושם ברוחבו.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 16. אילנה הגב

  שלום אבי,
  יש לנו שתי מכוניות – מכונית אחת קטנה שמתאימה להתקנה עם ISOFIX ומכונית השניה גדולה יותר ולא מתאימה לISOFIX. אנחנו מחפשים לקנות כיסא ויש לנו כרגע סכום כסף מוגבל להשקיע בכיסא. מה יהיה ההצעה שלך – להשקיע בכיסא אחד טוב עם ISOFIX, או לקנות שני כיסאות זולים יותר ללא ISOFIX.ושאלה נוספת – אני מאוד אוהב את מושב CHICCO NEXTFIT, אבל בבלוג שלך אתה בקושי נותן המלצה כלשהי עליו. מה דעתך על הכיסא הזה?
  מאוד מודע לך מראש,
  אילנה

  • אבי ורון הגב

   שלום אילנה,

   מה התקציב המרבי לנושא חשוב זה?
   כל המושבים המומלצים ניתנים לעיגון גם באיזופיקס, אז אני מתקשה להבין את הדילמה שלך.
   ה-NextFit מוזכר 18 פעמים בבלוג שלי, הוא בהחלט מוצר מומלץ ובדירוג הכללי של ה-Consumer Reports הוא מחזיק בציון המשוקלל הגבוה ביותר,
   כאשר סדרת ה-ClickTight של בריטקס טרם נבחנה השוואתית ע"י ארגון צרכנות זה.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 17. ליאור הגב

  היי אבי וחג שמח, אתמול קניתי את הסימפוני e3 האם זה מוצר בטיחותי מספיק? ושאלתי השניה היא האם אוכל למקם את הכסא בטיחות באמצע ולעגן עדיין עם איזופיקס. ( לקחת לקחת מכל צד אחד )
  אשמח לתשובה.

  ליאור

  • אבי ורון הגב

   שלום ליאור,
   מדוע לשאול אחרי רכישה?!
   זה המוצר הטוב בשוק מקטגוריית all-in-one על פי הבדיקות של ה-Consumer Reports, אם כי הקטגוריה אינה בהכרח האופטימלית בטיחותית או כלכלית, כפי שפרטתי כאן.
   ככלל, אסור לחבר מושב בטיחות באיזופיקס לעוגנים של המושבים לצידו, אלא אם יש אישור שהמוצר נבחן לצורת קשירה זו המפעילה מומנטים חזקים בכיוונים שאינם מקבילים לכיוון הנסיעה.
   בכל מקרה, עיגון בחגורות הבטיחות עדיף אם מבוצע נכון, ראה הכתבה לעיל.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 18. שרונה הגב

  שלום אבי וישר כח על פועלך החשוב.
  אנחנו לפני קניית מושב לפעוט בן שנה, מתלבטים בין האדבוקט לבלוורד עם טכנולוגית CLICKTIGHT, ויש לי די הרבה שאלות, אז אני מתנצלת מראש. המושב מיועד לרכב פורד פוקוס (2009) עם 6 כריות, לחצי השנה הקרובה ולאחר מכן לטויוטה קורולה חדשה (2015).
  1.האם יש יתרון לאדבוקט על פני הבולוורד ברכב עם כריות צד וילון?
  2. מה הבעיה של דגמים אלו בנושא הרתמות והאם נוכח עניין זה היית מציע להעדיף את אוונפלו?
  3. איזה זוית רצוי להתקין בפורד עם המושב המשופע, ואיזה זוית נכונה לטויוטה עם מושב שטוח?
  4. לא נח לי להרים את הילד להושבה במרכז המושב האחורי, כמה זה חשוב להתקין במרכז לעומת הצד?
  5. האם עדיף לעגן בתחילה לאיזופיקס וכשהילד גדל לעבור לעיגון של קליקטייט או שרצוי מתחילה לעגן בקליקטייט?
  6. הילד מאד לא אוהב נגד כיוון הנסיעה וקשה לי מאד שאין לי איתו קשר עין. כמה זה קריטי במושב כזה ברכב חדש, לעגן נגד כיוון הנסיעה?

  • אבי ורון הגב

   שלום שרונה,
   1. אני בספק. להערכתי בטל בששים לעומת כרית האוויר בדלת הרכב.
   2. הרתמות בבריטקס כוללות חלק מגומי קשיח לפיזור יעיל יותר של הכוחות ומניעת החלקה לצדדים, אבל הוא ניתן להסרה (היצרן מתיר זאת עבור תינוקות הישובים נגד כיוון הנסיעה וממליץ להימנע מהסרתם עם כיוון הנסיעה).
   3. ללא קשר למושב ברכב, נגד כיוון הנסיעה לשאוף ל-135 מעלות (הזווית המרבית לפי מד הזווית המובנה) ועם כיוון הנסיעה כל זווית בתחום המותר (110~120 מעלות), כאשר אנכית יותר = בטיחותית יותר.
   4. מאוד. פגיעה בדלת הקרובה למושב שתגרום לקריסתה פנימה תפגע בו בצורה קטלנית. גם מומחה מוביל מבריטקס ששוחחתי עמו ציין ששום טכנולוגיה שהם ניסו לא מסוגלת לרסן מכה כזו בצורה שתציל את הילד.
   כאשר מדובר בשני ילדים או יותר צריך "להקריב" אחד, אם מדובר בילד יחיד ברכב, נוחות ההורה היא ממש לא תירוץ ראוי בעיני.
   5. ממש לא. יתרונו היחידי של האיזופיקס על חגורות הבטיחות היא השימוש הקל יוהפחות מועד לטעיויות אנוש. בקליק-טייט יותר קל וחזק לעגן בחגורות הבטיחות.
   6. עד גיל 4 לפחות הדבר משפר פי 5 את סיכוייו לצאת עם פגיעות קלות מהותית או בחיים.
   השוודים רותמים עד גיל 4~6 שנים נגד כיוון הנסיעה ומוצרים רבים שם לא מאפשרים בכלל התקנה עם כיוון הנסיעה. הסטטיסטיקה שם מדהימה לילדים שנרתמו כך (0 הרוגים לאורך 6 שנים שנערך מחקר).
   ההמלצה כיום היא חד משמעית, עד גיל שנתיים לפחות נגד כיוון הנסיעה. כל עוד מדובר בהנחיה ולא חוק, זו את שצריכה לחיות עם ההחלטה להתעלם וההשלכות במקרה של תאונה חו"ח.
   יש ילדים שגם לא אוהבים לצחצח שיניים, לאכול פרות וירקות, להכין שיעורים ועוד …. לכל וויתור מצידנו יש השלכות על עתידם …

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 19. שרונה הגב

  תודה רבה על תשובתך המפורטת, כמובן ששכנעת אותנו בקלות להתקין נגד כיון הנסיעה..
  שאלות אחרונות לפני רכישה. האם מושב ברייטקס בולוברד עומד בתקן האירופאי החדש ISIZE או רק בתקן האמריקאי, ואיזה ציון השיג במבחני הריסוק האירופאיים? איזה מושבי בטיחות בארץ עומדים בתקן האירופאי הנ"ל? בהנחה שאין בעיית תקציב, על איזה מושב היית ממליץ לבן שנה?

  • אבי ורון הגב

   שלום שרונה,
   בריטקס מייצרת מוצרים לשוק האירופאי (טרם הושק מוצר שלהם בתקן i-Size) ומוצרים אחרים לשוק האמריקאי, כאשר הוא עומד בתקן הבודד והרלוונטי לכל יבשת.
   ישראל וכמדומני ניו-זילנד הן הארצות היחידות המכירות בשני תקנים (או יותר) ולכן ניתן למצוא כאן מוצרים משני התקנים, אבל זה בלתי אפשרי בשווקים העיקריים.
   המוצרים האמריקאים או אלו המיועדים רק לשוק השוודי (שאינם נמכרים בישראל) עדיפים על המוצרים המיועדים לשוק האירופאי הכללי, כפי שנימקתי כאן.
   תקן i-Size אינו מכיר בעיגון בחגורות בטיחות ולכן מגביל מראש את יכולת הרתימה לכ-18 ק"ג בלבד ולא יהיה ניתן לאשר בו מוצרים מתקדמים כמו ה-ClickTight.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 20. חנה הגב

  אבי שלום!
  תודה רבה על כל המידע החשוב שאתה מספק! בטיחות הילדים ברכב היא עניין כל כך חשוב ונהדר שמישהו נותן על זה את הדעת!!
  יש לי מספר שאלות-
  א. יש ברשותינו קוסקו סנרה. אנחנו מאד מתקשים במתיחת רצועות האיזופיקס (יש כפתור אפור עליו אמורים ללחוץ, הוא קצת קשה לתפעול) וקשה מאד להביא למצב שהרצועה מתוחה עד הסוף. האם זה תקין?
  ב. בננו בן ה-5 הגיע למשקל 18 ק"ג ולכן נאלץ להפרד מהקוסקו סנרה הנ"ל. מהי החלופה הטובה ביותר המומלצת בקטגוריית בוסטר עם רצועות פנימיות שגם תותיר מקום במושב האחורי (מאזדה 3, 2008. יש מאחורה עוד סלקל, ואחד מאיתנו יושב מאחורה באופן קבןע עם הילדים).
  ג. לתינוקת רכשנו סייבקס אטון 3 עם בסיס. בחנות היה נראה מבטיח וכיוון שבטיחותי יותר מהבסיסי לקחנו אותו. לאחר שהתחלנו להשתמש הבנתי שבעקבות תוספת משענת הראש המרחב הפנימי שבו מאד מאד צר (בהשוואה למקסי קוזי קבריו שהיה לנו בעבר..) כך שנתקשה למשוך איתה עד גיל מבוגר יחסית כמו שמומלץ. האם בעינך תוספת הבטיחות שווה את זה שהסלקל כנראה לא ישמש עוד הרבה זמן (תינוקת ממוצעת, בת 10 חודשים ממלאת כבר את רובו..)? האם יש לך מידע על שימוש הסלקל הזה מעבר לגיל שנה?
  ד. בהנתן הנתונים הנ"ל (ילד בן 5, תינוקת בסלקל) איך הכי נכון לסדר אותם במושב? עד היום שמתי את התינוקת במרכז כיוון שזה המקום הבטוח ביותר, אך אם הילד עובר לבוסטר (שמקנה פחות בטיחות לעומת הסלקל) האם עדיף להחליף ולהושיב אותו באמצע ואותה בצד?
  תודה רבה לך!

  • אבי ורון הגב

   שלום חנה,

   א. אם אינך מסוגלת להביא את המושב להיות יציב דיו כך שלא ניתן להזיזו יותר מ-2.5 ס"מ ("1) בבסיסו בכל כיוון במישור האופקי, ההתקנה אינה בטיחותית.
   אם אינך מצליחה לעשות זאת באיזופיקס, נסי בחגורות הבטיחות.
   ב. יש לבחור מבין המוצרים מומלצים ולנסות פיזית ברכב שלכם במעמד הרכישה.
   ג. בד"כ בגלל גובה הפעוטות הרוב המוחלט של הסלקלים אינו יכול לשמש מעבר לגיל שנה. אסור לקצה הראש להתקרב פחות מ-2.5 ס"מ מתחת לקצה המשענת.
   הפתרון המתבקש הוא מושב בטיחות מגיל 0, בו תוכלי למשוך לפחות עד גיל שנתיים.
   בכלל, לסחוב פעוט מעל גיל שנה בסלקל, זה תענוג מפוקפק.
   ד. הילד הרך ביותר במרכז. בוסטר רתמות יעניק לבכור בטיחות שאינה נופלת מכל מושב בטיחות המותקן עם כיוון הנסיעה.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 21. נטלי הגב

  שלום אבי,

  על פי המצלתך רכשנו את ברייטקס Boulevard ClickTight, בחנות המוכר חיבר לנו את הכיסא עם החגורה ועם איזופיקס שמהדק רק את המשענת (ללא חיבור האיזופיקס הרגיל). כרגע הכיסא נגד כיוון הנסיעה.
  לפי מה שאנו מבינים, זה לא תקין ויש צורך לחבר את הכסא רק עם חגורת הבטיחות, האם זה נכון?
  דבר נוסף, חיבור עם חגורת הבטיחות בטוח יותר מאשר חיבור האיזופיקס?

  תודה מראש,
  נטלי

  • נטלי הגב

   דבר נוסף, האם בטוח יותר לרתום את הכיסא במרכז, או בצד המושב האחורי?

   • אבי ורון הגב

    שלום נטלי,

    אם ניתן להתקין בצורה יציבה אז עדיף במרכז, רחוק מהדלתות שחשופות לפגיעה ואף קריסה לחלל הרכב בתאונות צד.

    בהצלחה!

    * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

  • אבי ורון הגב

   שלום נטלי,

   החיבור העליון לגב המושב מכונה Tether והוא מומלץ לשימוש בהתאם להנחיות בחוברת המשתמש גם אם העיגון העיקרי הוא בחגורות הבטיחות (שראוי שתקראו בעיון ללא קשר לעובדה שהתקינו לכם את המוצר בחנות).
   וכן, חגורות הבטיחות חזקות פי כמה ועדיפות על האיזופיקס (התחתון) אם נעשה בהם שימוש נכון ומוקפד בעיון המוצר לרכב.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

   • ניר הגב

    אהלן אבי.

    קנינו בהתאם להמלצתך את ה Britax Marathon Clicktight לילדה בת שנה, ואנחנו מחברים את הכסא לרכב טויוטה קורולה באמצעות חגורות בטיחות (עם מנגנון ה Clikctight).
    נראה שבחוברות שקיבלנו יש סתירה – בחוברת בעברית (וגם בסרטוני התקנה ב Youtube) ממליצים לחבר את ה tether (רצועת העיגון העליונה) גם כאשר מעגנים בעיגון אחורי עם Clicktight, בעוד שבחוברת באנגלית אוסרים על כך. מה המקור להבדל?

    כמו כן, אני כלל לא מוצא מקום לעגן את ה tether. האם בד"כ ברכבים משפחתיים יש עוגן כזה?

    ושאלה אחרונה, הזכרת את ה locking clip ואת ה lock-off. רק בכדי להיות בטוח, מגנון ה Clicktight למעשה מייתר את השימוש בהתקנים הללו (טויוטה קורולה, כאמור).

    תודה רבה!

    • אבי ורון הגב

     שלום ניר,

     בגרסאות החדשות של המושבים, השימוש ב-Tether נאסר בהתקנה נגד כיוון הנסיעה, כי הוא בד"כ מיותר (לא הוכח יתרון),
     ומסבך את ההתקנה עד כדי שימוש לא נכון בעיגונים שונים ברכב.

     אכן, עם ClickTight כל הנועלים השונים והמיושנים לחגורות מיותרים לחלוטין. הנעילה מתבצעת במנגנון החדש אוטומטית.

     בהצלחה!

     * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 22. הדר הגב

  אבי שלום, אני קוראת המון אצלך בבלוג ואני מודה לך על כל האינפורמציה השימושית!
  רכשנו סלקל אטון1 עם בסיס איזופיקס וכעת מתלבטים לגביו ורוצים להחליפו.
  מצפות לנו נסיעות ארוכות (של כשעתיים לפחות) על בסיס שבועי עם התינוק, החל שחרורו מבית החולים מיד לאחר הלידה… להבנתי ההנחייה להימנע משהייה ממושכת בסלקל אינה אורתופדית כי אם עניין של עומס על מערכת הנשימה.
  יש לי מספר שאלות:
  1) אומרים להוציא את התינוק מהסלקל כל 40 דקות. אבל אם מדובר בעומס על מערכת הנשימה הרי שגם הפסקה בנסיעה כל חצי שעה – 40 דקות לא יכול למנוע מצב של חנק נכון? מה פשר ההנחייה הזו ומי נתן אותה?
  2) האם הסלקלים החדשים של סייבקס, ביניהם אטון3, עם התאמת גובה אוטומטית ומשענת ראש מתכווננת פותרים בעיה זו? האם נכונה הטענה שאפשר לכוון את הסלקלים האלה לזוית יותר נוחה לתינוק זוית של בין ישיבה לשכיבה בזמן נסיעה?
  3) כתבת שהזווית לנסיעה נגד כיוון הנסיעה היא 135 מעלות. האם בכל הסלקלים זו הזווית?
  4) האם הקליק טייט מתכוונן לזוית יותר נוחה לתינוק קטן בן יומו מאשר סלקל? כי בסרטון כתוב שבמצב של נגד כיוון הנסיעה יש רק זווית אחת, בניגוד לפרסומים השיווקיים של כסא הבטיחות שטוענים שיש 7 זוויות… למעשה אף אחת מהזוויות לא שימושיות לנסיעה מלבד הזווית שיש אותה במילא בכל הסלקלים אם הבנתי נכון?
  5) קראתי שאתה ממליץ לשים מגבת מגולגלת מתחת למושב, האם לעשות את זה גם כשהמושב נגד כיוון הנסיעה? האם זה יעזור לשנות את הזווית למצב של יותר שכיבה או שזה רק במקרים שמושב הרכב אינו ישר?
  6) אם אני מחליטה לוותר על האיזופיקס באטון3 האם המושב הופך להיות פחות בטיחותי? איך אדע שאני מרכיבה אותו נכון?

  בשורה התחתונה, מה ההמלצה הכי טובה שלך לנסיעות ארוכות, לא רק מבחינת בטיחות אלא מבחינת נוחות לתינוק, והאם בכלל מותר להסיע בסלקל תינוק בן יומו נסיעה ארוכה?
  האם כדאי להחליף את האטון1 והבסיס איזופיקס באטון3 ללא איזופיקס?
  תודה!

  • אבי ורון הגב

   שלום הדר,

   1. כמו שלא קיימת זווית מתוכננת של 178 מעלות בעגלות אין בסיס להגבלה של 40 דקות בסלקל (יש הגבלה רשמית בארה"ב של 90 דקות). כל המספרים המוזרים הללו הם המצאה של משווקים.
   2. לא. הבעיה היא בזווית בין הגב לאגן, שאינה משתנה בסלקל זה.
   3. זו הזווית שיש לשאוף לה. ככל שהגיל מתקדם יותר הזווית פחות קריטית ואפשר גם 120 מעלות. יש הבדלים של 5 מעלות בערך בין הסלקלים, גורם משפיע מהותית נוסף הוא המושב ברכב.
   4. ב-ClickTight יש פלס מים המציג בדיוק את טווח הזוויות המותר לתינוק נגד כיוון הנסיעה, פעוט נגד כיוון הנסיעה ופעוט עם כיוון הנסיעה. אין צורך לנחש!
   5. המגבת נדרשת אם לא ניתן להגיע לזווית 130~135 מעלות נגד כיוון הנסיעה. אסור להשתמש בה עם כיוון הנסיעה. בקליק-טייט יש לבדוק עם הפלס המובנה שאת בזווית הראויה ולנהוג בהתאם.
   6. התקנה נכונה היא משהו שלא ניתן לבחון בהתכתבות. את צריכה הדרכה ובדיקה של מתקין מוסמך (לארגון "בטרם" רשימה מלאה) איזופיקס רק משפר את הסיכויים.

   לא הייתי מחליף את הסלקל שלך בסלקל אחר, אלא אם את מחזירה את הקיים ומקבלת זיכוי מלא. בכל מקרה תזדקקי למושב בטיחות מגיל 0.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 23. הדר הגב

  ועוד שאלה אחת – האם פתרון אפשרי הוא
  Baby Safe Sleeper של ברייטקס?
  אמנם יש לנו עגלה של סייבקס כך שלצערי זה לא יוכל להחליף את האמבטיה בעגלה, אבל לא אכפת לנו לוותר על סלקל, להשתמש בעריסה לרכב ועוד כמה חודשים לקנות כיסא בטיחות כשזה יהיה רלוונטי.

 24. טל הגב

  הי אבי,
  עברתי שנית (ושלישית) על הוראות ההרכבה ומצאתי את פתרון הבעיה
  אןם מישהו שואל פעם – ניתן להסיר את ה "Impact Absorbing Chest Pads" בהתקנה נגד כיוון הנסיעה, כדי להקל על התאמת הריתמה לילדים קטנים.
  בהתקנה עם כיוון הנסיעה יחובה להוסיפם מחדש.
  יום טוב
  טל

  • אבי ורון הגב

   שלום טל,

   אני מבין ממך שרפידות החזה הפריעו להתאמת הרתמות לתינוק קטן והסרתן (המותרת נגד כיוון הנסיעה אך לא מומלצת עם כיוון הנסיעה) פתרה את הבעיה.
   שמח שנטלת יוזמה לפתור את הבעיה בצורה הנאותה והיא קריאה בעיון של חוברת המשתמש.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 25. סיגל הגב

  הי אבי, יש לנו כיסא בן שנתיים של איוונפלו )קיבלנו מאחותי אז אני לא בטוחה לגבי הדגם(. השאלה שלי אם עדיף לחבר אותו במושב האמצעי ללא איזופיקס אבל נראה לי בטיחותי יותר במקרה של תאונת צד או בכל צקרה עדיף במושב צדדי עם איזופיקס? תודה

  • אבי ורון הגב

   שלום סיגל,

   המיקום המרכזי במושב האחורי הוא הבטיחותי ביותר ובלבד שהעיגון נעשה נכון ובצורה מוקפדת.
   איזופיקס אינו עיגון חזק יותר, אבל הוא בהחלט מצמצם טעויות אנוש שמאוד נפוצות במושבי בטיחות בכלל, ובאלו המעוגנים לחגורות הבטיחות בפרט.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 26. molly הגב

  אבי שלום
  יש לי פורד פוקוס סטיישן
  בן 5 יושב Diono RadianR100 בן 3 יושב ב Britax Marathon ובן שנה שיושב בסל קל של graco
  אני חושבת להעביר את התינוק לbritax ואת הבן 3 לdiono
  מה אתה ממליץ לקנות עבור הילד הגדול בן 5 שיאפשר לכולם לשבת ביחד בספסל האחורי בבטיחות? או לחלופין האם לקנות כיסא אחר עבור אחד הילדים הקטנים יותר.
  תודה
  מלי

  • אבי ורון הגב

   שלום מולי,

   ההחלטה קשורה להחלטה שלך אם ילדך בן ה-5 בוגר, אחראי ומסוגל כבר לשבת בצורה זקופה לאורך כל הנסיעה בלי לשחק בחגורות הבטיחות, כמו שקורה בבוסטר גב קלאסי.
   אחרת, ניתן לרכוש לבן ה-3 את אחד מאלו, ולפנות לצעיר את המרתון.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 27. ניר הגב

  אבי שלום
  כרגע יש לי כסא שקניתי לפני 3 שנים (גם לפי כתבה שלך) אוונפלו מומנטום 65.
  יש לי ילד בן 4.5 גובה 103 ומשקל 18 קג. ילדה בת 8 חודשים.
  אני רוצה את הילדה להעביר לאוונפלו שיהיה במרכז עם הפנים אחורה ולילד לקנות כסא חדש שיהיה לידה.
  עד כה עגנתי את האוונפלו עם הסופר לצ' והכסא לא זז סנטימטר לשום כיוון. יש לי רנו פלואנס שבה החגורות לא ננעלות.
  1. כאשר אני חיברתי את הכסא במרכז עם פנים אחורה ועם הלוקינג קליפ, זה לא מגיע לרמת צמידות קרובה לזו עם הלצ' והוא יכול להחליק קצת על הכסא ימינה ושמאלה. כאשר אני דוחף בגב הכיסא כלפי אחורה יש חופש מסויים שהכסא יכול לנוע. האם זה סביר?
  2. מכיוון שהאוונפלו די רחב ואין לי רכב אמריקאי ענק אז אני מוגבל ברוחב בצד (נותרו כ 50 סנטימטר נראה לי), כסאות ה click tight נראים לי רחבים מידי (אולי פרט לפרונטיר) ולכן אני נוטה ללכת על אחד המושבים שהמלצת ב"בוסטרים עם רתמות", יש לך כאן המלצה?

  • אבי ורון הגב

   שלום ניר,

   1. הבדיקה היא אחיזה בבסיס מושב הבטיחות וניסיון להזיז אותו במישור האופקי ימינה-אחורה ולצדדים, למושב אסור לזוז יותר מ-2.5 ס"מ לכל כיוון, גם תחת כוח מהותי.
   במקרה והמושב אינו מותקן בצורה יציבה דיו יש לפנות למתקין מורשה ולקבל הדרכה ראויה. החלפת מיקום המושב במושב האחורי יכולה גם להואיל.

   2. הפרונטיר קליק-טייט הוא אחד מהמושבים משולבי הבוסטר.
   באותה הזדמנות שאתם בוחנים את ההתקנה של המומנטום בחנות, בדקו גם את המושב החדש לצידו.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 28. אביחי הגב

  שלום אבי,
  ראשית תודה על המידע החשוב.

  קנינו לבננו בן 11 חודשים כיסא מסוג cosco alpha omega elite . כשבאנו להתקין אותו באוטו גילינו כי אין לנו משום מה איזופיקס (פורד פוקוס 2010) . עד כמה זה משנה אם נחגור אותו בחגורת בטיחות ?

  האם איזופיקס חייב להיות ברכבים בשנתון הזה, מבחינה חוקית?

  תודה מראש!

  • אבי ורון הגב

   שלום אביחי,

   שימוש בעיגון האיזופיקס ידוע כמצמצם טעויות אנוש ובכך משפר את הבטיחות בפועל, אבל יש לו מגבלות כטכנולוגיה שהותאמה למוצרים שפותחו בשנות ה-90 ומאז התקדמנו.

   ממליץ לפנות למתקין מושבי בטיחות מורשה (דרך ארגון "בטרם") כדי לקבל הדרכה מקצועית להתקנת המוצר.

   בישראל אין חובה על היצרנים/יבואנים להתקנין מערכות איזופיקס ברכב. חוסכים על חשבוננו.
   בארה"ב החובה קיימת בכל רכב חדש כבר משלהי 2002, אנחנו בחתיכת פיגור.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 29. שי הגב

  שלום אבי,
  מאוד אהבתי לגלות ולקרוא את הבלוג שלך.
  יש ברשותי סל קל BRITAX B-SAFE
  רציתי לדעת מדוע החברה (ולפי הבלוג שלך אני מבין שכל החברות) אוסרת על שימוש כפול
  גם ב-ISOFIX וגם בחגורת הבטיחות של הרכב.
  זה לא פשוט מעגן יותר את מושב הבטיחות?
  מה הסיבות לכך?

  תודה
  שי

  *כבר עשיתי לייק לדף הפייסבוק שלך 🙂

  • אבי ורון הגב

   שלום שי,

   יש סיבות רבות לכך שאין להשתמש בו זמנית במערכת האיזופיקס וגם חגורות הבטיחות לעגן את מושב הבטיחות (בבוסטר משתמשים בו-זמנית בשתי המערכות אבל למטרות שונות):
   1. מערכת אחת יכולה להפעיל לחץ על מקומות קריטיים במערכת השנייה ולגרום לכשל כמו שבירת אבזם ובכך לגרום לכשל.
   2. שתי המערכות עלולות להפעיל לחצים בכיוונים מנוגדים או מרוכזים מדי ולגרום לבר בשלדת המוצר ושוב כשל.
   3. גם אם שני המקרים לעיל לא מתרחשים, כל מערכת מאפשרת גמישות מסוימת כולל מערכות לשחרור מבוקר של אנרגיה, הקשחה עלולה לתרום לטראומה בעת תאונה.
   4. בזמן חילוץ מומלץ לשלוף את הילד הפגוע עם המושב כדי למנוע נזק לצוואר/עמוד השדרה, שימוש בשתי מערכות יעכב את שליפת המושב, ואם הרכב בוער או עומד לבעור ….
   5. היצרנים אינם בוחנים את המוצרים שלהם בשיטות עגינה מורכבות כאלו ולכן אם אין בכוונתך לבצע את הניסוי על בובות חיות (קרי ילדייך) טוב להימנע מקומבינות כאלו.
   יתכנו עוד סיבות שפרחו בשעה זו מזיכרוני …

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 30. יונתן הגב

  אבי שלום,
  שאלה: קניתי Evenflo Simphony 65 e3, ובדיעבד רק בדקתי את תאריך הייצור, שהוא פברואר 2014 (שנה ושלושה חודשים). אין בנמצא חדש יותר, אני יכול להחזיר.
  האם זה קריטי בעיניך?
  תודה!

 31. נינה הגב

  שלום אבי ברשותנו סלקל ברייטקס המשמש את בננו בן החודשיים. אני אכן מרגישה שהחיבור בחגורות רופף (אין באוטו איזופיקס ולכן אנחנו לא משתמשים בבסיס) היכן רוכשים את החלקים שציינת שיכולים להדק את החגורה?
  רוב תודות
  נינה

  • אבי ורון הגב

   שלום נינה,

   באיזה דגם מדובר?
   אם מדובר בדגם האירופאי, קיים בסיס המתאים לחגורות הבטיחות.
   הדגם האמריקאי מתאים לשתי שיטות העגינה.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 32. יובל הגב
  • אבי ורון הגב

   שלום יובל,

   אם קראת בעיון את המאמר לו הגבת כאן, היית מוצא שהנושא מוזכר ומוסבר ביחס לסדרה המתקדמת ביותר של בריטקס, סדרת ה-Click Tight.
   סדרת G4.1 זהה כמעט לחלוטין לסדרה G4 (למעט סימונים, מדבקות ועוד שינויים קלים) והנושא אינו רלוונטי לסדרות אלו.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

   • איריס הגב

    שלום אבי,

    המאמר שיובל פרסם מדבר בדיוק על סדרת ה clicktight ועל בעיות שהופיעו בעניין הרתמה. בעיות שיכולות להוביל לכשל בטיחותי.
    אשמח לשמוע תגובתך בעניין

    תודה רבה
    ויום נפלא
    איריס

    • אבי ורון הגב

     שלום איריס,

     הנושא מכוסה מיום הפרסום הראשון של המאמר לעיל תחת הפסקה:
     האם בריטקס הצליחו לפתח ולייצר מוצר מושלם?
     לסכם: המוצר אינו מושלם אבל עדיין עדיף מכל מה שראיתי אצל המתחרים.

     בהצלחה!

     * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 33. יובל הגב

  תודה רבה אבי,
  אכן פספסתי את הפסקה הרלוונטית
  אני רוצה לקנות כיסא נוסף עבור המכונית של הוריי – חשבתי על Joie Stages, אבל הבנתי שב-2012 הייתה המלצה שלא לקנות אותו. אופציה אחרת היא Britax Roundabout. ההבדל ביניהם הוא כ-200 שקלים ואני כמובן לא רוצה להתפשר על בטיחות.

  • אבי ורון הגב

   שלום יובל,

   הטריומף של אוונפלו שמחירו להערכתי דומה ל-Roundabout, הוא בעל הנדסת אנוש עדיפה וטווח גובה ומשקל גדולים מהותית משני המוצרים שציינת.
   לטעמי, אין מוצר עד 1000 ש"ח המומלץ יותר ממנו בישראל.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 34. אבי הגב

  היי אבי,
  ראשית, תודה על המידע המקצועי שאתה משתף ועל הרצינות שבה אתה עונה לכל פניה.
  אשתי לקראת לידה ראשונה וצפויה לנו נסיעה שבועית של כ- 80 דקות.
  ברצוננו לרכוש לרכב המרכזי (קיה ריו) את מושב הבטיחות הטוב ביותר מגיל לידה, כזה שנוכל למשוך איתו עד כמה שניתן כנגד כיוון התנועה.
  הצלחתי להשתכנע שכדאי להתמקצע ולרכוש את המושב עם עיגון לחגורת הבטיחות מאשר האיזופיקס בגלל מגבלת המשקל.
  אני מתלבט כרגע בין האוונפלו סימפוני לבין הברייטקס (click tight ) והמקסי קוזי אופל.
  איזה מהם הוא הכי בטיחותי ונוח לתינוקת שתעשה נסיעות כאלו?

  תודה רבה ושבת שלום,
  ענת ואבי

  • אבי ורון הגב

   שלום ענת ואבי,

   האוונפלו סימפוני e3 הוא מוצר טוב אבל משתייך לקטגוריה all-in-one שפחות אופטימלית בשלב זה, כפי שהסברתי באריכות כאן.
   האופל של מקסי קוזי, אינו מבריק במיוחד עם 3 כוכבי בטיחות פושרים באירופה ומגבלת משקל של 13 ק"ג בלבד נגד כיוון הנסיעה.
   אין ספק שהבוולוורד או האדבוקט מסדרת קליק-טייט היא הבחירה המבטיחה ביותר כיום.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 35. אבי הגב

  אין מגבלת תקציב לעניין הבטיחות כמובן…

 36. איריס הגב

  אבי שלום,

  אני בהריון ראשון ומתכננת לקנות את כיסא הבטיחות של ברייטקס בולבארד עם מנגנון הקליק טייט. החלטנו להשקיע בכסא בטיחות טוב ולחסוך את קניית הסלקל לכן הכיסא ישמש אותי מגיל 0.
  1. האם זאת החלטה נבונה בעיינך?

  מקריאת ביקורות של אנשים באתרים כמו אמאזון ראיתי שהרבה מתלוננים על כך שכפתור הclicktight נתקע ולפעמים גם נשבר ולכן ממש קשה לפתוח את המנגנון לאחר התקנה ראשונה ברכב. במקרה כזה הפואנטה מתפספסת ועדיף כסא עם מנגנן קשירה אחר.
  בנוסף קראתי כי הרבה מתלוננים על כך שהרצועות שקושרות את התינוק לכסא אינן נוחות. הן קצרות מדי וכשהתינוק פונה נגד כיוון הנסיעה מאד קשה ולהכניס ולהוציא אותו מהמושב של האוטו.
  2. האם ברייטקס שיפרה את הנושאים הנ"ל? האם נתקלת בתלונות כלו גם בארץ? מי נותן את האחריות למוצר זה בארץ?

  תודה רבה
  איריס

  • אבי ורון הגב

   שלום איריס,

   1. הבחירה בין סלקל למושב בטיחות היא שיקול פונקציונלי בעיקרו. על כך כתבתי בהרחבה כאן.
   2. טרם נולד המוצר שלא היו עליו תלונות, גם מנגנון הרתמות של הטריומף בעיקר עת צאתו, גרר תלונות רבות,
   וכיום יותר מתריסר שנים מאוחר יותר הוא עדיין קיים ולטעמי המנגנון האמין והנוח ביותר בתעשייה.
   היתרונות שמציעה טכנולוגיית קליק-טייט, מבחינה סטטיסטית וטכנית בכל הקשור לעיגון בחגורות בטיחות (חובה מעל 18 ק"ג) עולים כרגע על כל בעיה.
   היבואן (בייבי סייף) מעניק אחריות של שנתיים למוצר, והיצרן העניק לו 10 שנות תוקף שימוש!

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

   • איריס הגב

    שלום אבי

    תודה על התשובה ועל כל מה שאתה עושה!

    רציתי לשאול אם אתה ממליץ עליו (על הברייטקס בולבארד קליקטייט) למרות שעדיין לא עבר את מבחני הריסוק של consumerreports?
    לא עדיף לחכות למבחנים הללו? ובנתים להתחיל עם סלקל?

    תודה רבה
    איריס

    • אבי ורון הגב

     שלום איריס,

     בד"כ התשובה היא כן, אבל הואיל ושלדת המוצר מבוססת על הדגם מסדרת G4 ומדובר ביצרן שמכיר ומוקיר מבחנים השוואתיים ופועל מיד אם נמצאה בעיה בטיחותית במבחנים אלו, עד אפילו קבלת מלוא התשלום מול החזרת המוצר ע"י הצרכנים לחנויות (כמו במקרה של ה-XTENSAFIX של בריטקס).
     מדובר בהימור, אבל עם סיכויים טובים להצלחה.

     בהצלחה!

     * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 37. אילנה הגב

  שלום אבי,
  אנחנו מחפשים עכשיו לקנות כיסא בטיחות לילד בן שנה שיהיה לטווח ארוך ולמשקל שיתאים גם מעל 18 קילו ואני קצת מבולבלת.
  קראתי עכשיו על טכנולוגיית CLICKTIGHT וראיתי כמה זה אכן נוח להתקנת המושב עם כיוון הנסיעה. השאלה היא האם הטכנולוגיה הזאת מספיק בטיחות כדי להתקין מושב נגד כיוון הנסעיה (עד גיל שנתיים) או שבכל זאת עד גיל שנתיים מומלץ להשתמש באיזו פיקס?
  בנוסף האם יש עוד חברות שתומכות בטכנולוגיה הזאת או שכרגע זה רק ברייטקס?
  תודה רבה
  אילנה

  • אבי ורון הגב

   שלום אילנה,

   הטכנולוגיה הזו עדיפה ללא קשר למשקל וכיוון ההתקנה מול איזופיקס, בוודאי איזופיקס שיש להדק כמו בשאר המוצרים האמריקאים (LATCH).
   מדובר בפטנט של בריטקס, אבל יתכן שנראה בעתיד ניסיונות דומים אצל היצרנים לחקות את המערכת בדרך דומה, כי כרגע הם די חסרי אונים.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 38. יסמין הגב

  הי אבי,
  בני בקרוב יהיה בן שנה ואנחנו רוצים לרכוש לו כסא בטיחות (כיום יושב על ברייטקס – אטון 3). .
  בנוסף אליו יש לו גם שני אחים (תאומים בני 5.5) שיושבים על בוסטר של סייבקס. לכן, על כסא הבטיחות להיות צר כדי שיוכל להיכנס ביניהם.
  מהם הכיסאות (הצרים) המומלצים על ידך? שכמובן יהיו גם הכי בטיחותים

  .יש לנו טויוטה קורולה שנת 2010. הבוסטרים של הגדולים מעוגנים באמצעות איזופיקס. במושב האמצעי, בין הבוסטרים, אין חיבור של איזופיקס.
  תודה,
  יסמין

  • אבי ורון הגב

   שלום יסמין,

   המושבים של בריטקס, מרתון ובוולוורד (אם מסדרות G4/G4.1 או ClickTight) בד"כ צרים יותר לעומת מתחריהם בקטגוריה.
   בכל מקרה, הגיעי עם רשימת המומלצים לחנות המעודדת בדיקה במעמד הרכישה כדי למנוע עגמת נפש.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 39. אילנה הגב

  תודה אבי,
  ומה לגבי מבחני הריסוק של ברייטקס בטכנולוגיית CLICKTIGHT.
  מכיוון שאלו דגמים חדשים לא ראיתי שהם מופיעים ברשימת מבחני הריסוק של 2014
  כמה כוכבי בטיחות הם קיבלו?

  תודה
  אילנה

  • אבי ורון הגב

   שלום אילנה,

   מלבד העיגון, מוצרים אלו מבוססים על טכנולוגיית הדור הנוכחי G4, כך שאינני צופה הפתעה גדולה, אלא אם המשקל העצמי של המוצר יהיה בעכרו.
   בנוסף הערכתי היא שה-Consumer Reports עומדים לעלות את רף מבחני הריסוק שלהם, כפי שעשו עבור הסלקלים,
   והפתעה עלולה לצוץ מכיוון בלתי צפוי. ייתכן שזו הסיבה שהם משתהים עם המבחנים של 2015.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 40. שירה הגב

  אבי שלום רב,

  אנחנו הורים לתאומות בנות שנה ו3 חודשים. יש לנו רכב פורד פוקוס החדש (חמש דלתות). אנחנו מאד מתלבטים בקניית כיסא הבטיחות. בהתאם להמלצתך, אנחנו מעוניינים בכיסא שניתן לשבת גם נגד כיוון הנסיעה.
  אנחנו מתעניינים במרתון קליק-טייט (מסיבה תקציבית כמובן – הבולווארד קליקטייט מאוד יקר…). אנחנו לוקחים בחשבון גם את בולווארד (לא קליקטייט) וגם צ'יקו.
  על מנת שנוכל לגבש החלטה, נודה לך אם תוכל להתייחס לנקודות הבאות:
  1) האם יש הבדל משמעותי מבחינת בטיחות בין המרתון קליקטייט לבין הבולווארד? (והאם זה "קוסט-אפקטיב"?)
  2) אנחנו לא מכירים אף אחד שיש לו את הכיסא הזה וולא מצאנו עליו ביקורת ישראליות באינטרנט. מה שגורם לנו חשש לקניה יקרה עבור מוצר שלא מצאנו עליו משוב. מה דעתך?

  בתודה מראש!!!
  שירה

  • אבי ורון הגב

   שלום שירה,

   1. הבולוורד כולל הגנות ראש טובות יותר, מהותי כאשר הראש עובר את גובה המשענת הקבועה.
   לטעמי, ההבדל בין המרתון לבולוורד מהותי יותר מזה של הבולוורד לאדוווקט.
   2. לדעתי השילוב של הבדיקה ומבחן הריסוק מטעם ארגון צרכנות רציני ובדיקה פיזית שלך עם הבוולורד G4 מול ה-Chicco NextFit, שגם משובח,
   ברכב הספציפי שלך הם בעלי ערך גדול יותר משלל ביקורות של אנשים שאין להם רכב כמו שלך, וחלקם מוציאים תסכול הנובע בעיקר משימוש לא נכון מצידם.

   בדקי איזה מושב קל יותר לעיגון בחגורות הבטיחות (כי זה החיבור החזק יותר), מי יציב יותר ברכב שלך לאחר התקנה.
   ולא לשכוח לבדוק זאת נגד ועם כיוון הנסיעה.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 41. מנשה הגב

  היי אבי,
  גם אנחנו מתלבטים לגבי הסדרה החדשה והיקרה של ברייקטס קליק-טייט.
  מהתשובה הקודמת שלך לא הצלחתי להבין האם מה דעתך על המרתון קליק טייט.
  (ברור שהבוללורד קליק-טטיט עדיף, אך הוא כבר ממש יקר).
  אשמח לדעתך
  מנשה

  • אבי ורון הגב

   שלום מנשה,

   ה-Boulevard ClickTight מציע הגנות ראש משופרות הבאות לידי ביטוי כשראש הילד עובר את גובה המשענת הקבועה.
   מצד שני, יש המעדיפים את המרתון הפחות "קלאוסטרופובי".
   מבחינה כלכלית, למיטב זיכרוני, ההפרש בין ה-Marathon ClickTight ל-Boulevard ClickTight הוא כ-200 ש"ח או 10% בלבד.
   לא משהו שאמור להטריד אותך, בעיקר אם משלמים עבור המוצר ב-12 תשלומים שווים.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 42. ענת הגב

  שלום אבי,

  ראשית כל תודה רבה על בשורת הבטיחות שאתה מביא לישראל. נעזרנו רבות בעצותיך בקנייה הראשונה של כיסא לרכב (אוונפלו טריומף). יש לנו כמה שאלות:

  1) הילדה בת 2.2 ויושבת כרגע באוונפלו טירומף נגד כיוון הנסיעה (ילדה מאד גדולה לגילה – משקל 13 קילו). אנחנו מצפים בעוד 5 חודשים לתינוק. ההתלבטות היא האם לרכוש עבורו סלקל לחצי שנה ולהשאיר את הילדה הפוכה ואז בגיל 3 לקנות לה בוסטר ולהעביר את התינוק לאיוונפלו?
  2) או לרכוש עבור התינוק כיסא בטיחות מההתחלה ואז נצטרך להפוך את הילדה לכיוון הנסיעה (שכן מאחורי הנהג אין מקום לכיסא בטיחות נגד כיוון הנסיעה)?
  3) איזה סלקל או כיסא בטיחות הכי מומלץ לתינוק?
  4) לחילופין, האם מומלץ יותר להלשים את התינוק באיוונפלו מההתחלה ולרכוש לילדה כיסא בטיחות חדש שמתאים לטווח ארוך? מה מומלץ?
  4) האם ידוע לך איזה סלקל מתאים לעגלה מסוג אינגליזינה אביו וכמה דורג במבחני הבטיחות?

  אין לנו כמובן כסף מיותר, אך שיקולי בטיחות מעל לכל.

  המון תודה!

  • אבי ורון הגב

   שלום ענת,
   1. מה גובה הילדה? כמה ס"מ נותרו מעל הראש שלה ועד קצה המשענת בטריומף?
   אם הראש כבר ממש קרוב לקצה, ימי המושב נגד כיוון הנסיעה ספורים.

   2. ברור שלמשוך נגד כיוון הנסיעה עדיף אם המוצר מאפשר זאת.

   3. מבין הסלקלים המומלצים הייתי מתחיל עם ה-Chicco Keyfit 30

   4. אם תקציבך מאפשר אין מושב בטיחות עדיף על אלו המוזכרים בכתבה, ספציפית ה-Boulevard ClickTight.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 43. לריסה הגב

  שלום אבי,
  הבת שלי בת 4 ו3 חודשים. שוקלת 16 ק"ג בגובה של 107 סמ.
  אני מחפשת בוסטר שיהיה בטיחותי ולא יקר.
  עברתי על ההמלצות וחלק לא מצאתי בחנויות וחלק יקר.
  תוכל לכוון אותי בבקשה לדגם או שניים ספציפיים
  תודה

 44. דיאנה הגב

  אבי שלום,

  אני כרגע בהריון (ראשון) ומתכננת לקנות סל קל מושב בטיחות ראשון. קראתי המון ועדיין לא כל כך הבנתי מה עדיף.
  1. האם עדיף לקנות בהתחלה סל קל או מושב בטיחות שמתאים מגיל 0? ואם התשובה היא סל קל אז עדיף לקנות עם בסיס איזופיקס או בסיס רגיל? או שישר מגיל 0 לקנות את המושב בטיחות עם תקן קליק טיייט?

  2.האם עדיף שהסל קל/מושב בטיחות יהיה במושב האמצעי? או ליד הדלתות? הכוונה מבחינה בטיחותית.?

  תודה רבה מראש!!
  דיאנה

  • אבי ורון הגב

   שלום דיאנה,

   1. לגבי סלקל או מושב בטיחות מגיל 0, הבחירה היא פונקציונלית בעיקרה.
   2. המיקום הבטיחותי ביותר ברכב הוא מרכז המושב האחורי, רחוק מהדלתות המועדות לפורענות. לגבי איזה בסיס ושיטת עיגון, יש לבחור את זו שתספק מענה והתקנה יציבה ברכב הספציפי שלך.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 45. Hila הגב

  הי אבי,
  אני מתקינה היום את הסלקל של סייבקס-אטון באמצעות isofix במושב האחורי באמצע.
  הבנתי מהכתבה שישנם סלקלים אשר מאושרים להתקנה במושב האמצעי עם isofix וכאלו שאינם אשמח לדעת האם האטון מאושר למושב האמצעי או שעלי לעבור להשתמש בעיגון באמצעות חגורת הבטיחות בתוך הבסיס.

  חוצמזה נשתמש בהמלצתך למושב החדש של בריטקס כי אנו מתכננים לעבור לכיסא בטיחות גדול יותר בקרוב. הקטנה שלנו בת 7 חודשים ושוקלת מעל 9 קג. מתי רצוי לעבור מסל קל למושב בטיחות?

  ושאלה אחרונה- אנו מעוניינים לרכוש. מושב בטיחות נוסף שישאר אצל הסבתא , האם יש לך המלצה למושב בטיחותי אך לא יקר יחסית
  תודה רבה, הילה

  • אבי ורון הגב

   שלום הילה,

   אם היצרן אינו מציין מפורשות שעיגון כזה (איזופיקס במרכז בשימוש בעוגנים המשויכים למושבים לצד הדלתות) אסור לעגן כך.
   למיטב זיכרוני, רק בריטקס מתירה עיגון כזה וגם לא בכל מוצריה!
   אנא השתמשי בחגורות הבטיחות בלבד.

   מעבר למושב בטיחות מגיל 0, אפשרי מ… גיל 0.
   הוויתור על הסלקל הוא בעיקר על הפונקציונליות.

   על איזה תקציב חשבת ל"מושב של סבתא" ?

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 46. Hila הגב

  התקציב הנמוך ביותר שבו יש מושב מספיק בטיחותי בעינייך, אשר ישמש רק לשימוש מינימלי
  תודה,
  הילה

 47. איל הגב

  שלום אבי
  אשמח אם תוכל לייעץ לי. בני בן שנה לעזרה חודשים שוקל כ 17 גילו. איזה דגם כדאי לי לקנות. גרקו נאטילוס או ברייטקס החדש פרנטייר?
  תודה רבה.איילת

  • אבי ורון הגב

   שלום איילת,

   לאחוזונים הגבוהים ביותר עדיף לבחור בבריטקס פרונטיר Click Tight, אשר מורשה מגיל שנתיים ואילך.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 48. דיאנה הגב

  אבי שלום,

  רציתי לוודא לגבי מגבלות המשקל בין איזופיקס לקליק טייט:
  1. באיזופיקס מגבלת המשקל בישיבה קדימה היא עד 30 ק"ג ברוטו (כסא, בסיס+ילד) ולעומת זאת בקליק טייט 30 ק"ג מתייחס רק למשקל הילד?
  2. היתרון באופן כללי של הקליק טייט על האיזופיקס הוא בכך שניתן לשים את הכסא במרכז המושב האחורי וגם שאין אין מגבלת המשקל של האיזופיקס? או שיש עוד משהו?
  3. לא כל כך ברור לי איך אפשר לקנות את הקליק טייט אם לא עשו מבחני ריסוק לשיטת עגינה זו? קראתי שהשלדה של הכסא של ברייטקס עם קליק טייט זו אותה שלדה כמו ללא הקליק טייט אבל יחד עם זאת- אם לא בדקו את שיטת העגינה במבחני ריסוק אז איך נדע שבזמן תאונה הכסא אכן מעוגן טוב לרכב?
  4.ושאלה אחרונה- אני מתלבטת בין 2 הדגמים של הקליק טייט (מרתון ובוליירד) כאשר באחד מהם את אין מנגנון נעילת הרצועות של של הCLICK AND SAFE, כמה לדעתך זה קריטי מנגנון זה?

  תודה רבה,
  דיאנה

  • אבי ורון הגב

   שלום דיאנה,

   1. מנגנון ה-ClickTight מאפשר לך שימוש בחגורות הבטיחות או באיזופיקס, הסיבה למגבלת המשקל הנמוכה אינה קשורה למנגנון אלא לעיגוני האיזופיקס ברכב.
   פשוט מפמפמים להורים שאיזופיקס הוא חיבור חזק יותר לשלדה לעומת חגורות הבטיחות וזה בדיוק הפוך במציאות (וגם על פי התקנים).
   2. היתרון של ClickTight הוא האפשרות לעגן בחגורות הבטיחות (החזקות יותר) בצורה קלה לעתים אף יותר משימוש באיזופיקס.
   3. המושבים נבחנו לפני חודש השוואתית, הכול בסדר!
   בכל מקרה אף מוצר לא יכול לעבור תקינה ללא מבחני ריסוק, מדובר על המבחנים ההשוואתיים.
   4. המרתון נחות מבחינת הגנת הראש כאשר הוא עובר את גובה המשענת הקבועה ויש לו מגבלת גובה נמוכה יותר בכלל משענת הראש הפשוטה יותר.
   מנגנון ה-Click&Safe הוא גימיק נחמד, לא הייתי סומך עליו בלעדית בכל מקרה, והוא אינו שיקול מהותי לדעתי בבחירה.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 49. ראנת הגב

  אבי שלום 🙂
  אני חייבת להחמיא לך על הסבלנות והתשובות המפורטות לכולם!! תודה רבה!!
  אני מעוניינת לקנות לבני, בן השנה ושבעה חודשים (10 ק"ג בערך) כיסא בטיחות לרכב סיטרואן c4,
  לאחר שקראתי את כל המאמרים שלך וביקרתי בחנויות אני מתלבטת בין מקסיקוזי דגם טובי לבין ברייטקס עם הטכנולוגיה החדשה של ה-ClickTight…
  ראיתי רק את דגם מרתון ("במוצצים" מחזיקים רק את הדגם הנ"ל, אם רוצים דגם אחר צריך לרכוש ואז הם מביאים… מה שנוגד את ההחלטה שלי לבדוק את הכיסא ברכב לפני הרכישה… לא מצאתי דגמים אחרים בחנויות ואני מבינה שדווקא הדגם הזה, כמו שכתבת בתגובה מעל הוא "נחות מבחינת הגנת הראש כאשר הוא עובר את גובה המשענת הקבועה ויש לו מגבלת גובה נמוכה יותר בכלל משענת הראש הפשוטה יותר"
  בקיצור, האם ללכת על המקסי קוזי, או שעדיין מבחינת טווח המשקל עדיף ללכת על דגם הברייטקס. ואם כן, איזה דגם? לתשובתך אודה!
  ראנת
  * עשיתי (בהערכה רבה) לייק לדף הפייסבוק שלך 🙂

  • אבי ורון הגב

   שלום ראנת,
   גם אם נתעלם מהעובדה שהטובּי אינו ניתן להתקנה נגד כיוון הנסיעה וחסר עיגוני איזופיקס, המוצר מוגבל ל-18 ק"ג בלבד.
   סדרת ה-ClickTight עדיפה מכל היבט אפשרי.
   את מוזמנת להגיע לכל אחד ממרכזי בריטקס, שאמורים להחזיק בכל הדגמים וגם לספק ייעוץ מקצועי. אישית אני מכיר את שגיא מבייבי-אאוטלט בכפר-סבא, שיוכל לסייע לך בבדיקה פיזית ברכב שלך.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 50. נועה הגב

  שלום אבי,
  אני צריכה לרכוש 3 מושבים לבתי בת ה-4 ולתאומות בנות שנה ו-4. ניסינו להכניס 2 מושבים לקטנות ובוסטר עם רתמות לגדולה אבל אין מקום ברכב, מה גם שהמושבים בצדדים יושבים קצת באלכסון ולא ממורכזים במקום המיועד במושב האחורי באוטו.
  ראיתי שהמושבים היחידים לטווח ארוך וצרים הם מהסוג cleck foonf. האם היית ממליץ עליהם? מחירם גבוה מאוד ורציתי לדעת אם אכן ההשקעה שווה בנסיבות שלנו.
  תודה רבה,
  נועה

  • אבי ורון הגב

   שלום נועה,

   אם שני מושבים כאלו מאפשרים לך להתקין בוסטר עם רתמות וכל המושבים אכן מותקנים בצורה טובה ברכב שלך והחלפת הרכב אינה באה בחשבון,
   מדובר במוצר בטיחותי, כאשר הוא מעוגן נכון והיטב (האיזופיקס בו כמעט חסר טעם לאור משקלו העצמי הגבוה של המושב).

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 51. ליאור הגב

  היי אבי!
  בני בן 8 חודשים, שוקל כ8.5 ק"ג.
  התחושה שלנו היא שהסל קל (Maxi Cosi עם בסיס איזו פיקס) מתחיל להיות לו קטן ואנחנו חושבים לעבור לשלב הבא.
  הבנתי שעד גיל שנה לפחות צריך לחגור נגד כיוון הנסיעה ושישנם כיסאות בטיחות שעונים לצורך זה.
  האם יש כיסא בטיחות מומלץ של חברת Maxi Cosi או שעדיף ללכת על הכיסאות החדשים של בריטקס?

  תודה!

 52. תומר אריאל הגב

  שלום אבי,
  יש לנו ילדה בת 3.5 (שוקלת כמעט 14 ק"ג) שיושבת על Evenflo symphony 65 e3 וילדה נוספת בת שנה שכרגע על
  סלקל של Britax. הגיע הזמן להעביר את הקטנה לכיסא ואנחנו מתלבטים מה לעשות.
  האם יהיה נכון להשאיר את הגדולה בכיסא שלה ולקנות כיסא בטיחות נוסף מאותה סקאלה (עוד symphony או triumph למשל) או להעביר את הגדולה לבוסטר עם רתמות כדוגמת המאסטרו של Evenflo ?
  תודה מראש,
  תומר

 53. מיטל הגב

  אבי שלום,
  אתה מלווה אותי מאז שנולד בני הבכור ואני לא יודעת איך הייתי מסתדרת בלי הבלוג שלך.
  הטעויות של המוכרים הן בלתי נסבלות לפעמים. היום מוכרת מסניף של רשת מוכרת ניסתה לשכנע אותי להעביר את בני בן ה-5 לבוסטר עם משענת גב בלבד בטענה שהוא כבר "ילד גדול" ושאני סתם היסטרית…
  למרות שקראתי את כל הכתבות, אני קצת מבולבלת ואשמח להיעזר בך.
  יש לי ילד בן 5.5 ששוקל 22.5 ק"ג וילד נוסף בן 3 ששוקל 13.5 ק"ג.
  כרגע הגדול משתמש באוונפלו מאסטרו בשני רכבים, אבל אם אני מבינה נכון הוא רק עד 23 ק"ג ולכן עלינו להחליף אותו.
  הקטן משתמש באוונפלו טריומף ברכב אחד ובקוסקו סנרה ברכב השני.
  ההתלבטויות הן:
  1. האם להעביר את הקטן לשני כסאות האוונפלו מאסטרו של אחיו? ההתלבטות היא יותר עם האוונפלו טריומף, כי את הקוסקו סנרה אנחנו כבר רוצים להחליף מאחר והוא כבר לא נוח לו (הריפוד התבלה מאוד).

  2. מה לקנות לגדול, בהתחשב בזה שאנו רוצים בוסטר עם 5 נקודות חגירה, בטיחותי שהוא זול יחסית וצר (כך שנוכל להכניס כסא שלישי ב"ה)?
  אני מתלבטת האם להשקיע 1000 ש"ח נוספים ולקנות את הברייטקס פרונטייר או "להסתפק" בגרקו נאוטילוס.
  באחת החנויות הציעו גם את הבריטקס פיאוניר 70 שזול יותר מהפרונטייר. לא ראיתי אם כתבת עליו.
  מה דעתך?

  דרך אגב, אני לא מוצאת חנות שמוכרת את האוונפלו סקיורקיד ואין לי מושג כמה הוא עולה בכלל.

  מצטערת אם כתבתי בצורה מבלבלת, אני באמת מבולבלת (:
  תודה!

  • אבי ורון הגב

   שלום מיטל,

   טעויות של מוכרים נפוצות לצערי מאוד, אבל לנסות לשכנע אותך להעביר ילד בן 5 לבוסטר ללא רתמות, אינה טעות, כי על פי חוק מותר מגיל 3 (מומלץ עד גיל 7 כולל).
   המאסטרו מורשה עד 23 ק"ג ברתמותיו הפנימיות, להמשיך אתו אפשר כעת כבוסטר גב עד בכלל (45 ק"ג / 1.45 מ').
   1. הטריומף עדיף על המאסטרו בשימוש ברתמות פנימיות, אם יש לך את הדגם המורשה עד 30 ק"ג. מגבלת הגובה ברתמות זהה בשניהם כ- 1.27 מ'.
   2. מוצר כמו הפרונטיר Click-Tight יאפשר לך למשוך ברתמות עד בכלל, משהו שאף מוצר אחר לא מסוגל להציע לך, אל תגעי בדגמים ישנים יותר.

   קיימים חסרים זמניים במוצרי אוונפלו בגלל החלפת היבואן.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 54. Vlada הגב

  אבי שלום. תודה רבה על כל המידע והייעוץ שניתן על ידך באתר. לצערי מרוב המידע , אני מבולבלת לחלוטין. יש לנו תינוקת בת 10 חודשים אשר שוקלת כ 10 קילו . כרגע נוסעת בשני רכבים בהם מותקנים סל קלים של חברת פג פרגו וחברת מקסי קוזי- שניהם כבר די קטנים עבורה. אנו מעוניינים לרכוש 3 כסאות בטיחות לטווח ארוך. כאשר שני כסאות ישמשו ליום יום והשלישי לעיתים רחוקות ( אחת לשבועיים בממוצע). טווח המחיר לכסא הראשון הוא כ 1000 שח, ואילו שניים נוספים במחיר זול יותר. אודה על המלצתך על דגמים ספציפים, וכן על חנות / מתקין מורשה. תןדה רבה.

  • אבי ורון הגב

   שלום ולדה,

   ממליץ להגיע לבייבי-אאוטלט בכפר-סבא שם תמיד תמצא מתקין מורשה (או לפנות לארגון "בטרם" שימסור לך שמות מתקינים באזורך).
   מבין המומלצים עד 1000 ש"ח ממליץ על הטריומף של אוונפלו או Size4Me 65 של גרקו.
   קצת זול יותר הוא ה-Sureride 65 החדש של אוונפלו. זול ממנו הוא רק הסנרה הספרטני והמוגבל ל-18 ק"ג בלבד של קוסקו.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 55. עינת הגב

  שלום,בתי בת 8 חודשים גובהה כ-70 ס"מ משקלה כ-8 ק"ג. אנו בעלי יונדאי I10 שנת 2014 ומתלבטים לגבי ההתאמה של ברייטקס מסדרת CLICKTIGHT לרכב מבחיחנת הגודל. בהנחה שהמחיר אינו מהווה מכשול, האם כסא מסוג זה יתאים? האם יהיה ניתן להניח לידו כיסא תניוק נוסף בבוא העת? (ברור שאדם שלישי לא יוכל לשבת מאחור נוכח גודל המושב, אבל בתכנון ששתי כסאות תינוק כן…)

  • אבי ורון הגב

   שלום עינת,

   הבעיה ברכבים זעירים אינה הרוחב (כל עוד מדובר רק בשני מושבים ללא נוסע נוסף) אלא המרחב הנדרש לפניו, קרי הזזת המושב לפניו כדי לאפשר התקנה נגד כיוון הנסיעה.
   רק בדיקה פיזית של המוצר ברכב שלך תענה על שאלתך.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 56. מיכל הגב

  היי אבי,
  תודה רבה על הכתבות המפורטות והשימושיות שלך!
  אני רוצה לקנות סלקל האגי עם בסיס של אינגלזינה (מאחר וזאת העגלה שיש לי ואף סלקל אחר לא מתחבר אליה).
  בכתבת המומלצים שלך לא מצאתי חווד שלך עליו.

  האם יש לך המלצה/דיס המלצה עליו?
  תודה רבה,
  מיכל

 57. אמיר הגב

  אבי שלום,
  הבת שלי בת חודשיים וחצי ולנסוע איתה ברכב זה סיוט.
  קנינו סלקל סייבקס אתון 1 ובסיס אשר מתחבר לרצועות. בחנות חיברו את הבסיס והסלקל ביונאי אקסנט שלנו (כתבת שיש הבדלים בין הרכבים…). הבעיה שזוית הישיבה של התינוקת ממש ישרה, כמעט ישיבה מוחלטת ולערכתנו זו הסיבה שהיא צווחת לנו ברכב כמעט בכל נסיעה.
  האם הסלקל הזה הוא הבעיה או שזוית המושב האחורי ברכב? האם יש סלקל במנח ישיבה וסלקל במנח שכיבה?
  האם יש לך המלצה בשבילנו מה לקנות במקום? סלקל/כיסא?
  אשמח לקבל את תשובתך, אנחנו ממש אבודים.

  • אבי ורון הגב

   שלום אמיר,

   התנוחה אינה ראויה ויש לפנות בדחיפות עם מגבת גדולה למתקין מורשה (מוקד "בטרם" יכול להפנות אותך לכזה באזורך), אם אין ביכולתך לתקן מידית את המצב עצמאית.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 58. Naama הגב

  שלום אבי, אני חייבת להודות שאני מבולבלת לחלוטין. אתה עושה עבודת קודש ועדיין זה ממש מסובך ובחנויות אין להם מושג. הנה המצב שלנו: ילדה בת כמעט 5, שמנמנה, לא גבוהה – גובהה בערך 110 ס"מ, משקלה 19 ק"ג. הרכב הוא טויוטה קורולה שנת 2006. לא ברור לי אם לבחור אחד מהמוצרים שהמלצת עליהם קודם לאור הבעיות עם ברייטקס (אוונפלו SecureKid 300/400 או גרקו נאוטילוס או ארגוס 70) – או ללכת על הטכנולוגיה החדשה של ברייטקס. אם ברייטקס – האם לאור משקלה עדיף Frontier? אני גם ממש מודאגת מההתקנה. האם יש חנות ומתקין שאתה יכול להמליץ עליהם? אשמח להתקנה וייעוץ בתשלום אם זו אופציה. תודה רבה – וכל הכבוד על העבודה היסודית והמעמיקה. נעמה מגבעתיים

  • אבי ורון הגב

   שלום נעמה,

   ללא ספק לילדה באחוזוני משקל ו/או גובה גבוהים, הייתי בוחר ב-Frontier ClickTight.
   בדגם מ-9/2014 ואילך טופלה הבעיה שהייתה קיימת בדגמים ישנים יותר.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 59. ניר הגב

  שלום אבי,

  הבת שלי בת 10 חודשים, רכשנו את הCybex Sirona, הוא מותקן באופל אסטרה 2005 במושב האחורי הימני.
  1. המושב משופע קצת וגם במצב שכיבה הנמוך ביותר (נגד הכיוון כמובן) הראש שלה נשמט לכיוון הבטן – מה דעתך?
  2. מה יותר בטיחותי כסא ימין או שמאל?
  3. ממתי ממולץ לסובב את הכיסא לכיוון הנסיעה? הרגליים שלה כבר מגיעות למשענת הגב, והיא צריכה לקפל אותם..
  4. מה דעתך על המנגנון של הכרית לברכיים במקום הרתמות (כמובן כאשר הכיסא פונה לכיוון הנסיעה)

  תודה, ניר

  • אבי ורון הגב

   שלום ניר,

   1. מגבת מגולגלת מתחת לבסיס בצד האחורי (הקרוב יותר לתא המטען ברכב) תסייע לקבלת שיפוע עד 135 מעלות. אסור מעבר לכך.
   2. הצד בו אתה מוציא את הפעוט למדרכה. על הכביש אין הבדל מהותי.
   3. מאוחר ככל שניתן, בוודאי במוצר זה המציע את כרית הבטן הזוועתית. קיפול הרגלים אינו פוגם בבטיחות, להפך.
   4. זוועה, חם וקלאוסטרופובי. בכלל המוצר הזה דורש סבלנות ומיומנות לעבור ממצב נגד כיוון הנסיעה לכיוון הנסיעה, שגורם לי שוב לפקפק בכוונות העם הגרמני.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 60. Naama הגב

  שלום אבי,

  עשיתי לייק מזמן… כמובן!

  תודה על ההמלצה על Frontier (לילדה נמוכה אבל באחוזוני משקל גבוהים). האם אני צריכה לבדוק לגבי הכסא הספציפי שארכוש שהוא יוצר אחרי 9.2014? אם כן, איך יודעים?

  תודה רבה!

  נעמה

 61. מיכאל הגב

  שלום אבי,

  תודה רבה על הכתבה המחכימה.
  אני מתלבט לגבי קניית מושב בטיחות לקראת לידת ילדנו הראשון (החלטנו לקנות מושב ולא להשתמש בסלקל ברכב).
  לפי הפוסט שלך בפייסבוק מה-10 ביוני עם התוצאות מה-Consumer Reports ולפי מה שסופר לי בחנויות השונות ה-Britax נחשבים למושבים הטובים ביותר.
  רוב החנויות מציעות את ה-Boulevard ואת ה-Advocate (כשה-Advocate יקר בכ-200 שקלים).
  מהכתבה שלך ומקריאה של ביקורות בחו"ל אני מבין כי ההבדל הוא תוספת כריות צד חיצוניות וכי ה-Advocate שוקלת מעט יותר.
  ללא קשר לעלות, על איזה מושב אתה היית ממליץ?
  תודה רבה!

  • אבי ורון הגב

   שלום מיכאל,

   האדווקט רחב יותר ולכן עשוי להוות בעיה כאשר נוסעים או מושבים נוספים מותקנים מאחור לצד המוצר הזה.
   הדבר עשוי למנוע לחלוטין ישיבה של 3 מאחור.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 62. שרון הגב

  אבי שלום,
  הבן שלי בן שנה ו-3 חודשים ואנחנו הולכים לקנות לו כיסא בטיחות. אני מתלבט בין evenflo triumph לבין britax marathon או boulevard clicktight. אני מבין שאלה הכי בטיחותיים. אם נתעלם מהפרשי המחיר, איזה מהם מומלץ יותר? בנוסף, האם יש להם חיבורי isofix?

  • אבי ורון הגב

   שלום שרון,

   אם התקציב מתיר, המסקנה מהכתבה די ברורה, לא?!
   לבולוורד קליק-טייט יש יתרון בטיחותי על המרתון, כאשר ראש הילד מתחיל לבצבץ מעל המשענת הקבועה.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

   • שרון הגב

    אבי שלום,
    תודה על התשובה. קנינו את הבולוורד קליק-טייט. איזו דרך עדיפה לעיגון הכיסא: עם חגורת בטיחות או עם הרתמות המובנות בכיסא שמתחברות לאיזו פיקס?
    תודה,
    שרון

    • אבי ורון הגב

     שלום שרון,

     כל הרעיון מאחורי קליק-טייט הוא להימנע משימוש באיזופיקס המגביל.
     הסיבה שיש במוצר הזה אופציה לאיזופיקס היא תקינה (מלשון תקן), עקרונית החיבור הזה מיותר לחלוטין במוצר זה.

     בהצלחה!

     * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 63. הגר הגב

  שלום אבי,

  שארלה לגבי הברייטקס – מה ההבדל בין האדווקט G4-1 שראיתי שנמכר בחנויות לבין האדווקט 70, ועל מי מביניהם היית ממליץ לרכב יונדאי גטס? בנוסף, ובהמשך להסבר שנתת לגבי זוויות הישיבה לעומת זווית מושב הרכב, כיצד יודעים מה הזווית המתאימה בכסא הבטיחות ברכב ספציפי?

  תודה רבה!

  • הגר הגב

   בהמשך לשאלה הראשונה – ראיתי שיש דגמים נוספים של האדווקט של ברייטקס, כמו CT ו-G3 – האם אלה דגמים מקבילים ישנים יותר? על איזה דגם היית ממליץ?

  • אבי ורון הגב

   שלום הגר,

   האדווקט 70 שייך לדור שלישי של הסדרה (G3), כאשר אחריו יצאו סדרות G4, G4.1 וכמובן המובילה ClickTight המתוארת בכתבה הנ"ל.
   בסדרה המובילה יש את טווח ההטיה המרבי וגם אינדיקציה (פלס מובנה) ברורה לזוויות המותרות כל כיוון התקנה (ראי בכתבה).

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 64. רון הגב

  היי אבי,

  מדובר בקנייה לפני לידה (תינוקת טרייה גיל 0).
  הייתי נעול על האוונפלו, וראיתי שהדגמים של 2015 עלו קצת במחיר (בסביבות ה-1,000 ש"ח).
  האם זו עדיין האופציה הכי נכונה? או שיש חברה אחרת / דגם אחר עדיף בעלות דומה? (200-300 ש"ח יותר לא יכריעו אותי כאן)

  תודה!

  • אבי ורון הגב

   שלום רון,

   מדובר במוצר שעשוי ללוות אותה עד ביה"ס, זה לא המוצר הנכון להתחיל לחסוך בו.
   הגדר תקציב מרבי ובחר מכאן.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

   • רון הגב

    היי אבי,

    תודה על התגובה.
    חלילה לא חשבתי לחסוך – נהפוך הוא. תהיתי אם התקציב שלי עולה כבר לעד 1,500 ש"ח נניח, האם עדיין האוונפלו הוא הכיסא המומלץ ביותר, או שמא יש כיסאות מומלצים יותר – למשל האם עדיף ה-chicco nextfit?
    אני פשוט קצת מבולבל מכל השיקולים…

    שוב תודה רבה!!
    רון

    • אבי ורון הגב

     שלום רון,

     כל המומלצים … מומלצים.
     בדרך כלל, מחיר גבוה יותר מציע הנדסת אנוש משופרת. ה-NextFit מציע טווח גדול של זוויות הטיה ומערכת ידידותית יותר לעיגון המוצר לרכב מהאוונפלו.
     כאשר אין מתחרה לנוחות ההתקנה של ה-ClickTight (המאמר לעיל).

     בהצלחה!

     * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 65. ענבל הגב

  אבי שלום,

  המאמרים שלך מפורטים ומאירי עיניים, עושים לי חיים קשים 🙂

  אני מעוניינת לקנות מושב בטיחות נוסף (לרכב של הוריי/בעלי) לילדי בן השנתיים שנמצא באחוזון גבוה, שוקל 14 ק"ג. צפויים ילדים נוספים בעתיד (שנתיים+-).
  ברכב הראשי אנו משתמשים מזה שנה בכסא Britax Marathon 70 עם עגינת LATCH נגד כיוון הנסיעה ומרוצים סך הכל.
  כעת אני מתלבטת בין בוסטר עם רתמות: Frontier 90 Clicktight G1.1 או Evolva 1-2-3 Plus.(או שמא בכלל כדאי עוד כיסא בטיחות נניח Marathon ClickTight )
  השיקולים הם:
  1. כסף כמובן. Evolva עולה 599 לעומת Frontier שעולה 1544. בעוד Marathon החדש עולה 1790. אנו מוכנים להשקיע במוצר בטיחותי, אך נשמח מאוד לחסוך 1000 שח אם אפשר…
  2. כיוון הנסיעה, אני מבינה שעדיף לפחות עד גיל 3 לנסוע נגד הכיוון וזה באמת מה שיקרה אך עם בוסטר זה כמובן לא אפשרי – מצד שני השימוש בו ממילא יהיה מוגבל בשלב זה (נניח בשנה הקרובה ישמש ככסא נוסף ברכב הוריי ורק בעוד שנה יעבור לרכבי וישמש ככסא ראשי).
  3. חשיבה לעתיד…

  אשמח לקבל עזרה
  תודה,
  ענבל

 66. נתלי הגב

  שלום אבי!
  אני כבר מבולבלת לגמרי:((( רוצה לרכוש לבת שלי בת השמונה חודשים, שוקלת 8,500 כיסא בטיחות. יש לנו רכב מסוג הונדה אינסייט. ראיתי את המקסי קוזי דגם אופל ודגם פרל האם הם מומלצים? טובים??
  חשוב לי לקנות כיסא שיהיה טוב ונוח כי אנחנו עושים נסיעות ארוכות.
  אשמח לקבל ממך המלצה על כיסא שיתאים לבתי. בנוסף האם חייב לרכוש את האיזופיקס או של חגור עם חגורת הבטיחות של הרכב?
  תודה!

  • אבי ורון הגב

   שלום נתלי,

   האופל הוא מוצר בינוני ומיושן מבחינת מגבלותיו, הפרל יקר להחריד לתמורה שהוא נותן.
   אם הגעת כבר לתקציבים של כ-2000 ש"ח, העדיפי את אלו המופיעים בכתבה הנ"ל.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 67. רוני הגב

  שלום אבי,
  אני חוזרת שוב עם שאלות בנוגע לברייטקס קליק-טייט. קנינו כסא לבן השנה שלנו ועד כה נראה שהיה לו נוח בו (אני מסייגת כי אנחנו לא משתמשים הרבה ברכב).
  שמעתי מעמוד הפייסבוק של ארגון בטרם על ה-recall לכסאות. האם יתכן שהטכנולוגיה עדיין לא נבדקה כיאות? אני מתכוונת לבקש החזר כספי על הכסא, שלא היה זול, מה היית ממליץ לרכוש במקום בתקציב דומה או מופחת מעט?
  תודה

  • אבי ורון הגב

   שלום רוני,

   לגבי נוחות חשוב לבדוק אם ההתקנה נכונה ובזווית ראויה, אני תמיד ממליץ להתייעץ עם מתקין מורשה.
   הפגם אינו קשור למערכת ה-Click Tight אלא למתג המשחרר את הרתמות, שקיים באותה טכנולוגיה בכל המושבים בשוק למעט הטריומף של אוונפלו, שלו יש מערכת אמינה יותר.
   כאשר מייצרים מליוני כיסאות, מתרחשות תקלות בפסי הייצור, ויש לבדוק אם הסדרה שלכם כלל מופיעה בהודעת ה-Recall. פגם ו-Recall דומה תמצאי אצל שלל יצרנים ודגמים אחרים הנמכרים בישראל, ההבדל הוא שהיבואן של בריטקס דואג יותר מהאחרים להפיץ את המידע.

   המתג יוחלף במידת הצורך ותוכלי ליהנות ממוצר טוב יותר מהיבט העגינה הבעייתי והקריטי לבטיחותם של מושבי הבטיחות.
   כל שנה מאות אלפי מושבי בטיחות עוברים Recall, וקריאה לתיקון היא מעשה ראוי ואחראי.
   הואיל והטיפול הוא חינם אינני רואה סיבה לוותר ולעבור למוצר פחות מתקדם.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 68. ארז הגב

  ערב טוב אבי יש לי ילדה בת 4 חודשים וקניתי לה היום את האלפה אומגה Dlx ואני מבין מתשובות שנתת לגביו שהוא לא הכי מומלץ
  אני מחפש כיסא אפשרי גם בוסטר הכי נוח ובטיחותי היום בשוק לפי מיטב הבנתך ?

  • אבי ורון הגב

   שלום ארז,

   שלב הבוסטר באא"ע אינו בטיחותי על פי ה-IIHS (ארגון חברות הביטוח האמריקאי) שבחן אותו במעבדותיו.
   כפי שהסברתי כאן, שילוב של מושב בטיחות מגיל 0 הכולל בוסטר, אינו הבחירה האופטימלית ברוב המקרים.
   אם אתה מתעקש, המוצר הטוב בקטגוריה זו הוא הסימפוני e3 של אוונפלו.
   תלוי בתקציב שלך, יש רבים וטובים מהאא"ע.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 69. אסף הגב

  הי אבי,

  תודה על כל המידע, אני מעוניין להעביר את בני (10 וחצי חודשים) למושב בטיחות מאחר והסל קל (ATON 2ׂ) כבר קטן עבורו,
  מאחר שאנו עומדים לשהות בארהב בחודש בקרוב ונהיה עם רכב אנו נוטים לרכוש עבורו מושב בטיחות שם כך גם לבצע חסכון כלכלי וגם לא להסחב עם מושב בדרך הארוכה לשם.

  את הבדיקה והבחירה נבצע בארץ עם הרכב שלנו שלא מכיל ISOFIX , השאלה היא אם ישנם גורמים נוספים להתחשב בהם ברכישת המוצר בארהב כגון שוני בהתקנים של חגורות הבטיחות בארהב ובארץ? אשמח אם תוכל לכוון אותנו מה עלינו לברר על מנת שנדע בוודאות כשאנו רוכשים מושב שם שהוא תואם לרכבנו כאן.

  תודה רבה!

  • אבי ורון הגב

   שלום אסף,

   כפי שכתבתי במאמר לעיל, חגורות הבטיחות בארץ (ELR) רק מקשות על ההתקנה של מושבי בטיחות בשימוש בהן ולכן מנגנון כמו ה-ClickTight הוא ברכה.
   לגבי מושבים אחרים, כדאי לבחון בספר הרכב או להתייעץ עם מוסך היבואן, אם ניתן להעביר את חגורות למצב ALR.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 70. שירה הגב

  אבי שלום,

  ראשית תודה רבה לך על המידע הכל כך חשוב שאתה אוסף עבורנו! החכמנו רבות מהאתר שלך, אך עדיין נותרנו עם סימני שאלה ונשמח לעזרתך.
  התינוקת שלנו בת חצי שנה, בלי עין הרע באחוזון גבוה מאוד מבחינת גובה (99.6) ובאחוזון די גבוה מבחינת משקל (בסביבות ה- 80).
  כרגע היא יושבת בסלקל אטון של סייבקס, אך הולכת ומתקרבת לקצה שלו (על גבול ה 2.5 ס"מ) וגם מאוד לא מרוצה. לכן אנחנו מעוניינים לקנות לה כיסא בטיחות.
  ניסינו בחנות את בולברד קליק טייט, והוא מצא חן בעיננו, ואז גילינו שלילדים גבוהים ו/או כבדים הרצועות בעייתיות.
  ברכב של סבתא יש צ'יקו נקסטפיט ומאוד לא נוח לנו לרתום אותה שם, ולכן גם הוא ירד מהפרק.
  מה תוכל להציע לנו? האם יש פתרון מספק לבעיה בבולברד קליק טייט, או שצריך לוותר עליו? נשמח לשמוע מניסיונך מה מתאים לילדים כאלה גבוהים, כאשר הפרמטר המרכזי מבחינתנו הוא בטיחות. שהכיסא יהיה כמה שיותר בטוח, ושיאפשר לנו למשוך כמה שיותר זמן נגד כיוון הנסיעה.

  תודה רבה!

  • אבי ורון הגב

   שלום שירה,

   לי לא הייתה בעיה מיוחדת להושיב ילדה בת 7 רזה אך גבוהה לגילה ב-ClickTight.
   חלק מתלונות ההורים נובע משימוש לא נכון במוצר.
   מבחינה בטיחותית כל המומלצים יתנו מענה טוב מאוד אם יעוגנו נכון ובצורה מוקפדת.
   לגבי הנוחות זה כבר עניין של טעם אישי, כאשר לאוונפלו יש מוצרים פשוטים הרבה יותר כמו ה-Sure Ride, שמכוונים לאחוזונים גבוהים במיוחד.
   ממליץ לנסות ולהתנסות בדגמים מומלצים שונים בחנות המעודדת זאת וגם מציעה ייעוץ והדרכה של מתקין מורשה.
   (כמו בייבי-אאוטלט בכפ"ס).

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 71. ענבר הגב

  היי אבי,
  תודה על אתר יוצא מגדר הרגיל!
  שאלותיי הן:
  1. לא מצאתי את דעתך הכתובה אודות האוונפלו סימפוני פלטינום e3. האם קיימת כזו?
  2. בהשוואה בין מוצר זה למוצרים המופיעים מעלה – מהו המוצר המוביל בעייניך?
  3. יש לנו תאומים בני שנה וחצי, גדולים מאוד (15 קילו כל אחד). אנו נוסעים בהונדה crv בת שנתיים. אנו מעוניינים לרכוש שני כסאות בטיחות חדשים – מהו הכסא הטוב ביותר בסיטואציה זו?
  תודה גדולה!
  ענבר

  • אבי ורון הגב

   שלום ענבר,

   1. הסימפוני משתייך לקטגוריית all-in-one, שבאופן כללי פחות ממוקדת ולא תמיד כדאית כלכלית, שפי שנוטים להאמין. הסבר מלא כאן.
   בכל מקרה המוצר בהחלט מוזכר במאמר הנוגע למושבי בטיחות.

   2. אין ספק שה-ClickTight קובע את גובה הרף היום לכל התעשייה.

   3. זה שיתאים בצורה אופטימלית לרכב הספציפי שלכם ולטעמכם האישי מבחינת מידות ותפעול.
   חשוב לפנות לחנות המעודדת בדיקה במעמד הרכישה ומציעה שירות של מתקין מורשה, כמו בייבי-אאוטלט כפ"ס.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 72. איתי הגב

  שלום אבי,
  אנחנו לפני לידה ראשונה ובעקבות הבלוג שלך נחשפים להרבה מידע בנושא (תודה!)
  לפי מה שהבנתי יש שלושה מוצרים (כתלות בגיל הילד/ה): סלקל, מושב בטיחות ובוסטר?
  בשל העובדה שסלקל משמש למעט זמן, האם כדאי לנו לקנות סלקל או מושב בטיחות משולב בסלקל?

  תודה.

 73. shiran הגב

  היי אבי,
  מעוניינת לקנות מושב בטיחות או מושב בטיחות משולב בוסטר לתינוקת בת 1, אשמח להמלצות מבחינת בטיחות.
  בנוסף, האם ההמלצה היא נגד כיוון הנסיעה עד גיל שנתיים?
  תודה
  שירן

  • אבי ורון הגב

   שלום שירן,

   מוצר משולב בוסטר המעניק מענה גם נגד כיוון הנסיעה (מצב אשר אכן מומלץ לפחות עד גיל שנתיים) אינו תמיד הבחירה האופטימלית, הנה הסבר. בכל מקרה הטוב בקטגוריה מאתגרת זאת הוא הסימפוני e3 של אוונפלו.

   הדגמים במאמר לעיל נחשבים הטובים ביותר, אך גם כל השאר כאן מומלצים.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 74. הלל הגב

  שלום אבי,
  קניתי את כסא הבטיחות בולוורד Click tight של ברייטקס,
  ורציתי לשאול האם בטוח יותר לעגן את הכסא גם עם איזופיקס וגם עם החגורה או שצריך לבחור אחד מהם?

  תודה רבה,
  הלל

  • אבי ורון הגב

   שלום הלל,

   אסור בהחלט להשתמש בשתי המערכות בו זמנית

   יש סיבות רבות לכך שאין להשתמש בו זמנית במערכת האיזופיקס וגם חגורות הבטיחות לעגן את מושב הבטיחות (בבוסטר משתמשים בו-זמנית בשתי המערכות אבל למטרות שונות):
   1. מערכת אחת יכולה להפעיל לחץ על מקומות קריטיים במערכת השנייה ולגרום לכשל כמו שבירת אבזם ובכך לגרום לכשל.
   2. שתי המערכות עלולות להפעיל לחצים בכיוונים מנוגדים או מרוכזים מדי ולגרום לשבר בשלדת המוצר ושוב כשל.
   3. גם אם שני המקרים לעיל לא מתרחשים, כל מערכת מאפשרת גמישות מסוימת כולל מערכות לשחרור מבוקר של אנרגיה, הקשחה עלולה לתרום לטראומה בעת תאונה.
   4. בזמן חילוץ מומלץ לשלוף את הילד הפגוע עם המושב כדי למנוע נזק לצוואר/עמוד השדרה, שימוש בשתי מערכות יעכב את שליפת המושב, ואם הרכב בוער או עומד לבעור ….
   5. היצרנים אינם בוחנים את המוצרים שלהם בשיטות עגינה מורכבות כאלו ולכן אם אין בכוונתך לבצע את הניסוי על בובות חיות (קרי ילדייך) טוב להימנע מקומבינות כאלו.
   יתכנו עוד סיבות שפרחו מזיכרוני …

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 75. דריה הגב

  שלום אבי,

  האם היית ממליץ על כסא ClickTight כבר מגיל 0? או כדאי לבחור בסל קל לחצי שנה-שנה ראשונה ורק לאחר מכון לעבור לכסא גדול שכזה? אציין שהניידות של הסל קל אינה יתרון גדול עבורי (קומה 3 ללא מעלית) וכמו כן, ככה"נ אין לי איזופיקס לרכב.
  אם המלצתך היא על סלקל – איזה סלקל אתה ממליץ ללא מערכת האיזופיקס?
  אם המלצתך היא ללכת על הכסא אז על אילו מבין הדגמים של הClickTight?
  תודה רבה ! 🙂

  • אבי ורון הגב

   שלום דריה,

   בהחלט ממליץ מגיל 0.
   לטעמי, גם המרתון וגם הבולוורד הם בחירה עדיפה על האדווקט, שרחב מאוד ובהתקנה במרכז המושב האחורי, ואפילו ברכבים עם כריות צד, ההגנה הייחודית שלו פחות רלוונטית. הבולוורד מספק הגנת ראש טובה יותר מהמרתון, אבל יש ילדים שממש סובלים מצמצום שדה הראייה בו.

   מתנצל על המענה המאוחר, הודעתי בדף הפייסבוק שלי, שאני בחופשה ארוכה בחו"ל.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 76. סיון הגב

  אבי שלום,

  אני קוראת את כל ההמלצות ועדיין לא מצליחה להחליט… הבת שלי בת שנה, שוקלת כ-8 קילו. אני מתלבטת בין הבלוורד של ברייטקס שצויין בכתבה לבין טריומף של אוונפלו. יש לנו יונדאי גטס ולרוב אנחנו נוסעים בה עם התינוקת אך לעיתים גם נדרשים להעביר את הכיסא לאוטו של בעלי, פורד פוקוס. האוונפלו עולה כמעט חצי מהברייטקס וקיבל יותר כוכבי בטיחות, אך לפי ההסבר שלך כאן, הרתימה של הכיסא לאוטו היא החשובה באמת ועל כן אני נוטה לברייטקס. עם זאת, קצת הפחידה אותי הבעיה שצויינה בכתבה בדגמים שלהם… אז מספר שאלות 1. הבעיה לגבי טווח הרתמות עדיין קיימת? 2. איזה כיסא לדעתך עדיף ללא השיקול הכלכלי? 3. נאמר לי בחנות שברייטקס הם המושבים היחידים שאין עליהם פג תוקף, כיוון שהשלדה שלהם עשויה מברזל, האם זה נכון?

  תודה רבה!
  סיון

  • אבי ורון הגב

   שלום סיון,

   עדיף לרכוש שני מושבי בטיחות ולא להתחיל לנייד מושב בטיחות מרכב לרכב על בסיס קבוע.
   לבריטקס ארה"ב יש בהחלט מועד תפוגה למוצרים שלהם בין 7 ל-10 שנים תלוי בדגם הספציפי.
   הואיל ומדובר ברכב קטן, חשוב עוד יותר לבחון את המוצר ברכב במעמד הרכישה.

   מתנצל על המענה המאוחר, הודעתי בדף הפייסבוק שלי, שאני בחופשה ארוכה בחו"ל.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 77. חלי הגב

  אבי שלום,

  נסענו היום במטרה לקנות שני כסאות בטיחות של ברייטקס מהסדרה של ה- ClickTight וכשבדקנו האם ניתן להכניס את הכסא בין שני בוסטרים לא הצלחנו.
  מדובר בשלושה ילדים: בת 9 בגובה 1.35 מ' במשקל 37 ק"ג, בן 7 בגובה 1.31 מ' במשקל 25 קילו ובן כמעט שנה בגובה 82 ס"מ במשקל 11 קילו. מה אתה ממליץ לנו לעשות על מנת שכל הילדים ישבו בבטחה בשני רכבים: קיה סיד סטיישן (שמשמש כרכב העיקרי של המשפחה) וסיאט איביזיה (שמשמש רק אותי ואת הילדים). כרגע יש לנו בקיה שני בוסטרים Solution X Fix Cybex ובסיאט בוסטר אחד Solution X Fix Cybex ואחד ברייטקס Frontier מלפני כחמש שנים. השתמשנו לתינוק ב- Cybex Atom 3 עם בסיס.

  אשמח אם תוכל לייעץ לנו מה לעשות כי אנחנו ממש בבעיה (חייבים לעבור מהסלקל שכבר ממש לא מתאים לתינוק) והאם אתה יודע היכן ניתן לרכוש Locking Clip או Lock off לרצועות הרכב?

  תודה רבה!

  • אבי ורון הגב

   שלום חלי,

   זו בעיה שצריך לפתור בשטח ולעתים מדובר בפשרות.
   אמליץ לך לפנות לחנות בה נמצא יועץ מורשה להתקני ריסון, כמו שגיא בבייבי-אאוטלט בכפ"ס.
   ארגון "בטרם" מחזיק ברשימה המלאה של יועצים.

   מתנצל על המענה המאוחר, הודעתי בדף הפייסבוק שלי, שאני בחופשה ארוכה בחו"ל.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 78. אסף הגב

  היי אבי,
  הבן שלי בן 4 שוקל 15 ובגובה 110 כרגע הוא יושב בכסאות בטיחות מקסי קוזי פריורי וברייטקס בולווארד אבל מתלונן שכבר לא נוח. גם הראש כבר גבוה מהכיסא וחשבנו להחליף.
  מכיוון שהוא גבוה ורזה חשבנו אולי לקחת בוסטר קל יחסית עם איזופיקס כמו ה-CYBEX Solution X-Fix ששוקל 7קילו. כלומר הילד יוכל לשבת עד משקל 23 שכנראה יגיע רק עוד כמה שנים טובות.
  האם זו נראת לך החלטה סבירה? אם לא איזה דגמים מומלצים במקום?

  בברכה,
  אסף

  • אבי ורון הגב

   שלום אסף,

   במושב בטיחות עם כיוון הנסיעה, כל עוד הרתמות יוצאות בגובה הכתפיים (ולא נמוך מהן) וקו האוזניים לא הגיע לקצה המשענת, לא אמורה להיות בעיה (תחת מגבלות היצרן של גובה/משקל).
   לבן 4 אמליץ לשקול את אלו. שיתנסה בהם במעמד הרכישה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 79. סיון הגב

  אבי שלום,

  אני קוראת את כל ההמלצות ועדיין לא מצליחה להחליט… הבת שלי בת שנה, שוקלת כ-8 קילו. אני מתלבטת בין הבלוורד של ברייטקס שצויין בכתבה לבין טריומף של אוונפלו. יש לנו יונדאי גטס ולרוב אנחנו נוסעים בה עם התינוקת אך לעיתים גם נדרשים להעביר את הכיסא לאוטו של בעלי, פורד פוקוס. האוונפלו עולה כמעט חצי מהברייטקס וקיבל יותר כוכבי בטיחות, אך לפי ההסבר שלך כאן, הרתימה של הכיסא לאוטו היא החשובה באמת ועל כן אני נוטה לברייטקס. עם זאת, קצת הפחידה אותי הבעיה שצויינה בכתבה בדגמים שלהם… אז מספר שאלות 1. הבעיה לגבי טווח הרתמות עדיין קיימת? 2. איזה כיסא לדעתך עדיף ללא השיקול הכלכלי? 3. נאמר לי בחנות שברייטקס הם המושבים היחידים שאין עליהם פג תוקף, כיוון שהשלדה שלהם עשויה מברזל, האם זה נכון?

  תודה רבה!
  סיון

  • אבי ורון הגב

   שלום סיון,

   במבחן המציאות המתבסס על יכולתם של הורים לעגן היטב את מושבי הבטיחות, סדרת ה-ClickTight של בריטקס מנצחת.
   עדיף מוצר המאפשר כמעט 100% מהזמן לעגן נכון ולקבל רמת 4 כוכבים לעומת מוצר שבמקרה הטוב יש 25% סיכוי שיהיה מותקן ברמה של 5 כוכבים.
   התנסות קצרה עם שני המושבים בהתקנה ברכב שלך, תשכנע אותך טוב מכל הצהרה כאן.

   גם למוצרי בריטקס יש תאריך תפוגה, 10 שנים במקרה של הסדרה המדוברת, 7 שנים בסדרות אחרות.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 80. עמית הגב

  שלום אבי,
  דבר ראשון אני חייבת לציין שכל הכתבות שלך עוזרות כ״כ ומפשטות עבורי את העניינים. זה נפלא שאפשר למצוא את כל הידע הזה במקום מהימן אחד. שוב ושוב אני נעזרת בטיפים שלך- אז ממש תודה!
  ועכשיו לשאלה- הבן הגדול שלנו בן 3 וחצי שוקל כמעט 20 קג וגובהו בערך 1.10 מטר. בהחלט באחוזונים הגבוהים. הקטן בן חצי שנה – שוקל כשבע קילו.
  המכוניות העיקרית שלנו עומדת להיות סוזוקי קרוסאובר.
  יש לנו כרגע לילד הגדול אבנפלואו סימפוני 65 ובריטקס ראונדאבאוט 55. הקטן בסלקל ברייטקס. עוד כמה חודשים נרצה להעביר את הקטן לכסאות הנ״ל ולרכוש כסאות/ בוסטר רתמות לילד הגדול (מרגישים שהוא כבר גבולי בגובה לכסאות שלנו- הכתפיים כמעט בגובה פתח הרתמות).

  האם זו החלטה נכונה?
  מה היית ממליץ לרכוש?
  לציין שאנו מעדיפים לרכוש שני כסאות/בוסטרים- אחד לרכב שיסע בעיקר נסיעות עירוניות קצרות והשני לנסיעות ארוכות מחוץ לעיר.
  עוד נתון חשוב- בנסיעות הארוכות אני נוסעת מאחור בין שני הילדים- נדחסת בקושי בין האיבנפלו לסלקל… (כרגע בטויוטה קורולה שעומדים להפרד ממנה..) האם לדעתך יש כסא/בוסטר טוב כלשהו לילד הגדול שיאפשר לי לשבת מאחור יחד עם האיבנפלו בסוזוקי קרוסאובר?

  ואחרון- לרכב של אמא שלי קנינו קוסקו סנרה וגם אותו צריך להחליף לילד הגדול. הוא נוסע עם אמי מעט ובד״כ נסיעות קצרות. מה היית ממליץ (כמובן בתקציב הרבה יותר נמוך וכסא קל ונייד יותר)?

  תודה רבה!

  • אבי ורון הגב

   שלום עמית,

   אין ספק שלילד בן 3 באחוזון גבוה יש להעדיף מבין המומלצים את ה-Frontier Click Tight של בריטקס.
   אותו עם משקל מורשה של כ-40 ק"ג וגובה 1.47מ' ברתמות, קשה לאתגר אותו לפני גיל דו-סיפרתי.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 81. רותם הגב

  שלום אבי,

  תודה רבה על ההמלצות והכתבות שלך, זה באמת עזר המון.
  סיפור מוזר שקרה, עברנו לאחרונה לקליפורניה.
  את אחד הכיסאות בטיחות הבאנו מהארץ ואת השני רכשנו פה לפי המלצתך (גרקו נאוטילוס לבן ה- 4 שלנו).
  לאחר שמשהו נכנס בנו מאחור ברמזור, ממש לא משהו רציני, והופעל הביטוח הם התקשרו להודיע לנו שמאחר והילדים היו חגורים בזמן התאונה עלינו להחליף את הכיסאות בטיחות שלהם על חשבונם לפי החוק.
  ואז קראתי את הכתבה הזו והלכתי קצת לאיבוד… אשמח להבהרות והמלצות

  יש לי 2 ילדים בן 4 ובת 2, שניהם ממוצאים במשקל וגובה.
  וראב 4 חדש…לאחר תאונה קלה 🙂
  זויות מושב זה ממני והלאה
  1. האם הייתה ממליץ שוב לקנות את הנאוטילוס או את הברייטקס החדש לבן ה-4, או כיסא אחר?
  2. לקטנה יש את האוונפלו לא זוכרת את הדגם קנינו אותו לפני 3 שנים לפי המלצותך, האם כדאי לקנות כיסא בטיחות או כיסא משולב בוסטר?

  תודה
  רותם

 82. Chen הגב

  אבי שלום, אני רוצה לקנות לרכב של הורי כיסא בטיחות לילדתי בת שנה ו7 חודשים שמחזיק הרבה זמן. פעם ב… הם אוספים אותה מהגן. חשוב לי שניתן יהיה בקלות להתקין ברכב ולהסיר כי זה מה שהם יעשו. הילדה רזה שוקלת כ 12-13 קילו. על מהאתה ממליץ (חשובה לי הפשטות בהרכבה). תודה

 83. גדי הגב

  שלום אבי,

  בתי בת שנתיים וחצי (14 ק"ג / 90 ס"מ) ואנו צריכים לרכוש לה כיסא בטיחות גדול יותר.

  לאחר שקראתי את המלצותייך, ואני מודה שלא את הכל הבנתי, אני מתלבט בין שלושה כסאות של בריטקס: מרתון / אדוואקאט / בולווארד, כולם בכטנולוגיית קליק-טייט. הרכב שלנו אינו גדול (הונדה סיויק 2007) ואנו מצפים לתינוקת בקרוב.

  מבין הכסאות הללו איזה הכי מומלץ?
  האם יש שיקולי בטיחות לגבי גודל הכסא ברכב קטן? (למשל כסא גדול המקרב את הילד למושב קדמי)

  תודה

  גדי

  • אבי ורון הגב

   שלום גדי,

   בגיל זה, אם אינך מתכוון להושיבה נגד כיוון הנסיעה, יותר הגיוני לרכוש את ה-Frontier מסדרה זו.
   לתינוקת שבדרך אחד מהשלושה שציינת הוא בהחלט פתרון ראוי מאוד.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 84. מיכל הגב

  שלום אבי,

  בעקבות המלצתך קניתי את הטריומף לתאומים שלי.
  מצד אחד הם חצו את גיל שנה ומצד שני משקלם הוא כ-8-8.5 ק"ג. האם ממליץ להושיב נגד כיוון הנסיעה?

  תודה,
  מיכל

  • אבי ורון הגב

   שלום מיכל,

   בהחלט כן!
   החוק בישראל מחייב אותך להושיב אותם לפחות עד גיל שנה נגד כיוון הנסיעה.
   ההמלצה משנת 2011 ואילך היא להושיב פעוטות לפחות עד גיל שנתיים, נגד כיוון הנסיעה.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 85. סיון הגב

  שלום אבי,
  מה דעתך על כסא בטיחות של Peg Perego Primo Viaggio 5-70 Convertible

 86. אתי הגב

  שלום אבי
  בינואר אני אמורה לחזור לעבודה התינוקת שלי תהייה בת חצי שנה בעזרת השם, יש לי רכב מסוג מאזדה 3 שנת 2009 איזה מושב עלי לקנות לה לרכב? ברצוני לציין כי אני אסיע אותה כל בוקר לגן הלוך וחזור עם הפקקים היא תהייה איתי כשעה ברכב לכן גם חשוב מושב שיהיה נוח עבורה

 87. אינה הגב

  אבי שלום,

  תודה רבה על המידע החשוב ושימושי!
  ש לנו תאומים בני שנה וחודשיים ולאחרונה רכשנו ברייטקס מרתון. שאלה חשובה, האם ניתן לחבר את חגורת האיזופיקס העליונה (בנוסף לחיבור התחתון) גם כאשר הכיסא מותקן בצידו הימני/ שמאלי של המושב האחורי או שהיא משמשת רק כאשר הכיסא עוגן במושב האמצעי בלבד?
  כמו כן, מבין שתי אפשרויות להטיית זוית הכיסא לפעוטות בגילם, באיזה אופציה רצוי לבחור בעת ההתקנה נגד כיוון הנסיעה ועם כיוון הנסיעה.

  תודה רבה!
  אינה

  • אבי ורון הגב

   שלום אינה,

   חיבור ה-Tether רלוונטי בעיקר למשקל מעל 18 ק"ג, קרי שהמושב מותקן עם כיוון הנסיעה בלבד.
   יש להשתמש בו תמיד אם קיים חיבור ייעודי עבורו במיקום שנבחר.

   במרתון Click Tight יש פלס המציג את הזוויות הרלוונטיות לכל מצב התקנה.
   נגד כיוון הנסיעה יש לשאוף לזווית השוכבת ביותר, עם כיוון הנסיעה זה עניין של נוחות, כאשר זווית אנכית יותר בטיחותית יותר.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 88. Ale הגב

  שלום אבי,
  יש לנו תינוקת בת שנה שמשקלה כ 9 ק"ג
  ואנחנו מעוניינים לקנות לה כסא בטיחות.
  בשילב המליצו לנו על maxi cosi xp. האם הוא באמת הכי בטיחותי כמו שאמרה המוכרת? האם אתה יכול להמליץ לנו על כסא בטיחות אמין ובטוח?
  תודה רבה,
  אלה

  • אבי ורון הגב

   שלום Ale,

   אין מוצר שהייתי ממליץ עליו בשילב שמחירו נמוך מ-2000 ש"ח ובמחיר זה אפשר לרכוש שני מושבי בטיחות טובים יותר בחנויות אחרות.
   אמליץ לך לקרוא בעיון כאן ולהציץ ברשימה העדכנית ביותר.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 89. מאי הגב

  שלום אבי,

  יש לי שני ילדים בן 3.5 במשקל 13 ק"ג גובהו פחות ממטר ובת 5.5 במשקל 18 ק"ג. גובהה .1.10 מ'.

  בן ה3.5 משתמש באדווקט מהדור השני (אם אני לא טועה) כריות הצד שלו בצבע לבן והוא נקנה ב2011.
  בת ה5.5 משתמשת בפרונטייר שנקנה בשנת 2013.

  השאלות שלי הן:
  אנחנו צריכים להוסיף בוסטר לרכב נוסף. ואני מנסה לבדוק איך אפשר להפיק את המיטב ולהוזיל עלויות קניה (מבלי להתפשר על בטיחות!) בכך שאמשיך להשתמש במושבים שכבר יש לי… השאלות הבאות עולות:
  1. מה המשקל של הפרונטייר- על מנת שאוכל לחשב האם צריך לעבור לעיגון המושב עם חגורת הרכב. האם כדאי לעגן את הפרונטייר עבור הבת גם באיזו פיקס וגם בחוגרת הבטיחות למרות שמכסת ה18 ק"ג עברה?
  2. האם הבן יכול לשבת בפרונטייר?
  3. שאלה נוספת, האם נוכל להמשיך ולהשתמש באדווקט עבור התינוק הבא? או שמא הוא כבר אינו רלוונטי מבחינת תוקף הפלסטיק?

  בתודה מראש,

  מאי.

  • אבי ורון הגב

   שלום מאי,

   1. המשקל העצמי פחות מעניין אם היצרן קובע שחור על לבן בחוברת המשתמש משקל מרבי לאיזופיקס: משקל ילד מירבי 18.2 ק"ג
   אסור לעגן בשתי מערכות בו זמנית. נקודה.
   2. כן.
   3. תאריך התפוגה שלו מצוין עליו וזה בעוד שנים בודדות.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 90. אפרת הגב

  שלום אבי,
  בני בן שנה וחודש ושוקל מעל ל-9 ק"ג. אנו עדיין משתמשים בסל קל פג פרגו פרימו ויאג'יו SL עם איזופיקס.
  יש לנו פאסאט שנת 2008.
  אנו מעוניינים לקנות כסא דו כיווני עד גיל 8, בעלות של עד 1500 ש"ח.
  אנו מתלבטים בין פריה 70 של מקסי קוזי, קונברטיבל של פג פרגו, אדווקט של ברייטקס ונקסטפיט של צ'יקו.
  מהו המושב הטוב ביותר להמלצתך? (אם יש דגם אחר, אשמח לשמוע).
  כמו כן, עד מתי ניתן להמשיך להשתמש בסל קל?
  אודה לתשובתך.

  • אבי ורון הגב

   שלום אפרת,

   מבין המומלצים הללו, עדיף לבחור את המוצר שיש לו הסיכוי הגבוה ביותר להיות מותקן נכון ויציב:
   כל אחד משלושת מושבי הבטיחות המובילים של בריטקס קליק-טייט עדיף.
   מבחני ריסוק עדכניים פה.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 91. מירי הגב

  אבי שלום,
  למדתי היטב את המידע באתר שלך ויישר כוח! אך יש בעייה קשה כאשר הולכים לקנות את המומלצים: אני לדוגמה, סבתא שמחפשת שתי כסאות שאפשר למשוך איתם הכי הרבה זמן לשתי נכדות בנות 3 ו – 4.5.
  החלטתי לקבל את ההמלצות ולחפש " גרקו נאוטילוס". הבלבול אדיר: יש כל מיני דגמים בשם הזה, כל מיני שנות ייצור, כל חנות מספרת למה הדגם של המתחרה לא טוב. מה עושים? כבר שבוע לא יודעת מה לקנות ואיפה.
  תודה
  מירי

 92. ינון הגב

  שלום אבי,
  ההסברים שלך מצויינים. אני בדרך לקנות גרקו נאוטילוס ורואה שיש דגם קרוב שנקרא גרקו נאוטילוס עלית – הוא נשמע לי טוב יותר כי ניתן להשעין את הכסא מעט לאחור – האם אתה מכיר אותו/שמעת עליו משהו? יודע אם הוא מומלץ?

 93. מורן הגב

  אבי שלום,
  שאלה קצת פחות סטנדרטית..
  מה החוק בנוגע להסעת פעוט בן 1.3 אשר מגובס מהחזה ומטה, כולל 2 הרגליים ואין לו אפשרות טכנית לשבת?
  ואם אין משהו מעוגן בחוק, האם יש לך רעיון לשמירה על בטיחותו?
  תודה רבה על המידע.

  • אבי ורון הגב

   שלום מורן,

   בארה"ב יחידות טראומה מצוידות במערכת רתמות שניתן לשכור לרכב הפרטי.
   כדאי לבדוק עם יחידות הרלוונטיות בביה"ח, כדי לשמור על חייו בעת נסיעה.
   מבחינת החוק, נדרש מכתב חתום ומאושר ע"י רופא על מגבלה המונעת חגירה כזו או אחרת מסיבה בריאותית.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 94. רותם הגב

  שלום אבי,

  תודה רבה על ההמלצות והכתבות שלך, זה באמת עזר המון.
  סיפור מוזר שקרה, עברנו לאחרונה לקליפורניה.
  את אחד הכיסאות בטיחות הבאנו מהארץ ואת השני רכשנו פה לפי המלצתך (גרקו נאוטילוס לבן ה- 4 שלנו).
  לאחר שמשהו נכנס בנו מאחור ברמזור, ממש לא משהו רציני, והופעל הביטוח הם התקשרו להודיע לנו שמאחר והילדים היו חגורים בזמן התאונה עלינו להחליף את הכיסאות בטיחות שלהם על חשבונם לפי החוק.
  ואז קראתי את הכתבה הזו והלכתי קצת לאיבוד… אשמח להבהרות והמלצות

  יש לי 2 ילדים בן 4 ובת 2, שניהם ממוצאים במשקל וגובה.
  וראב 4 חדש…לאחר תאונה קלה 🙂
  זויות מושב זה ממני והלאה
  1. האם הייתה ממליץ שוב לקנות את הנאוטילוס או את הברייטקס החדש לבן ה-4, או כיסא אחר?
  2. לקטנה יש את האוונפלו לא זוכרת את הדגם קנינו אותו לפני 3 שנים לפי המלצותך, האם כדאי לקנות כיסא בטיחות או כיסא משולב בוסטר?

  תודה
  רותם

  • אבי ורון הגב

   שלום רותם,

   1. טכנולוגיית Click Tight היא המבטיחה ביותר כרגע, בוודאי שמדובר במשקלי ילדים של 18 ק"ג ולמעלה, שאותם רוצים לרתום במקום להסתפק בחגירה.
   לבריטקס יש גם מושב משולב בוסטר בטכנולוגיה זו בשם Frontier.
   2. המעבר למוצר כמו ה-Frontier הניתן להתקנה רק עם כיוון הנסיעה מומלץ לבצע רק בגיל שנתיים ויותר.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 95. Yifat הגב

  אבי שלום.
  אני מודה ומתוודה שקצת הלכתי לאיבוד בתחום כסאות הבטיחות…. בתי בת ארבע מגרדת את ה18 ק״ג.. חגורה בכיסא של מקסי קוזי עד כה היינו מאוד מרוצים מהכיסא, אולם לפי המלצת משקל הוא אוטוטו קטן עליה.. שנינו עם רכבים יחסית ישנים מאזדה 97 וברלינגו 2004. במאזדה חגורת האמצע הינה בטן בלבד. מהו הכיסא האופטימלי מבחינת בטיחות? והאם ניתן יהיה לחגור אותו במרכז עם חגורת בטן בלבד? והאם יש כסא לגיל הזה אשר ניתן להטיה בהרדמות? משהו שעדיין קורה לנו די הרבה… תודה מראש יפעת.

  • אבי ורון הגב

   שלום יפעת,

   העדר חגורת כתף מונע ממך מעבר לבוסטר ללא רתמות פנימיות. אסור לחגור ילדים שעליהם חגורת בטן בלבד בבוסטר!
   אז הנה הקטגוריה הרלוונטית לה ביותר ברגע זה.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 96. ortal הגב

  הי אבי,
  שאלותי הם לגבי ה Boulevard ClickTight :
  1. מעל גיל מסויים צריך לעבור לבוסטר, האם כיסא בטיחות זה פותר את העניין או שבגיל 3 צריך כבר לעבור לבוסטר?
  נכון שיש בכתבה(המאוד מצויינת אגב) ילדה בת 7 שרתומה לכיסא, אבל השאלה שלי היא מבחינה בטיחותית מה קורה?

  2. ראיתי בסרטונים שמדגימים את הכיסא ששמים מגבת מגולגלת מתחת לכיסא על מנת לסדר את הזווית , האם הדבר לא פוגע באפקטיביות הכיסא?

  3. הבת שלי עברה את גיל שנה אך אינה שוקלת עדיין 9 קילו, האם זה בטיחותי לרתום אותה בכיוון הנסיעה (במקום נגד הכיוון) ?

  תודה מראש על עזרתך בנושא והמשך יום מקסים 🙂

  • אבי ורון הגב

   שלום אורטל,

   1. אין חובה לעבור לבוסטר. החוק בישראל מתיר זאת בגיל 3 והיצרנים אוסרים על כך לפני 15 ק"ג.
   לבני 3+ יש פתרון טוב יותר אם מושב הבטיחות צר מלהכיל אותו.

   2. אין בכך פגיעה בבטיחות כל עוד הדבר נעשה על פי הוראות היצרן (בהתקנה נגד כיוון הנסיעה לבד).

   3. משנת 2011 ואילך ההמלצה הגורפת היא להתמיד להושיב נגד כיוון הנסיעה לפחות עד גיל שנתיים.
   היצרנים אוסרים על ישיבה עם כיוון הנסיעה לפני 9 ק"ג לפחות.
   הנה המוצרים המומלצים על פי הנחיות אלו.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 97. עדי מלצר הגב

  היי אבי,

  במשפחתנו שני ילדים האחד בן 4 והשני בן 2.5 יושבים כרגע באוונפלט טריומף 65 (דגם משנת 2012) ובבוסטר אוונפלו סקיור קיד (דגם משנת 2014). בחודשיים הקרובים צפוי להצטרף תינוק למשפחה וברשותנו סל-קל אוונפלו.
  2 הכיסאות והסל קל לא נכנסים במושב האחורי של הרכב המשפחתי מסוג טויוטה קורולה שברשותנו.
  אשמח להמלצתך למושבי בטיחות/סל קל שיהיו גם בטיחותיים וגם צרים מספיק בכדי להתאים למושב האחורי של הרכב, כך שכל השלושה יוכלו לשבת בצורה בטיחותית במושב האחורי.

  • אבי ורון הגב

   שלום עדי,

   הטריומף כה רחב שהוא בד"כ מחסל את הסיכויים.
   אפשר לשקול להחליפו במוצר צר יותר לאמצעי כאשר הגדול ימשיך לשבת בבוסטר הרתמות.
   במקרה הצורך תאלצי להיפרד גם מה-Secure Kid לטובת בוסטר גב צר ללא רתמות.
   או אם אינו בוגר מספיק לשבת בצורה בטיחותית בבוסטר ללא רתמות, להעביר את האמצעי או הבא בתור למושב הקדמי (עם נטרול כרית אוויר).

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 98. ליאת הגב

  שלום אבי,
  קודם כל תודה על כל המאמרים….
  נכון להיום בתנו הגדולה עם כיסא בטיחות של ג'וי, היא בת 4 ושוקלת 15 קילו, גובה מטר. אנחנו מחפשים עבורה בוסטר, כי התינוק הגיע לגיל שנה ושוקל סביב ה9-10 קילו וכבר לא נכנס בסלקל (בגלל הגובה שלו… הראש כבר בחוץ).
  לצערי אנחנו לא יכולים לקנות בוסטר יקר (כוון שגם צריכים לשני רכבים) משהו שעד 300 ש"ח…
  איזה בוסטר היית ממליץ לנו? אני יודעת שצריך עם רצועות (היא גם רזה מאוד…)
  תודה רבה.

 99. קרן הגב

  שלום,

  אם הבנתי נכון לגבי סייבקס אטון 4 הוא קיבל 4 כוכבים עם בסיס ובלי בסיס 5? הבסיס לא אמור לשפר את הבטיחות?

  • אבי ורון הגב

   שלום קרן,

   בהחלט לא תוצאה שגרתית, אבל בפועל הבסיס משפר את הבטיחות, כי הוא מצמצם דרמתית טעויות אנוש.
   כאשר אותו בסיס משרת שלל דגמים, ייתכן שחלק מהצירופים פחות מוצלח.
   אפשר להעדיף את ה-Aton Q

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 100. קרו הגב

  שלום אבי,
  אשמח לדעת איזה כיסאות עלי לקנות בכדי שאוכל להכניס את 3 לרכב (טויוטה קורולה).
  בן 5, גובה 1,05 משקל 14 קילו
  בת 3, גובה 83 משקל 11 קילו
  בת 9, חודשים משקל 8,700 קילו
  חשוב לי שהכיסאות יהיו 5 כוכבים.
  יש לנו קוסקה ו2 אדוונס אבל כל ה-3 לא נכנסים….
  תודה רבה על השירות והתמיכה (עוקבים נעזרים בך כבר 5 שנים 😉 )
  חג שמח

 101. קרו הגב

  5 כוכבי ריסוק כמובן ובמבחן המחמיר 😉

 102. אילנה הגב

  שלום אבי,
  יש לי מספר שאלות בנושא בטיחות ואשמח לתשובתך.
  1. יש לי כיסא בטיחות של chicco nextfit והילד בן השנה ושבע עדיין נוסע נגד כיוון התנועה.
  אני יודעת שההמלצה היא לשים אותו עד גיל שנתיים לפחות אך על פניו זה נראה בלתי אפשרי כי כבר אין לו בכלל מקום לרגליים (הוא גבוה יחסית לגילו). היום בקושי הצלחתי להושיב אותו בכיסא מרוב שהיה צפוף.
  האם חשוב להקפיד עדיין על הושבה נגד כיוון התנועה או שבמקרה הזה רצוי כבר להפוך את הכיסא?
  2. אם הופכים את הכיסא בטיחות, איכן הכי בטוח להתקין אותו מאחורה, באמצע המושב או בצד?
  3. אני רוצה להתקין את המושב עם חגורת הבטיחות ולא איזו פיקס כי הבנתי שזה יותר בטוח, איך אני יכולה לדעת שהכיסא אכן מותקן כראוי? מי באמת יכול לאשר את זה?

  תודה רבה
  אילנה

  • אבי ורון הגב

   שלום אילנה,

   1. כל עוד ראש הילד לא הגיע לקצה המשענת, זה אפשרי, גם אם מדובר בברכיים כפופות (למעשה עדיף).
   אני הצלחתי להושיב ילדה בת 3+ בגובה של כמעט מטר כך.
   רצוי להמשיך (מה משקלו/גובהו?) אך אם הדבר גורם לחוסר נוחות ברור לילד, טוב שמשכת עד הלום.

   2. מרכז המושב האחורי (שימי לב, אין שם איזופיקס ברוב המוחלט של הרכבים).

   3. מתקין מורשה יכול לסייע לך. ארגון "בטרם" מחזיק ברשימה המלאה.
   החודש (2/2016) אני ממליץ להגיע לכאן.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 103. לי הגב

  אבי שלום,
  יש לנו ברכב שני בוסטרים עם רצועות מסוג
  Evenflo Chase LX Harnessed booster.
  הבוסטרים משמשים את הבכור (בן רבע ל 4, שוקל קרוב ל 20 קילו, גובה 1.10) ואת הצעיר (בן 2.3, שוקל כ 17 ק"ג ובגובה 1.03).
  למיטב הבנתי, את הבוסטר של הבכור אני אמורה לעגן עם החגורה ברכב ואילו את של הצעיר עם האיזופיקס?
  אני לא סגורה לגבי הדבר, יאחר והחיבור עם חגורת הבטיחות (בנוסף לחיבור הרצועה העליונה) לא "מקבע" את הכיסא למושב בדומה לציבור עם האי זו פיק ס…

  תודה!

  • אבי ורון הגב

   שלום לי,

   שימי לב שה-Chase מורשה רק עד 18 ק"ג בשימוש ברתמות הפנימיות שלו (בדומה למושב בטיחות).
   שיטת העיגון לרכב בצורה זו יכולה להיות באחת השיטות, חגורות בטיחות או איזופיקס.

   מעל 18 ק"ג המוצר חייב להיות במצב בוסטר (ללא רתמות פנימיות) אז הילד חגור בחגורות הבטיחות והמוצר רק מגביה אותו.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 104. Ofri l הגב

  איזה כיסא הכי מומלץ לילד בן חצי שנה – אנחנו צריכים להחזיר את הסלקל ולילדה בת 3

 105. יוני הגב

  היי אבי,
  קודם כל ישר כוח על המלאכה החשובה, המקצוענות והסבלנות כאן ובדף שלך בפייסבוק.
  ברשותי קיה פורטה החדשה 2013 וכסא Evenflo Triumph לבן 3,
  לקראת תינוק חדש העברתי את ה- Triumph ממרכז המושב האחורי למיקום שמאחורי הנהג ואני מתלבט בין שני מושבים שמיועדים מגיל אפס לתינוק החדש:

  1. Evenflo Triumph נוסף (הכסא איננו חף מחסרונות, הן בסירבול עם תפס H והן בהתקנתו עם חגורות שדורשת מאמץ רב).
  2. Boulevard ClickTight.

  להלן שאלתי הגדולה:
  לפי תוצאות המבחן של Consumer Reports בדצמבר 2015, אני רואה שכסאות הברייטקס בסדרה G קיבלו ציון Basic בלבד, אך דווקא Marathon ClickTight קיבל ציון Better ונוצרה כאן סתירה.
  אם אני יוצא מנקודת הנחה שבסדרת Click Tight אין הבדל מהותי במבנה הכסא מהסדרות הקודמות, אז כפי הנראה דירוג הבטיחות הכללי של מושבי Britax ירד (וזאת למרות ציונו של ה- Marathon ClickTight) – מה דעתך?

  שאלה קטנה נוספת:
  את הכסא החדש אני מעוניין למקם נגד כיוון הנסיעה במרכז המושב האחורי, אך אינני יודע אם יהיה מספיק מקום למרות שהמושב רחב ידיים.
  האם בהיבט הזה יש לך המלצה על אחד משני המושבים?

  תודה רבה, יוני.

  • אבי ורון הגב

   שלום יוני,

   אין כל דמיון בין סדרת ה-ClickTight לסדרה הקודמת. חומרים, עיצוב, תכנון וביצוע שונים לחלוטין.

   הטריומף רחב מאוד, אף יותר מהאדווקט, הרחב שבסדרת CT. האדווקט G4 הוא הרחב בכל הזמנים.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 106. ורד הגב

  אבי שלום,
  בני בן השנה וחצי צריך לעבור עכשיו לכסא בטיחות.
  אני מתלבטת מאוד בין כסא chicco nextfit שזכה בציון best במבחנים האחרונים שנערכו בסוף 2015,
  לעומת ה Boulevard clicktight של ברייטקס שלא נבחן במבחני הריסוק האחרונים בתנאים מחמירים ולכן אין אינדיקציה לגבי הציון שלו למעט היתרון של ההתקנה עם הרצועות שנעשה קל יותר.
  מה היית ממליץ?
  והאם הבנתי נכון מהמאמר שלך שלמעשה אם אתקין את ה chicco עם כיוון הנסיעה כאשר התינוק ישקול מעל 18 קילו לא אוכל להשתמש באיזופיקס אלא ברתימה בעזרת רצועות בלבד?

  תודה רבה,
  ורד

  • אבי ורון הגב

   שלום ורד,

   שימי לב לפרסום התוצאות מ-12/2015.
   מעל 18 ק"ג מערכת האיזופיקס המשופרת של ה-NextFit אסורה לשימוש.
   עכשיו נסי לעגן את שניהם ברכב הספציפי שלך ואני מאמין שהתשובה תהיה ברורה לך.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 107. רעות הגב

  אבי שלום.
  אשמח לעצתך.
  בבית 2 פעוטות –
  בן שנתיים ו- 8 חודשים – יושב בבוסטר גרקו נאוטילוס (עם רצועות פנימיות)
  בת שנה וחצי – יושבת במושב בטיחות ברייטקס מרתון (נגד כיוון הנסיעה).
  בעוד חודשיים בע"ה יצטרף תינוק חדש למשפחתנו ואני תוהה איך נכון יהיה להושיב את כולם באוטו.
  יש בבית סלקל של בי-סייף עבור התינוק החדש.
  שלושת הכסאות המדוברים ניתן לחיבור / מחוברים באיזופיקס.
  אנו נוסעים במיצובישי אאוטלנדר 7 מקומות.
  נראה לי כי 2 המקומות האחוריים לא רלבנטיים לגילאים קטנים כאלה ואיני יודעת אם ניתן לחבר שם איזופיקס.
  כרגע במושב האחורי כסאות גרקו וברייטקס ואין מקום להכניס סלקל ואולי בקושי מקום למבוגר להידחס.
  אודה לקבלת יעוץ מקצועי.

  • אבי ורון הגב

   שלום רעות,

   שני המושבים שציינת ניתנים לעיגון בחגורות בטיחות (בכל מקרה חובה כאשר משקל הילד מגיע ל-18 ק"ג).
   ניתן להתקין בשורה השלישית אם בסיס המושב תומך את הבסיס במלואו (או 80% במקרה של בריטקס).
   כמו שחייה, התקנה לא עורכים בהתכתבות. ממליץ לסור לחנות המציעה מתקין מורשה (כל השנה).

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 108. יאיר הגב

  היי אבי,
  קראתי בעיון את המאמר המצוין ואף את התשובות לשאלות שהפנו אלייך, אך עדיין יש לי ככל הנראה פער מהותי בהבנה מהו היתרון המשמעותי של השיטה על פני ISOFIX מבחינת משקל.

  הילדה שלי כבר בת 1.8 שנים, ואני מעוניין לרכוש לה את כיסא הבטיחות Size4Me 65 2015 מבית GRACO.
  במפרט הטכני של המוצר כתוב בפירוש: עם כיוון הנסיעה – מתאים לילדים ממשקל 9 ק"ג (גיל שנה) ועד משקל של 29.4 ק"ג או עד גובה של 125 ס"מ.

  כלומר, ההגבלה היא לא ל-18 ק"ג כפי שאתה מציין בכיסאות רבים עם התקן ISOFIX, אז מה היתרון של הClickTight על פני מושב זה, אלא אם כן אנחנו מדברים על צורך שיעלה כשהיא תגיע לגיל 6?

  אשמח אם תבהיר נקודה זו, יכול להיות שהתבלבלתי.
  תודה

  • אבי ורון הגב

   שלום יאיר,

   המוצר מורשה למשקלים שציינת עם עיגון בחגורות הבטיחות בלבד, כל משקל מעל 21.7 ק"ג במוצר ספציפי זה אינו מתאים (אסור) לאיזופיקס.
   עכשיו צא ועגן אותו היטב לרכב גם באיזופיקס ואז בחגורות ב-ClickTight ותספר לי מה דרש ממך זמן ומאמץ ומה לא.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 109. יערה הגב

  אבי שלום,
  ראשית, תודה על כל המידע ועל האופן הבהיר בו הוא מוצג!
  אני מבקשת להתייעץ בנוגע למושב בטיחות:
  מדובר בתינוק בן 9 חודשים, משקלו 10 ק"ג (פלוס מינוס). הכיסא הראשון (סייבקס פלטינום) כבר מתחיל להיות צפוף והראש מתקרב למגבלת 2.5 ס"מ מקצה הכיסא.
  אני מתלבטת בין שני דגמים שקיבלתי עליהם המלצות מחברות, וראיתי שמומלצים גם באתר זה:
  בריטקס מרתון ואוונפלו סימפוני. (הכוונה לדגמים החדשים בכל אחד ).
  אני מעוניינת להושיב את הילד כנגד כיוון הנסיעה במושב האחורי באמצע, ויש רק אפשרות לעיגון בחגורה ללא איזופיקס.
  חשוב לי שיהיה נוח, קל לתפעול ויותר מהכל מגן ובטיחותי לילד.
  אני מעדיפה שכיסא הבטיחות ייתן מענה לזמן ממושך, ולא להחליף בעוד כשנתיים. אין מגבלת מקום בשלב הזה.

  פונה אליך כיוון שבחנויות השונות הרגשתי שאין לי מענה מקצועי להתלבטות שלי, וגם לא ידעו לענות על כל מיני שאלות שהעליתי.
  אודה להמלצתך.
  שבוע טוב.

  • אבי ורון הגב

   שלום יערה,

   המרתון ClickTight של בריטקס עדיף מהותית על הסימפוני מבחינת התקנה עם חגורות בטיחות, מה גם שאשמח לראות היכן המלצתי באתר זה על הסימפוני, שהוא מוצר All-in-One, אחרי מאמר זה?

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

   • יערה הגב

    לא אחרי מאמר זה, אלא בעקבות המלצות של חברות…
    בסופו של דבר רכשנו את המרתון קליקייט.
    שיהיו רק נסיעות בטוחות ותודה רבה!

 110. סנדרה הגב

  אבי שלום,

  תודה רבה על עבודתך, אנו נעזרים בהמלצותיך רבות לפני כל קניה!

  יש לי 2 שאלות:

  1) בכיסא קוסקו סנרה שברשותנו- שמותקן כרגע עם כיוון הנסיעה, ומעוגן ע"י חגורת הבטיחות. אני לא מצליחה לחבר אותו כך שלא יזוז! ההרגשה היא שבגלל שהחגורה לא ננעלת הוא כל הזמן זז….מה אני עושה לא נכון?

  2) בכיסא ברייטקס אדבוקט שברשותנו – הילדה בת ה 2.8 הגיעה עם הגובה לסוף של משענת הראש, זכור לי שאפשר להגביהה את המשענת אך אני לא מצליחה משום מה לעשות זאת….

  3) זכור לי שקראתי נראה לי שאתה כתבת פעם שנגד כיוון הנסיעה הרתמות צריכות להיות בגובה נמוך יותר מכתף הילד, ואילו עם כיוון הנסיעה הרתמות צריכות להיות מעל גובה כתף הילד. האם אני זוכרת נכון או שזה הפוך?

  תודה רבה!

 111. אלי הגב

  שלום אבי,
  ראשית תודה על המידע והשירות החשוב.
  כמה דברים שלא הבנתי מהמאמר ואשמח לתשובה:
  1. ברכב המצויד בחגורות מסוג ELR האם המערכת הזאת (ה-ClickTight) חוסך את הצורך להתשמש בקליפסים למינהם לנעילת החגורה?
  2. בהינתן שמגבלת המשקל נשמרת (33 ק"ג כולל עם כיוון הנסיעה) במוצרים המשלבים גם ISOFIX וגם ClickTight כדוגמת הפרונטיר האם כדאי להתחיל עם הISOFIX עד מגבלת המשקל ורק אז לעבור לחגורה או שחגורה תיהיה עדיפה בכל משקל?
  תודה רבה מראש עלהתשובה
  אלי

  • אבי ורון הגב

   שלום אלי,

   1. בהחלט, אין צורך בשום מתיחה או נעילה, שתי פעולות הדורשות כוח ומיומנות.
   בחגורות ALR, מטבע הדברים עגינה אינה זקוקה לנעילה מצד מושב הבטיחות, אבל שיטה זו נדירה במחוזותינו.
   2. שימוש באיזופיקס האמריקאי (LATCH) מסורבל לעומת שיטת ClickTight, ולכן מאבד כל יתרון.
   הסיבה היחידה שקיים LATCH במוצרים אלו היא דרישת התקן.
   כל המוטיבציה בפיתוח האיזופיקס היה צמצום טעויות האנוש, והסיכוי לעשות כאלו בו מול ה-C.T. גבוה יותר.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

   • אלי הגב

    תודה רבה, ברשותך שאלת המשך…
    הילד כבר בן שש וחצי והגיע למגבלת במשקל של האיזופיקס ואני שוקל את החלופות, ההבנה שלי (ותקן אותי אם טעיתי) היא:
    1. הכי טוב זה בוסטר עם רתמות פנימיות 5 נקודות.
    2. הפרונטיר ClickTight מבחינת גבול המשקל והגובה יתן את ההגנה הטובה ביותר לאורך זמן, כלומר יהיה אפשר להמשיך עם הרתמות לאורך זמן רב יותר מבוסטרים אחרים.
    הבנתי נכון? האם יש (או אפשרי) בוסטר גב עם חגורה שיתן הגנה טובה יותר מבוסטר עם רתמות או שההפך יהיה תתמיד נכון?
    אני רוצה רק לציין שמבחינתי, בטיחותית, קשירה של הכסא עם החגורה (למעט ClickTight) ואת הילד ברתמות לא בא בחשבון בשום אופן, או איזופיקס\ClickTight או שהילד נקשר ישירות בחגורה.
    שוב תודה והמשך יום טוב

    • אבי ורון הגב

     שלום אלי,

     1. בהחלט.
     2. אכן, ראה 1. גם אם חגורות בטיחות היו שקולות לרתמה בת 5 נקודות (והן לא),
     הילד חשוף לפגיעה בכל פעם שהוא משחק בחגורות הבטיחות, מתכופף קדימה וכו'.

     בהצלחה!

     * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 112. רעות הגב

  שלום

  ברצוני לקנות לביתי בת ה11 חודשים (9 קילו) כיסא בטיחות שילווה אותנו , ולא נזדקק להחליף אותו עוד שנה ולעבור לכיסא אחר.
  לא חשוב לי המחיר חשוב לי הבטיחות והנוחות, אין ספק שצפוף לה בסלקל..
  ממה שאני קוראת ומבינה עדיף לרכוש את הBoulevaerd CliKTight , אך קראתי באתר שלך המלצה גם על ברייטקס וגם על האונפלו טריומף 65
  אני ממש מבולבלת , מה הכי כדאי?
  תודה מראש

 113. רונה הגב

  ערב טוב,
  ממש אודה לעזרתך ועצותייך..
  הילדה שלנו בת חצי שנה, יש לנו סלקל של סייבקס אטון (דרך אגב, אם רשום בכסא הזה עד 13 ק"ג, זה מתייחס רק למשקל הילד או של הילד בנוסף למשקל הסל קל?).
  בקרוב נראה לי שזה יהיה קטן לה ואנחנו רוצים לרכוש כסא בטיחות. קראתי את מה שרשמת וגם תשובות שרשמת בתגובות, ולמרות זאת אשמח אם תוכל לאשר את שהבנתי – אם אינני מתייחסת לעניין הכלכלי, צ'יקו נקסט פיט הוא הטוב ביותר בשוק היום מבחינת כל ענייני הבטיחות?
  בנוסף, כמובן שעד גיל שנתיים שמים אתץ הכסא בניגוד לכיוון הנסיעה – אך במצב הזה כיצד לנעול אותו – איזופיקס או/ו חגורות? והאם זה משתנה כשהופכים את הכסא לכיוון הנסיעה?
  כמו כן, כיצד אדע בוודאות שהכסא הותקן כראוי?
  ושאלה אחרונה, עד איזה משקל של הילדה היא יכולה להישאר עם הכסא הזה?
  המון תודה מראש 🙂

  • רונה הגב

   אה, סליחה, שכחתי לשאול – האם בסלקל הקיים זה הגיוני שהתקינו לנו אותו גם עם איזופיקס וגם עם החגורות??

  • אבי ורון הגב

   שלום רונה,

   המשקל המורשה המצוין על המוצר, במקרה של סלקל זה, 13 ק"ג, מתייחס למשקל הילד נטו.
   יש גם מגבלת גובה! אסור לראש הילד להגיע לקצה המשענת (בכל מוצר המותקן נגד כיוון הנסיעה).

   ה-Chicco NextFit מדורג במקום הראשון מבחינת ציון המשקלל בטיחות, תפעול והתאמה טובה לרכבים,
   אבל הפערים הם זעומים לעומת המקומות הבאים ויש לתת תשומת לב לרבה להתאמת כל מוצר לרכב הספציפי שלכם.

   שימוש באיזופיקס ב-Chicco NextFit מוגבל עד 18 ק"ג (ילד נטו) בלבד ולכן במשקל גבוה מזה חובה לעגן את המושב אך ורק בחגורות הבטיחות לרכב.
   הנושא נדון בהרחבה במאמר לעיל.
   לאור הסרבול היחסי בשימוש בחגורות בטיחות לעומת איזופיקס, מנגנון ה-ClickTight עדיף מהותית לאלו המתקשים בעיגון בחגורות הבטיחות,
   הנדרש בכל מוצר המורשה מעל 18 ק"ג בשלב זה או אחר.

   ה-Chicco NextFit מורשה עד משקל 30 ק"ג או גובה של כ-1.27 מ' (עם כיוון הנסיעה), המוקדם ביניהם.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 114. רונה הגב

  תודה רבה על הצענה המהיר!
  בקשר לכסא Marathon ClickTight, שאני מבינה שלטענך עדיף, רשום במבחני הריסוק שלכם BETTER ולא BEST כמו ה
  Chicco NextFit… אני ממש לא יודעת במה לבחור 🙁 בבקשה תכוון אותי לכסא המומלץ ביותר לראות עינייך..
  כמו כן, רשמת כסא המתאים לאוטו – מה זא אומר?
  ואתה ממליץ על מקום כלשהו לגבי התקנה של המוצר?
  והאם הבנתי נכון – בכל מוצר אין להשתמש גם באיזופיקס וגם בחגורות בטיחות, נכון?

  סליחה על כל השאלות – אני פשוט באמת אובדת עצות עקב כל המידע הקיים בשוק..
  תודה מראש ושבוע מקסים!

  • אבי ורון הגב

   שלום רונה,

   מבחן הריסוק מציג את רמת בטיחות המוצר, כאשר הוא מותקן בצורה מושלמת ברכב.
   המציאות, התלויה במיומנות והקפדה של ההורים, פחות לבבית.
   ברוב המקרים, עדיף לרכוש מוצר שרמת בטיחות שלו Better (סדרת ClickTight) והסיכוי לעגן אותו מצוין הוא 99% מאשר מוצר שגרף Best בסיכוי ממשי של 25%.

   עקרונית, מרכז המושב האחורי, רחוק מהדלתות המועדות לפורענות בתאונות צד, הוא המיקום הבטיחותי ביותר.
   אכן, שימוש בחגורות ובאיזופיקס בו-זמנית לעיגון המושב לרכב אסור בהחלט!

   ממליץ לך לנצל את המחירים והייעוץ בחודש הבטיחות (2/2016) בבייבי-אאוטלט בכפ"ס.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 115. ניר הגב

  שלום אבי,

  אנחנו עומדים לרכוש סלקל אטון של סייבקס כולל בסיס. יצרן הרכב לא ממליץ להתקין כיסא במושב האחורי האמצעי ואין במושב זה טבעות איזופיקס. האם אין ברירה אלא להתקין באחד הצדדים? כמו כן, האם יש הבדל בין בסיס רגיל לבסיס איזופיקס במקרה זה?

  תודה רבה,
  ניר

 116. רונה הגב

  תודה רבה 🙂

 117. רונה הגב

  צהריים טובים אבי,

  היום הלכתי לחנות שבה קניתי את הסל-קל, כדי לבדוק האם התקינו לי נכון את הסלקל – כלומר, שלא השתמשו גם באיזופיקס וגם בחגורות הבטיחות.
  המוכר טען שבגלל שהוא התקין לי את הסל-קל במושב הקדמי, אין סיכוי שהתקין זאת עם האיזופיקס כי אין אפשרות בכלל להתקין עם איזופיקס במושב הקדמי. האם זה נכון?

  בתודה מראש,

  רונה

  • אבי ורון הגב

   שלום רונה,

   רוב המכוניות אינו מציע עיגוני איזופיקס מלפנים, אבל קיימים בהחלט רכבים ברמות גימור מסוימות כמו Skoda Superb, המציעים עיגון כזה.
   אם הוא התקין ואינו מכיר מקרה כזה, אז ככל הנראה לא נתקל בו במכוניתך.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 118. anna הגב

  אבי שלום,

  מה דעתך על כסא משולב בוסטר euroSport trendZ

  תודה רבה

  • אבי ורון הגב

   שלום אנה,

   המוצר הזול בשוק המורשה עם כיוון הנסיעה בלבד, עד כ-23 ק"ג ברתמות ועד כ-45 ק"ג כבוסטר (תקינה אמריקאית).
   טרם השתתף (וספק שישתתף) במבחני ריסוק השוואתיים.
   אלו שהתנסו בו טוענים שהנדסת אנוש טעונה שיפור.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 119. שרון הגב

  שלום אבי,

  תודה רבה על המידע המפורט באתר, נעזרתי בו בעבר ועכשיו חזרתי שוב לחקור 🙂

  צריכה לרכוש כסא חדש לבני בן ה-3, כ- 13 ק"ג, כדי שאחותו הקטנה תעבור לכסא שיש לו כרגע. אם הבנתי נכון אפשרי כבר לרכוש בוסטר עם רתמות פנימיות….

  מה שלא הבנתי זה את הנושא של ברייטקס clicktight- יש רק דגם אחד של בוסטר עם רתמות נכון? ה- Frontier 90?
  כתבת שכרגע עקב שינוי שבוצע ב-2014 המוצר טרם נבדק ע"י ה- CR… זה אומר שכרגע לא כדאי לרכוש אותו? כלומר, השינוי העיצובי עלול להשפיע מבחינה בטיחותית?

  תודה ! שרון

  • אבי ורון הגב

   שלום שרון,

   ה-Froniter 90 הוא בהחלט הבוסטר משולב הרתמות, היחידי בטכנולוגיית העיגון ClickTight.
   לאחר השינוי שנערך בו ב-2014, שינוי הרלוונטי רק למצב בו רותמים את הילד בחגורות הרכב ולא ברתמות הפנימיות,
   ה-IIHS העניק לו ציון מרבי ואילו ה-CR טרם בחן את השינוי מהיבט מבחן הריסוק.
   לשלב הרתמות הפנימיות המוצר היה ונותן פתרון עד משקל של כ-40 ק"ג וגובה של כ-1.45 מ', טווח חסר תקדים.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 120. anna הגב

  תודה רבה!

  בת שלי הי 4.5 ואני מחפשת כיסה משולב בוסטר להעבית אותה עליו, כאשר הבעיה היא גובה – היא 1.15

  אודה אם תוכל לכוון אותי בבחירה

  המון תודה!!!

  • אבי ורון הגב

   שלום אנה,

   אכן, בגיל 4.5 בוסטר משולב רתמות היא הרכישה המומלצת עם רמת הבטיחות הגבוהה ביותר.

   מוצרי אוונפלו הזמינים בשוק מורשים ברתמות עד כ-1.27 מ', כאשר בריטקס Frontier ClickTight מורשה אפילו עד גובה 1.45 מ' ברתמות פנימיות.
   כדאי מאוד להושיב את הילדה ברכב עם המוצר המיועד ולהתרשם, מעבר להתנסות בעיגונו.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 121. anna הגב

  תודה רבה 🙂

 122. חיים הגב

  רשמת ש
  Boulevard ClickTight ,Britax Marathon ו-Advocate ClickTight, בחנויות לצורך ביצוע מבחנים, נמצא כי לולאות אלו היו מקובעות בצורה בלתי נכונה עד רופפת, מה שעלול לגרום לכשל בעת תאונה.

  לאילו לולאות הכוונה? הלולאות שניתן להאריך באמצעותן את אורך החגורות ? איך ניתן לוודא שהן מקובעת נכון?

 123. איציק הגב

  אבי שלום,
  מבקש המלצה לכסא בטיחות לילד בין 8 חודשים.
  ברכב ללא איזופיקס. איזה כסא הכי נוח להרכיב עם חגורת הבטיחות.
  אם אפשר המלצה על כסאות בטוחים ונוחים להרכבה עם חגורת הבטיחות בטווח של עד 1000 שח , ובטווח של בין 1000 ל1500.

  תודה.

  • אבי ורון הגב

   שלום איציק,
   לא תמצא מוצר שקל לעגן בחגורות בטיחות בפחות מ-1499 ש"ח, שזו רמת הכניסה למוצרי הקליק-טייט (מרתון קליק-טייט של בריטקס).
   גם מחיר זה הוא מבצע לחודש הבטיחות, מרץ 2016 בבטיחותי (03-7749981).
   מוצרים במחירים נמוכים יותר קשים להתקנה בחגורות בטיחות או בכלל על גבול הבלתי האפשרי.
   בגלל הקושי הזה, התקינה החדשה באירופה, אינה מאשרת ומאפשרת ייצור מושבים חדשים לעיגון בחגורות בטיחות.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 124. נופר הגב

  אבי שלום.
  קראתי על המלצותיך לכיסאות של ברייטקס.
  אני מעוניינת לרכוש את הכיסא לילד בן שנתיים.

  1. אם אני מתכוונת למקם את הכיסא עם חגורה במושב האמצעי, האם חשוב לרכוש את הכיסא עם כריות האוויר?
  במידה וארצה להעביר את הכיסא הצידה בהמשך, כדאי לרכוש את הכיסא עם כריות האוויר?
  2. מה ההבדל במשקל הילד שיכול לשבת על הכיסא עם הכריות אוויר ובלי?
  3. לא הבנתי את הקטע עם החלפת הרצועות שיהיו ארוכות יותר. אם זה מסובך איך אעשה את זה?
  4. יש לך המלצה על חנות שהעובדים שם מבינים איך להתקין את הכיסא? ובמחירים סבירים?

  • אבי ורון הגב

   שלום נופר,

   1. לא ממש. אם יש כבר כריות אוויר בדלתות האחוריות ברכב, הכריות הפסיביות של המוצר פחות קריטיות.
   ה-Advocate רחב יותר והדבר בעייתי בהתקנה של מושבים לצדו, בוודאי ברכבים שאינם רחבים במיוחד מאחור.
   2. כל מושבי הבטיחות האמריקאים מסדרת קליק-טייט מורשים לאותם משקלים (עד כ-18 ק"ג נגד כיוון הנסיעה ועד כ-30 ק"ג עם).
   3. לא מסובך אבל דורש תשומת לב והקפדה, צריך לקרוא היטב את חוברת המוצר המקורית.
   4. בייבי-אאוטלט בכפר סבא, בטיחותי בקיבוץ עינת. מתקינים מורשים!

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 125. טל הגב

  שלום אבי,
  ברשותנו כיסא ברייטקס בולווארד קליק טייט (גם בעקבות המלצותיך) עבור ביתנו בת השנה וחודשיים.
  כרגע הכסא מעוגן במושב האחורי הימני נגד כיוון הנסיעה.
  שאלתי היא האם ניתן לעגן את הכסא במושב האמצעי ברכב ניסאן קשקאי –
  החגורה במושב האמצעי יוצאת ״מלמעלה״, מגג הרכב, ויש לה בעצם 2 תופסנים. כך שבסוף החגורה נתפסת כמו חגורה ״רגילה״ (מעל המותניים ובאלכסון על הגוף) אך משהו בזה שהחגורה לא קבועה בצד אחד מלחיץ אותי.
  האם החגורה בטיחותית כמו החגורות שיש במושבים הצדדים?
  אציין שמכל מה ששמעתי וקראתי אם אין ברירה להושיב במושב הצדדי עדיף המושב הצדדי השמאלי. אז השאלה היא, אם לדעתך מומלץ לא לעגן את הכסא המוב האמצעי בגלל החגורה האם עדיף להשאר את הכסא בצד ימין נגד כיוון הנסיעה או בצד שמאל עם כיוון הנסיעה (מאחורי הנהג אין מקום לכסא נגד כיוון הנסיעה).
  תודה רבה רבה
  טל

  • אבי ורון הגב

   שלום טל,

   הסירי דאגה מלבך, חגורות הבטיחות במרכז נדרשות לאותה תקינה (חוזק).
   המיקום המרכזי הוא הבטיחותי ביותר ובלבד שאת מצליחה להתקין את המושב במיקום זה בצורה יציבה.
   המיקום הימני האחורי עדיף על השמאלי בד"כ, כי מבחינת סיכויי פגיעה הצדדים זהים, אבל הוצאת הילד מצד המדרכה (בד"כ צד ימין),
   היא משהו שמאוד כדאי להימנע ממנו בצד הכביש והתנועה.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 126. אורטל לוי הגב

  שלום אבי,
  אני מעוניינת לרכוש לבני בן הארבע, ששוקל 16 קילו, בוסטר. (הקטנה תעבוא לכיסא בטיחות שלו-אוונפלו טריומפ).
  אני קצת מבולבלת.
  מצד אחד, יש לך דף שלם של המלצה על בוסטרים עם חיבור איזופיקס, וגם בחנות אמרו לי שחיבור האיזופיקס כל כך בטיחותי שמחליף את הצורך ברתמות של הבוסטר עצמו ומצד שני הכתבה כאן אומרת שהאיזופיקס איננו בטיחותי במשקלים הגבוהים…
  אם כך, מה מומלץ לקנות כבוסטר? אם בוסטר עם רתמות, האם עדיף להתקין בוסטר ללא איזופיקס כלל?אם בוסטר בלי רתמות גם בסדר, איך נחבר אותו אם אי אפשר עם איזופיקס?
  תודה רבה,
  אורטל

  • אבי ורון הגב

   שלום אורטל,

   אני מבין את הבלבול (אם המכוון ואם מבורות) שקיים בשוק.
   זו הסיבה שפרסמתי את המאמר הזה, ששוב מדגיש את מגבלת המשקל בה האיזופיקס לוקה.
   גם חיבור בוסטר רתמות בחגורות בטיחות הפך להיות בעייתי מאוד בעת האחרונה, שהגיעו לארץ דגמי 2015~2016.

   ברמת מחיר נמוכה את יכולה לרכוש את המאסטרו של אוונפלו, לעגנו באיזופיקס לרכב, ואז הוא מוגבל עד כ-22 ק"ג ברתמות, כמעט המשקל המרבי המותר כך (23 ק"ג).
   ברמת המחיר גבוהה, אין פתרון עדיף על בוסטר הרתמות של בריטקס, הפרונטיר ClickTight, שאותו ניתן לעגן בחגורות בטיחות עד משקלים/גבהים גבוהים במיוחד.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 127. רותם הגב

  שלום אבי,
  רכשתי את מושב הבטיחות של Evenflow symphony e3, והוא משמש אותנו מאז שילדי היה גדול מידי עבור הסלקל. כשהו התקרב לגיל שנתיים הפכנו את הכיסא לכיוון הנסיעה והעברנו אותו למרכז המושב האחורי. ברכב שלנו אין מערכת isofix, מה שאילץ אותנו להתקין את המושב עם חגורת הבטיחות והנועלן. אחרי מאבקים ממושכים, הצלחתי להתקין את המושב כך שהבסיס שלו לא יזוז יותר מ- 2.5 ס"מ לכל כיוון, אך ברכב שלנו לא קיים עיגון לרצועת ה- Tether (שמעגנת את גב המושב), כך שהחלק העליון של מושב הבטיחות ממש מתנועע מכיוון לכיוון כשאני מטלטל אותו.

  האם זה בסדר? מה ניתן לעשות כדי לשפר את זה?

  ושאלה נוספת- משום שהכיסא מותקן במרכז המושב האחורי (המוגבה כמעין גבעה) הוא נוטה מעט על צידו. האם מצב זה פוגע בייעילותו? (אגב, כדי להתגבר על נטייה זו, גלגלתי מגבת מתחת לאחד הצדדים)

  תודה רבה,
  רותם

  • אבי ורון הגב

   שלום רותם,

   יש לבדוק בחוברת המשתמש שבידך אם היצרן מחייב שימוש ב-Tether או רק ממליץ על כך ומאיזה משקל.
   אסור לגלגל מגבות תחת מושבים המותקנים עם כיוון הנסיעה!
   סורי לחנות כמו בייבי-אאוטלט או בטיחותי, שם תמצאי מתקין מוסמך שיבדוק וידריך אותך.

   בהצלחה!

   * אפשר גם לעשות לייק לדף הפייסבוק שלי, אם טרם עשית זאת … 🙂

 128. אלון הגב

  אבי שלום,
  1. אם מה שחשוב לי ביותר זה הבטיחות, ונניח ללא הגבלת מחיר, על איזה דגם היית ממליץ
  2.אני שוקל לרכוש את האדווקט של ברייטקס, אבל ממה שקראתי למעלה אין לרתום גם את הלאץ וגם את החגורה בו זמנית לכסא בטיחות. זה לא קצת מוריד מרעיון הקליק טאץ שהחגורה בעצם מקובעת לשלדת הכסא ובנוסף אפשר לחבר עוד עיגון של איזו פיקס?

  אודה על תשובתך
  אלון

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 129. אלון הגב

  אבי שלום,
  1. אם מה שחשוב לי ביותר זה הבטיחות, ונניח ללא הגבלת מחיר, על איזה דגם היית ממליץ? אשמח לשלוש המומלצים ביותר שיהיו ה בטיחותיים ביותר אך גם נוחים לישיבה ושימוש עבור התינוקת
  2.אני שוקל לרכוש את האדווקט של ברייטקס, אבל ממה שקראתי למעלה אין לרתום גם את הלאץ וגם את החגורה בו זמנית לכסא בטיחות. זה לא קצת מוריד מרעיון הקליק טאץ שהחגורה בעצם מקובעת לשלדת הכסא ובנוסף אפשר לחבר עוד עיגון של איזו פיקס?

  אודה על תשובתך
  אלון

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 130. מיכאל הגב

  שלום אבי
  בן שלי בן שנה, מלידה הוא משתמש בסלקל של מקסי קוסי קאבריו פיקס עם בסיס איזופיקס, הוא ילד גבוה וזמן אחרון ממש לא נוח לו, ולא סובל לשבת בסלקל שלו,. החלטתי לקנות לא כיסה בטיחות לטווח ארוך וחשוב ביותר בטיחות ונוחות של ילד שלי, מרוב המידע מבלבל מאוד כן איזופיק או לא? עידוק חגורות איזופיקס או חיבור עם חגורה רגילה? שילדת מתחת חשוב או לא? מרוב מידע התבלבלתי והייתי רוצה לקבל עזרתך. חושב לקנות בין בוסטר SecureKid Platinum DL עם הגנת E3 מבית Evenflo (אוונפלו)
  או של גראקו SIZE4ME 65 חשוב לי מאוד לדעת מה יותר בטיחותי ונוח לילדים. או ממליץ משהוא אחר?
  תודה מראש

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 131. אודיה הגב

  הי אבי,
  קודם כל המון תודה!!
  משום מה שאלה ששאלתי לפני כמה שבועות לא עלתה לאתר.
  מאז בדקנו עוד כמה דגמים, בחרנו לבן השלוש וחמישה חודשים את המאסטרו אוונפלו וכרגע מתלבטים לגבי הקטנה (עשרה חודשים), הרכב צר והתקציב מוגבל (לכן לא קליק טייט)
  יש לנו מישהו שיכול להביא אחד מחו"ל. מתלבטים מאוד בין הדגמים הבאים:
  Cosco Scenera NEXT- הזווית שלו לא נוחה וגם הבד. מצד שני, צר ובטיחותי.
  1.Roundabout G4 – מה באמת משמעות דרוג הבייסיק שלו? מה דעתך על בחירה בו בגלל הנוחות ופשרה מסויימת על הבטיחות (מול ה Cosco Scenera NEXT)?
  Safety 1st Guide 65- יכול להיות השילוב המנצח של שיקולי בטיחות, מחיר ונוחות, או שיהיה נפילה גדולה. כיוון שאין לנו איך לבדוק אותו באמת ברכב (את האחרים בדקנו). מצד אחד זה סיכון, מצד שני אולי בדיוק מה שאנחנו מחפשים..
  נשמח מאוד לדעתך!! זה די דחוף..
  ועוד שאלה- באילו מהדגמים צריך להוסיף Locking Clip ? גם במאסטרו?
  ואחרונה- שימוש בכרית קטנה ממולאת קלקר לזמן שינה באוטו פוגע בבטיחות באיזה שהוא אופן? רעיון אחר למניעת ראשים שמוטים?
  תודה רבה רבה! הלוואי שתענה מהר..

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 132. רעות הגב

  אבי שלום

  אשמח להתייעץ איתך- אנחנו מעוניינים לקנות לבתנו בת ה-3.5 בוסטר משולב עם רתמות פנימיות (גובה ומשקל ממוצעים).
  מה המלצתך? אנחנו זקוקים לבוסטר צר, כדי שתהיה אפשרות לקשור מאחור גם כסא בטיחות וסלקל

  בתודה
  רעות

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 133. תמר הגב

  שלום אבי,
  אז אני מבינה שהכסאות האולטימטיביים שקיימים כיום בשוק הם מסדרת הברייטקס קליק טייט.
  אנחנו מתכננים לקנות אחד מהם לבני בן השלושה שבועות
  יש לי שתי שאלות:
  1. מבחינת רוחב הכסא, איך הוא ביחס לכסאות אחרים שמתאימים מלידה? יש לי עוד ילד בן 3.5 ואני רוצה להצליח לשבת בינהם במושב האחורי (אני חושבת להעביר את הגדול בקרוב לברייטקס קליק טייט פרונטייר).
  2. בין שלושת הדגמים שמתאימים מלידה, הבנתי שההבדלים הם בהגנת הצד. האם הבולוורד נותן הגנה מספקת או שאם כבר אז כדאי לקנות את האדווקט?
  תודה רבה, תמר

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 134. אדר הגב

  שלום אבי,
  אני מעונינת לרכוש כיסא בטיחות לבני בן השנה אשר ישמש אותו על גיל 8 / 30 ק"ג.
  אני מתענינית במקסי קוזי פריה ובברייטקס מסדרת קליק אנד טייט. אני מעונינת לקבל את חוות דעתך מה היתרונות והחסרונות של כל מוצר

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 135. תהילה הגב

  אבי שלום,
  תודה רבה על נכונותך לענות ולהקדיש זמן לנושא כה חשוב זה. אנו מחפשים המלצות ל3 מושבי בטיחות שיוכלו להיקשר בבטחה במושב האחורי, כאשר הילד הגדול יכול לעבור כבר לבוסטר מבחינת גיל וגובה. קיבלנו המלצה על כסא-בוסטר צר במיוחד בשם 'דיונו' -נמכר בארה"ב בלבד, המאפשר קשירה של 3 במושב האחורי.
  כמו כן, במידה ואין מקום פיזית לקשור 3 מושבים ע"י איזופיקס, האם בטוח מספיק לקשור אותם ע"י החגורות בלבד?
  תודה רבה מראש!!

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 136. נטע הגב

  אבי שלום,
  רכשנו לביתי כיסא בטיחות מסוג איוונפלו טריומף. מהמאמרים שלך אני מבינה שהמקום הבטוח ביותר הוא המושב האמצעי מאחור, אולם אין שם חיבור איזופיקס. מספר שאלות בעניין זה: 1. האם ניתן להתחבר לחיבורים הצידיים מהאמצע ?2. מדוע בעצם אין חיבור איזופיקס באמצע אם זה המקום הבטיחותי ביותר ? 3. במידה וההמלצה היא חיבור באמצעות חגורת הבטיחות וברשותי רכב יפני האם עלי לרכוש אביזר נוסף להידוק החגורה ?
  תודה על עזרתך האדיבה.

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 137. יאנה הגב

  אבי שלום,
  ברשותי כיסא מדגם מקסי קוזי (דגם אקסיס) אשר רכשתי לפני כ-4 שנים, אני מעוניינת להעביר את הבת הקטנה שלי (בת 1.8) לשבת בכיסא הזה, כיצד אוכל לדעת מהו תוקף הכיסא?
  דבר נוסף, לבת הגדולה שלי בת 5.5 רכשתי בוסטר של מקסי קוזי דגם רודיפיקס אייר, בעל איזופיקס, האם הכיסא ביטוחתי לה?
  כמו כן, אשמח להמלצתך לקניית כיסא בטיחות נוסף לרכב שני, כמובן במחיר סביר והכי חשוב שיהיה בטיחותי.

  תודה,
  יאנה

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 138. מיטל הגב

  אבי שלום רב,
  קראתי בעיון ובעניין, תודה רבה על המידע.
  האם כסא בטיחות מסוג בוסטר רצועות Tranzitions Graco
  עם חיבור איזופיקס וחגירה פנימית מומלץ עבור ילדה בת 4.5, בהנחה שאני חוגרת אותה בחגירה הפנימית.

  במקרה כזה חיבור באיזופיקס מותר/יעיל ? והאם יש להתייחס במצב זה לכסא כבוסטר או כמושב בטיחות?
  תודה מראש

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 139. michal cohen הגב

  שלום רב, אשמח לשמוע את דעתך.. בני בן 5.5, גובההו כ- 105 משקל 17 ק"ג. ביתי בת שנתיים
  יש לנו 2 רכבים ועד כה בכל רכב יש כיסא בטיחות וסלקל. הסלקל כבר גבולי מבחינת גובה ולכן רציתי להתייעץ אם לקנות לה כיסאות בטיחות או להעביר אותה לכיסאות של בני ולקנות לו בוסטרים עם רתמות (יש לנו את הברייטקס אדווקייט ואלפא אומגה עלית, הכיסאות נקנו לפני כ-4 שנים).
  בנוסף רציתי לשאול על איזה בוסטר היית ממליץ? ברייטקס פורטניר (למרות נתוניו (גובה/משקל) של בני) ? מה עם בוסטר אוונפלו מאסטרו? (אנחנו צריכים 2)
  בנוסף רציתי לוודא, עד שנקנה בוסטר, את הברייטקס אדווקייט צריך כבר לעגן עם החגורה של האוטו (כאמור בני שוקל 17 קילו וקראתי במאמר שהאדווקייט כבד יותר בגלל הכריות בצדדים)
  תודה מראש!!!!

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 140. אסף הגב

  שלום אבי,

  יש לי שתי בנות, הגדולה בת 3.5 במשקל 15 ק"ג ויושבת בכיסא בטיחות מסוג Evenflo Symphony 65 e3 All-in-One (מחובר באיזופיקס) שאנחנו מאוד מרוצים ממנו. הקטנה כמעט בת שנה ורתומה לסלקל במושב הקדמי (נגד כיוון הנסיעה כמובן).

  את הקטנה אני אנסה למשוך כמה שיותר בסלקל אבל בקרוב היא תהיה גדולה מדי בשביל הסלקל שברשותנו ואני מתלבט מה לעשות. אני שוקל להעביר אותה לאוונפלו סימפוני ולרכוש לאחות הגדולה בוסטר עם רתמות. השאלה היא מה לרכוש לילדה הגדולה? אני לא מעוניין להגיע למשקל הכולל הבעייתי של 30 ק"ג תוך שנתיים…

  תודה מראש.

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 141. רותי הגב

  שלום אבי,
  אני נוהגת בטויוטה משנת 2002, אליה לא ניתן לחבר מתקן איזופיקס. האם שימוש במושב בטיחות עם חיבור קליקטייט, ללא עיגון בסיס האיזופיקס, בטיחותי מספיק עבור תינוקת בת חודשיים ובכלל?
  תודה ושבוע טוב,
  רותי

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 142. צחי הגב

  אבי שלום . קורא בעניין את כתבותך
  מבקש את עזרתך.
  כרגע נוסע בפוקוס סטיישן
  כיום ילדה בת 5.25 על כיסא בטיחות בריטקס בלוורד
  ילד בן 3.5 על אלפא אומגה עלית
  תינוקת באמצע על בסיס קבוע של סייבקס סל קל
  עוד מעט אצטרך להעביר את התינוקת לכיסא בטיחות ולהחליף ;רכב לקיה סיד סטיישן
  האם יש דרך לעשות זאת?
  1. הילדה הגדולה בוגרת ונניח שיכולה לשבת בבוסטר ללא ריתמות
  מה הבוסטר הצר ביותר שאני יכול להשיג שעדיין יהיה בטיחותי?
  (לא מצליח להבין גם משהו עקרוני האם בוסטר ללא ריתמות משמש בסוף כבוסטר רגיל? האם בהכרח בוסטר ללא ריתמות יהיה צר יותר ופחות מסורבל)
  2. האם את התינוקת ( נגד כיוון הנסיעה) אני חייב לשים באמצע האם להשתמש בבריטקס או באומגה
  3. בהנחה שבין השלוש וחצי ישב בצד האם לקנות לו ברייטקס חדש (כלומר הוא בבריטקס וגם התינוקת האם זה אפשרי מבחינת מקום). או שהתינוקת על האומגה והוא בבריטקס
  האם זה בכלל ניתן אפשרי ?כל המשחק הזה איכשהו ? ( לא אכפת לי לקנות מהשצריך רק לדעת אם יש מצב בכלל )
  5. מה יקרה כשאצטרך בעוד שנה וחצי להעביר את התינוקת לכיוון הנסיעה איך אז זה יהיה אפשרי
  6. האם לפי המלצותך בכפר סבא יוכלו לקרב אותי לפתרון
  תודה רבה

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 143. שני הגב

  אבי שלום,

  שאלה: יש לנו סל קל ברייטקס שעמלנו רבות על מנת ללמוד כיצד לאבטח אותו היטב בעזרת חגורת בטיחות ולכן אני לא מרגישה שזהו מכשול גדול בפני. האם בכל זאת כדאי להשקיע עוד 400 שח בשביל מרתון קליקטייט (אולי אני לא מתקינ את הכיסא בצורה האופימלית שתספק את ההגנה הטובה ביותר) או שאפשר לקחת כיסא זול יותר באזור ה-1000 (ממה שהבנתי אתה ממליץ על הטריומף אוונפלו..?) ועוד בהתחשב שהקליק טייט קיבל רק 4 כוכבים ויש כסאות זולים יותר שקיבלו 5 כוכבים…

  אם אתה ממליץ על כיסא זול יותר (שוב- למי שמתחייב לראות את הסרטים ולהקדיש זמן ללמוד כיצד לאבטח נכון) אשמח גגם אם תרשום לי האם הטריומף הוא צר יחסית או המלצה לכיסא אחר שקיבל 5 כוכבים והוא צר

  תודה רבה

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 144. אינה הגב

  שלום אבי,
  אני עומדת ללדת בפברואר ילד ראשון ומתלבטת בין הצ'יקו נקספיט שהבנתי שיש לו ציוני ריסוק טובים, ובין הברייטקס קליקטייט, שהבנתי שיש לו כמה דגמים.
  תודה

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 145. יונתן הגב

  היי אבי,

  1. האם ניתן להתקין סלקל לחגורת בטיחות ELR ללא Lock Off או Locking Clip או ISOFIX?
  להבנתי כל עוד הסלקל זז יותר מ-2.5" אז אנחנו בבעייה.
  2. אם הבנתי נכון אז חנות שמוכרת כיסא "שמתאים לנסיעה עם הכיוון עד משקל 30 ק"ג", בעצם מתכוונים 30 – משקל הכיסא?
  3. מה השם בעברית של ה-Locking Clip?
  4. בכיסא שאין אבזם לבית החזה, האם ניתן להוסיף? (דוגמא http://tinyurl.com/h7d78sn)

  תודה
  יונתן (אבא לשניים)

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 146. ליבנת הגב

  שלום אבי,
  כולי הערכה לידע שלך בנושא! אשמח לעצתך המקצועית , שכן ישנם כמה שינויים שאני צריכה לעשות בתחום זה.
  יש לי שני ילדים בני 7.5 ו5.5 ובקרוב אני אמורה ללדת עוד עולל, כך שאני צריכה לרכוש סלקל חדש וכיסא בטיחות חדש לילד בן ה5.5 (זה שבשימוש כבר התיישן- britax מדגם ישן). ברשותנוו וולוו מסוג xc60 , די מרווח מאחור. אז כמה שאלות?
  1. הילדה הגדולה יוושבת על maxicosi Rodifix וכרגע מעוגנת עם חגורת איזופיקס , משקלה 23 קג, רק אחרי שקראתי את הכתוב לעיל אני מבינה שזה לא מתאים בכלל.. איך אני אמורה לעגן אותה אם כך? רק עם חגורת בטיחות ללא איזופיקס??
  2.על איזה בוסטר אתה ממליץ לילד בן 5.5 שיגדל אתו כמה שיותר? האם ה britax discovery sl נחשב בטיחותי מספיק? או שעדיף את הfrontier clicktight???
  3. איזה סלקל בטיחותי ואיכותי אתה ממליץ לקנות ??
  תודה רבה
  ליבנת

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 147. שירי הגב

  שלום אבי
  ברשותו מושב גרקו נאוטילוס הדגם האירופאי, לצערי.
  מאחר ובני שוקל 18 קג, להבנתי, עלינו להפסיק את השימוש ברצועות הפנימיות ולעבור לחגורת הבטיחות.
  שאלתי היא האם במצב כזה לא ניתן לעגן כלל את המושב לרכב? מה עושים במצב כזה, רק מניחים את המושב?
  אודה לתשובות
  שירי

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 148. שירי הגב

  אבי שלום
  ברשותי כסא בוסטר גרקו נאוטילוס, הדגם האירופאי, לצערי…
  למיטב ידעתי ממשקל 18קג לא ניתן להשתמש ברצועות הפנימיות,
  האם משמעות הדבר היא כי עם המעבר לשימוש בחגורה לא ניתן לעגן את המושב לאוטו?
  אודה לתשובות,
  שירי

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 149. שירי הגב

  שלום אבי,
  ברשותי גרקו נאוטילוס, הדגם האירופאי,
  להבנתי בדגם זה ניתן לחגור עם הרצועות הפנימיות רק עד משקל של 18 ק"ג,
  האם במצב בו עלי לחגור ילד מעל משקל זה – עם חגורת הבטיחות, משמעות הדבר היא כי לא ניתן לעגן את המושב לרכב?

  אודה אם תוכל להסביר מדוע לא ניתן להמשיך ולחגור עם הרצועות הפנימיות

  תודה
  שירי

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 150. אפרת הגב

  אבי שלום,
  אנו מעוניינים לקנות מושב בטיחות משולב (בוסטר עם רתמות) לבננו בן ה-3.5 היות והגיע למשקל 18 ק"ג וכבר אינו מתאים לכיסא הבטיחות הקודם שלו. גובהו 110 ס"מ (נחשב לגבוה לגילו). חשבתי על ה-Britax fontier 90 clicktight g1.1. האם הוא מומלץ בעיניך מבחינה בטיחותית? האם יש לך המלצה אחרת עבורינו?
  בתודה מראש והערכה רבה,
  אפרת

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 151. נורית הגב

  היי אבי. רכשנו השבוע מושב בטיחות לילד בן שנה וחצי – אבנפלואו טריומף רולאובר. בחנות הסכימו להרכיב לנו את המושב עם כיוון הנסיעה כשהעיגון לאיזופיקס נעשה לאיזופיקס של המושבים הצדדיים, ומאחור לאחד מהמושבים הצדדיים.
  האם זה בטוח? מה האלטרנטיבה הכי בטוחה אם לא?
  תודה

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 152. זהר הגב

  אבי שלום,

  אני מחפשת מושב בטיחות עבור בתי בת השנה. ממה שקראתי ושאלתי הבנתי שהצ'יקו נקסט פיט הינו מהמומלצים ביותר. עם זאת, חייבת להודות שקצת התבלבלתי בעקבות עניין האיזופיקס, הבנתי שממשקל 18 ק"ג כבר פחות בטיחותי לשימוש ואז נשאלת השאלה מה כן עדיף לרכוש במקום, איזה מתאם? והאם כבר עדיף לקנות מושב בריטקס עם ClickTight?

  בנוע לצ'יקו נקסט פיט, האם יש הבדל מהותי בין סוגי הדגמים, כי לצערי ברוב החנויות לא ידעו אפילו לענות לי איזה סוג יש להם האם CX? או ZIP? מה ההבדל ביניהם? ומה עדיף?

  תודה רבה!

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 153. אור הגב

  אבי שלום,

  בעבר המלצת לרוב האנשים את כיסאות הקליק טייטי
  בשל קלות ההתקנה והביטחון כי הכיסא מותקן כראוי.

  האם היום לאור תוצאות המבחנים של 2016 אתה עדיין ממליץ?
  אם לא האם יש פיתרון דומה לחברות מתחרות?

  תודה,
  אור

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 154. שמואל הגב

  אבי שלום

  יש לנו isofix של פג פרגו שמותקן בסקודה פביה
  כשאנחנו שמים את התינוק שלנו בסלקל זה נראה ממש לא בטיחותי והראש שלו נשמט למטה אז בדקתי וזוויות הנטייה היא כ20 מעלות.
  האם זה בסדר? אם לא, מה אפשר לעשות?
  תודה מראש,
  שמואל

  • אבי ורון הגב

   שלום רב,

   האתר מוצף במאות שאלות מדי שבוע, כך שנבצר ממני להתייחס לכולן.
   המלצתי החמה היא לקרוא בעיון את המאמר העדכני הכולל את מבחני הריסוק של 2017.
   רק אחרי קריאה מעמיקה ועיון בשאלות והתשובות שכבר נשאלו, אם נותרה שאלה לא פתורה, נא לשרשר אותה אחרי אותו מאמר.

   אם השאלה נוגעת להתקנת 3 מושבים ברכב פרטי, עדיף לסור למשווק המציע שירות של מתקין מורשה להתקני ריסוק, וזה יכול לבחון פיזית פתרון במינימום פשרות בטיחותיות.

   תודה על ההבנה, אבי.

 155. אילן הגב

  הי,
  אנו גרים בארהב ומעוניינים לרכוש כסאות לילדה בת 4 ששוקלת 15 קילו וילד בן 2.5 ששוקל 13 קילו. האם הברייטקס פרונטייר מתאים לשניהם? או שמומלץ משהו אחר?

  תודה רבה

  • אבי ורון הגב

   שלום אילן,

   אם ויתרת על האפשרות לרתום את הצעיר נגד כיוון הנסיעה, המוצר בהחלט מתאים לשניהם.

   בהצלחה!

   קיבלתם מענה חינם אין כסף באתר, שמטרתו לקדם את מודעות ההורים לבטיחות הילדים ברכב.
   כפי שאני תרמתי את זמני, היו גם אתם שגרירים של רצון טוב ושתפו את דף הפייסבוק עם חבריכם.
   עודדו אותם להצטרף ולעשות לייק לדף, כפי שתעשו זאת בעצמכם … 🙂
   תודה רבה! אבי.

 156. רינה הגב

  אבי שלום,
  תודה רבה על הכתבות המפורטות. אבל חייבת להודות שאני קצת מבולבלת
  יש לי ילד כשבן שנתיים וחצי וילדה בת שנה. כרגע הבן שנתיים וחצי יושב על הקוסקו סינריה, ואנו מאוד מרוצים מהמחיר ומהנוחות.
  השאלה שלי: 1. אם להעביר את ה2.5 לבוסטר רתמות או קוסקו נוסף?שאם הבנתי נכון, בוסטר עם רתמות כדוגמות בייבי סייף ADVANCE או INFANTI ABYY/AB750 משתווה לכסא בטיחות??
  אם יהיה באמת נכון לקנות בוסטר רתמות לגדול. האם תוכל להמליץ בבקשה או לחדד. או פשוט לקנות קוסקו נוסף או לא "להתקמצן" ופה במקום להשקיע, אם לא בבטיחות של הילדים..
  2. הבנתי שמעבר ל18 קג באיזופיקס זה אינו אפקטיבי. ומה יקרה אם בסהכ ייצא ששני הילדים יחד המחוברים באיזופיקסים לה יחד משקלם עולה יחד מעל ה18 קג?

  המון תודה לך!!!
  רינה

  • אבי ורון הגב

   שלום רינה,

   בוסטרים עם רתמות פנימיות לשימוש מעל 18 ק"ג בהן, דורשים עגינה בחגורות בטיחות ולא איזופיקס.

   בהצלחה!

   קיבלתם מענה חינם אין כסף באתר, שמטרתו לקדם את מודעות ההורים לבטיחות הילדים ברכב.
   כפי שאני תרמתי את זמני, היו גם אתם שגרירים של רצון טוב ושתפו את דף הפייסבוק עם חבריכם.
   עודדו אותם להצטרף ולעשות לייק לדף, כפי שתעשו זאת בעצמכם … 🙂
   תודה רבה! אבי.

 157. יוליה הגב

  שלום אבי,

  קראתי את כל התגובות שלך בנוגע למושב נאוטילוס של גרקו ועדיין לא ברור לי האםנאוטילוס 80 עלית זה הדגם הנחות? הוא מוצג כדגם משופר והחברות המשווקות טוענות כי הוא בעל 5 כוכבי בטיחות. תוכל בבקשה להבהיר האם כדאי לקנות כיסא זה ואיך ניתן לבדוק בדיוק אם זה הדגם המומלץ? תודה.
  "הדגם החדש והמשופר של כסא הבטיחות משולב בוסטר עטור הפרסים דגם נאוטילוס עלית Nautilus Elite 80 מבית גראקו זוכה לציונים הגבוהים ביותר בקטגוריה והוא הכיסא/בוסטר הנמכר ביותר בשנים האחרונות בארה"ב
  הכיסא מתאים לילדים מגיל שנה (10 ק’’ג ומעלה) ועד משקל 36 ק’’ג כמושב בטיחות ולילדים ממשקל 15 ק’’ג ועד משקל 54 ק’’ג כבוסטר
  הבוסטר זוכה לציונים גבוהים במיוחד במבחנים של ה CONSUMER REPORT (הטוב בקטגוריה – בוסטר עם רצועות) ובציון המקסימלי (BEST BET) ע"י אירגון ה IIHS כבוסטר
  חדש בדגם העלית 80- מערכת שינוי מצבי גובה ראש ורצועות
  חדש בדגם העלית 80 – טווח משקלים מודגל
  חדש בדגם העלית 80 – 3 מצבי שכיבה ישיבה לשינוי לפני ההתקנה
  חדש בדגם העלית 80 – נועלי חגורה מובנים"

  • אבי ורון הגב

   שלום יוליה,

   לא ברור לי מדוע את חוששת שנאוטילוס 80 הוא הדגם הנחות.
   רשום במפורש במאמר הרלוונטי: "גרקו נאוטילוס נמכר בישראל גם בגרסתו האירופאית הנחותה (עד 18 ק"ג בלבד ברתמות בלבד ו-36 ק"ג בלבד כבוסטר),
   המוצר האירופאי גם נעדר עיגוני LATCH (איזופיקס)."

   נאוטילוס 80 קיבל את שמו מהמשקל המירבי שהוא מורשה לו ברתמות, 80 פאונד, או כ-36 ק"ג.
   ברור שהוא בתקן אמריקאי, אין מוצרים אירופאים למשקלים כאלו ברתמות פנימיות.
   ה-Consumer Reports, בהיותו ארגון אמריקאי, בוחן רק מוצרים בתקינה אמריקאית.

   בקיצור, נאוטילוס 80 מומלץ, על בטיחותו של נאוטילוס 65 שקדם לו.
   נועלי החגורות המובנים מתאימים אותו לשוק הישראלי.

   מקווה שקראת גם את המאמר העדכני.

   בהצלחה!

   קיבלתם מענה חינם אין כסף באתר, שמטרתו לקדם את מודעות ההורים לבטיחות הילדים ברכב.
   כפי שאני תרמתי את זמני, היו גם אתם שגרירים של רצון טוב ושתפו את דף הפייסבוק עם חבריכם.
   עודדו אותם להצטרף ולעשות לייק לדף, כפי שתעשו זאת בעצמכם … 🙂
   תודה רבה! אבי.

 158. adi הגב

  שלום,
  תודה רבה רבה על פועלך, על המידע המפורט, המלמד והמעשיר!
  אני מעוניינת ברכישת כיסא בטחות בעבור תינוק.
  הסתכלתי בתוצאות מבחני הריסוק של שנת 2017 של דגמי britax clicktight ובהם דגם ה- maraton קיבל ציון גבוהה יותר, בעוד שה-advocate וה- boulevard קיבלו ציון נמוך יותר- BASIC.
  כמו כן, קראתי שדגם ה-advocate נחשב הדגם המוביל שלהם בשל הכריות בצד. יחד עם זאת ציינת עליו שהוא "מוצר רחב למדי יש לבדוק אילוצים ברכב"
  אשמח מאוד לעזרתך בהבהרה מי מבן שלושת המוצרים האלה של britax clicktight הינו המוצר המומלץ ביותר, לפי דעתך המקצועית?
  אשמח מאוד מאוד לתשובתך ולעזרתך בבלבול,
  תודה רבה רבה, עדי

  • אבי ורון הגב

   שלום עדי,

   אינני מוטרד מהפערים בין BASIC ל-BETEER.
   לא הייתי משקיע באדווקט (בגלל רוחבו) ברכב עם כריות אוויר בדלתות.
   הבולוורד עשוי לתת מענה טוב יותר בתאונות צד לטווח ארוך יותר, בו הראש יוצא מטווח המשענת הקשיחה,
   מעבר לזה הוא זהה למרתון ולכן הפער במבחן הריסוק נובע מעיקר ממשקל משענת הראש המשפיע על מדידות מבחן הריסוק.

   בהצלחה!

   קיבלתם מענה חינם אין כסף באתר, שמטרתו לקדם את מודעות ההורים לבטיחות הילדים ברכב.
   כפי שאני תרמתי את זמני, היו גם אתם שגרירים של רצון טוב ושתפו את דף הפייסבוק עם חבריכם.
   עודדו אותם להצטרף ולעשות לייק לדף, כפי שתעשו זאת בעצמכם … 🙂
   תודה רבה! אבי.

 159. ליטל הגב

  שלום אבי,
  קראתי את הכתבות המועילות באתר שלך, הרבה תודה עליהן הן עושות סדר!
  ואפילו הייתי בחנות שעליה אתה ממליץ בפייסבוק ושגיא עזר לי מאוד, אך עדיין נותרתי עם מספר שאלות…

  1. רכשתי סלקל של סייבקס אטון קיו, עם איזופיקס אמריקאי בגלל הזווית במושב האחורי ברכב שלנו (דרך אגב, האם סלקל זה בתקן I-SIZE מתאים בכלל לאיזופיקס אמריקאי?), האם ישנו הבדל בין איזופיקס אמריקאי ובין איזופיקס רגיל עם רגלית מבחינת הבטיחות?
  2. לגבי כסאות הבטיחות, אני רואה שאתה ממליץ על מנגנון הקליק טייט הפשוט של ברייטקס, ובכל מקום אתה מציין שזה עד 30 ק"ג כאשר הכסא מופנה קדימה, האם זה עד 30 ק"ג של הילד או ילד+משקל הכסא? כי הכסאות האלה דיי כבדים… האם כיסא זה יכול להיות לי בעייתי או פחות בטיחותי בגלל זווית הנטייה של הכסא האחורי ברכב? (סיאט איביזה 2016) או שזה פשוט פחות בטיחותי בחלק מזוויות הנטיה של הכיסא ואצטרך שהמתקין יגיד לי באיזה זווית לא לשים את הכיסא?
  3. אני מבינה שחשוב מאוד לדעת לעגן נכון כיסא ברכב, כיוון שלפעמים יש צורך להוציא ולהחזיר כסא,כמו שכתבת אצל הסבים, האם כסא עם Locking Clip הינו פחות יעיל מה-ClickTight? האם זהו מנגנון שיותר קשה להתקנה ולווידוא שמותקן כראוי? אם הוא פשוט יחסית כמו ה-ClickTight, אז על אילו כסאות אתה ממליץ בהקשר שלו?

  תודה רבה על עזרתך!
  ליטל

  • אבי ורון הגב

   שלום ליטל,

   1. טרם ראיתי סלקל של סייבקס בישראל בתקינת i-Size וניסיון לחבר לבסיס אמריקאי.
   איזופיקס אמריקאי = LATCH – דורש כוח להידוק וחשוף יותר לטעויות אנוש וחוסר הקפדה לעומת איזופיקס אירופאי – קשיח.|

   2. 30 ק"ג היא מגבלת משקל הילד בשימוש ב-ClickTight וחגורות הבטיחות, לא מצופה מהורה לשקול את המושב ולבצע חישובים!
   המושב מציג ע"י פלס מובנה את הזווית האופטימלית לכל שלב, כך שניתן לבחון מידית ברכב שלך את ההתאמה.

   3. שימוש ב-Locking Clip הוא זוועתי לטעמי. מסורבל ודורש כוח פיזי רב.

   בהצלחה!

   קיבלתם מענה חינם אין כסף באתר, שמטרתו לקדם את מודעות ההורים לבטיחות הילדים ברכב.
   כפי שאני תרמתי את זמני, היו גם אתם שגרירים של רצון טוב ושתפו את דף הפייסבוק עם חבריכם.
   עודדו אותם להצטרף ולעשות לייק לדף, כפי שתעשו זאת בעצמכם … 🙂
   תודה רבה! אבי.

 160. נועה הגב

  שלום אבי ותודה רבה על המידע החשוב ככ שאתה חולק ומפיץ! (עשיתי מיד לייק לעמוד הפייסבוק שלך)
  לאחר שקראתי את כתבתך על מנגנון האיזופיקס נדהמתי לגלות שילדיי בעצם אינם בטוחים באוטו.
  אז עכשיו אני מחפשת מושבי בטיחות/בוסטרים חדשים עבור 2 ילדיי,
  בת 9, שעדיין יושבת בבוסטר (והייתי רוצה שכך ימשיך, ממש שמחתי לראות את התמונה של ביתך בבוסטר 🙂 ). היא אוהבת את הבוסטר בעיקר כי יש לו צידיי ראש וכתפיים שנותנים תמיכה כשהיא נרדמת בנסיעה.
  ובן 5 שעד לא מזמן עוד ישב במושב בטיחות, אך המושב כבר ישן ויש להחליפו. יש לציין שמבנה גופו ומשקלו של הילד קטנים מהממוצע (בערך כמו ילד בן 4)
  הייתי שמחה לדעת קודם כל אם הטכנולוגיה ClickTight של Britax עדיין עדיפה לעומת הisofix עבור שניהם
  והאם יש לך המלצות לבוסטרים שמתאימים גם לילדים גדולים (בת 9)
  או אפילו רשימה מוכנה של מושבים שאתה ממליץ עליהם, שמתוכה אוכל לבחור
  שוב תודה רבה רבה
  אין ספק שברגע זה הפכת עוד משפחה לבטוחה יותר !!!
  שבת שלום
  נועה

 161. michal הגב

  שלום רב אבי,

  ראשית, תודה רבה על התגיסותך למען בטיחות הילדים. לא מובן מאליו כלל.
  מספר שאלות, בבקשה:
  1. ברשותנו שני כיסאות רכב מסוג ברייטקס פיוניר, בהם אנו מושיבים את ילדינו בני ה-6 וה-4.
  האם אתה ממליץ להמשיך בכך?
  2. בנוסף – מהמאמר לעיל הבנתי כי במשקלם הנוכחי של הילדים כבר אסור להשתמש באיזופיקס ויש לעגן את הכיסאות באמצעות חגורת הרכב. הבנתי נכון?
  3. כיום אנו נוסעים ברכב מאזדה 5, אך בשל צפיפות וחום רב בשורה האחורית בקיץ, אנו מנסים להחליף לרכב מסוג קרייזלר גראנד וויאג'ר. האם רכב זה יוכל להתאים לנסיעה עם ארבעת ילדינו – גילאי 14, 11, 6, 4 ?
  4. מהי הדרך הנכונה ביותר למקם את ילדינו ברכב?
  5. מאיזה גיל מותר / בטיחותי מספיק לשבת במושב הקדמי?
  6. כאשר הילדים הקטנים יותר נרדמים בנסיעות, ראשם נשמט קדימה, ובמקרים של עצירות פתע, נשמט בצורה מבהילה. רכשנו רצועות מיוחדות (NAP UP), אך הילדים מאד לא אוהבים להשתמש בהן. האם הן תורמות לבטיחות הילד או שמא רק לרוגע שלנו?

  תודה מקרב לב!!
  מיכל

 162. אירנה הגב

  הי
  אנחנו בחיפוש אחר 2 כסאות בוסטר גב עבור ילדים בן 4 ובת 6 ויהיה גם סלקל מאחורה
  יש דגם שהמלצת עליו של איוונפלו מאסטרו אבל הוא נתפס באיזו פיקס . אז איך אמורים לקבע אותו בצ׳ורה טובה למושבים?
  הילדים שוקלים באזור 18 קילו כך שקיבוע באיזופיקס לא מתאים
  תודה

  • אירנה הגב

   ושאלה נוספת האם כדאי להשתמש בשיטות החדשות של הקליפיסים כדי לחזק את רתימת הכסא?
   תודה רבה

 163. סיוון הגב

  שלום אבי,
  האם שמעת על מושב הבטיחות multimac הבריטי אשר מאפשר ישיבה של 3 ואפילו 4 ילדים באותו מתקן וכך נכנסים במושב אחורי סטנדרטי. כולל התקנים מיוחדים נגד הנסיעה ואף סלקל.
  אשמח לדעת האם אתה יודע משהו על מבחני הבטיחות שלו וכמה מומלץ.
  תודה רבה,
  סיוון.

 164. גיל הגב

  היי אבי,
  יש לי פורד פיאסטה שנת 2011 ותינוק בן שנה וחודשיים.
  כרגע יושב על כיסא שקיבלנו של צ'יקו, אפילו לא יודעת את הדגם.
  אני מעוניינת לרכוש עבורו כיסא חדש ובטיחותי ככל הניתן.
  לא יודעת האם יש לי אפשרות לISOFIX ברכב.
  אשמח לעצתך מה הכי טוב לרכוש?

  תודה מראש!
  גיל

 165. מיטל הגב

  היי אבי,
  יש לנו שני כיסאות – אוונפלואו מאסטרו וצ'יקו נקסט פיט (שני ילדים בני 4,2 אבל יחסית רזים). כרגע ביונדאי i20. עומד להצטרף תינוק חדש ואנחנו רוצים לשדרג את האוטו כך שיכנסו 3 כסאות בטיחות. אשמח לעצתך גם לכסא וגם לרכב אופציונלי.
  ניסינו למשל במאזדה 3 להכניס את שני הכסאות שלנו + עוד אוונפלאו וזה לא נכנס..
  אגב – האם יש אפשרות להשתמש באיזופיקס עם 3 כסאות בטיחות? (כי האיזופיקס לא נמצא תמיד במיקום שמאפשר זאת כשדוחסים את הכסאות)

 166. רותם הגב

  שלום אבי. אני צריכה לקנות כיסא בטיחות לתינוק בן 11 וחצי חודשים ומתלבטת בין צ'יקו נקסטפיט ix זיפ לבין הכסאות של ברייטקס (Boulevard ClickTight/ Advocate ClickTight/ Marathon Clicktite) – השאלה האם יש הבדל ביניהם מבחינת ההגנה על הילד (הגנת ראש, הגנת צד וכדומה)?
  כמו כן, כתבת שבנובמבר 2014 ה-Consumer Reports הוציא אזהרה על כך שבמושבים שהוא רכש מסוג:
  Boulevard ClickTight ,Britax Marathon ו-Advocate ClickTight, בחנויות לצורך ביצוע מבחנים, נמצא כי לולאות אלו היו מקובעות בצורה בלתי נכונה עד רופפת, מה שעלול לגרום לכשל בעת תאונה. ציינת גם שיש שני מנגנונים של רצועות שצריך להחליף עם הגדילה של הילד אך רק מגיל שנתיים (כי בהתחלה אורך הרצועות קצר) האם ידוע לך אם הדגמים האלה עברו שינוי מאז או שעדיין דורשים החלפת הרצועות? והאם הרצועות בכיסא של צ'יקו ארוכות יותר? (כי הילד שלי גבוה)
  תודה מראש,
  רותם

 167. אסתי הגב

  שלום אבי, נתקלתי בכתבה שלך על האיזופיקס ומגבולתיו במקרה ונדהמתי לגלות שכבר כמה חודשים אני מסכנת את בנותי שעברו את ה18 קילו ומעוגנות באיזופיקס עם כיוון הנסיעה. רציתי להתייעץ איתך, הן בנות 4.8 וגובהן 109 ס"מ, שוקלות 18.5 בערך, ברכב אחד יש להן מושב בטיחות שמתאים עד 45 ק"ג, האם אני צריכה בנוסף לאיזופיקס לעגן אותן עם חגורה שנעולה עם locking clip וזה מספק? האם החגורה היא במקום האיזופיקס? היכן ניתן לרכוש בארץ locking clip? לגבי הרכב השני, אנחנו לא רוצים להשקיע הרבה במושבים חדשים, וראיתי בוסטר משולב רתמות מהסוג הזה https://www.azrieli.com/o/b0c1cfbe-7f6c… (לא חברה מוכרת לי), האם כזה מושב מחובר לאיזופיקס וחגורה עם locking clip יכול להתאים למשקלים גבוהים עד 36 ק"ג? אני לא רוצה לעבור עדיין לבוסטר רגיל. שאלה נוספת, יש לנו ילד בן שנתיים וחצי ששוקל 13 ק"ג, האם אפשרי לשים אותו במרכז המושב האחורי עם מושב כזה מעוגן רק באיזופיקס? וכאשר הוא יגיע ל18 ק"ג האם זה יהיה בעייתי להוסיף חגורה כי במרכז החגורה היא 2 נק עיגון ולא 3 נק? מה פתרון לטווח ארוך לשנתיים שלוש הבאות שכדאי לרכוש? כאמור יש לנו שני רכבים ואנחנו לא רוצים להוציא אלפי שקלים על כפילות כסאות.. תודה!!!

השארת תגובה